فهرست
گزینه‌های جانشینی کالدرون؛ محبوب یا معقول؟
گزینه‌های جانشینی کالدرون؛ محبوب یا معقول؟

گزینه‌های جانشینی کالدرون؛ محبوب یا معقول؟

آی اسپورت - سناریوی استقلال و استراما، به شکل مشابهی برای پرسپولیس تکرار شده است. گابریل کالدرون، از ایران رفته و شروطی برای بازگشت دارد، که باشگاه نمی‌تواند عملی کند. پرسپولیس برای ماندن کالدرون باید مبلغی حدود 500 هزار دلار به او بپردازد و سپس، سراغ شروط بعدی مثل تسویه حساب با سایر اعضای تیم برود. آن‌ها امشب، آخرین تلاش‌های‌شان را برای نگه داشتن کالدرون انجام می‌دهند و در صورت عدم توافق، گزینه‌های بعدی را بررسی می‌کنند.

با توجه به مشکلات برای استخدام مربیان خارجی، گزینه‌های داخلی شانس بیشتری برای نشستن روی نیمکت پرسپولیس دارند. گزینه اول مثل ابتدای فصل، یحیی گل‌محمدی است. اگر شهرخودرو اجازه جدایی گل‌محمدی را بدهد، او این بار روی نیمکت پرسپولیس می‌نشیند. در غیر این صورت، پرسپولیسی‌ها با مشکلاتی شبیه ابتدای فصل روبرو می‌شوند و باید در زمان کوتاهی، دنبال یک مربی تازه بگردند.

علی دایی بر خلاف گمانه زنی‌ها، جزو گزینه‌های اصلی پرسپولیس نیست. روابط تیره او با انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه و نزدیک بودنش به نیمکت تیم ملی، دایی را از صدر گزینه‌های پرسپولیس خارج می‌کند. در صورت ناامیدی از یحیی و شهرخودرو، پرسپولیس دو گزینه داخلی خواهد داشت. علی کریمی، که کارنامه مربیگری ضعیفی دارد اما محبوب هواداران است و تارتار، که در سال‌های اخیر با پارس جنوبی و نفت مسجدسلیمان توانسته نتایج قابل قبولی بگیرد. هر چند او هم، سابقه نشستن روی نیمکت یک تیم بزرگ و مدعی را ندارد.

یکی از گزینه‌های پرسپولیس برای رهایی از فشار هواداران، استخدام یک مربی خارجی جدید است. کاری دشوار در شرایط فعلی، که مدیران پرسپولیس شانس‌شان را برای عملی شدن آن امتحان می‌کنند. به خصوص که انصاری‌فرد دوره قبلی حضورش در پرسپولیس هم علاقه‌مند به استفاده از مربیان خارجی بود و شاید، بتواند با یک مربی نسبتا ارزان خارجی انتقادات از جدایی کالدرون را کاهش دهد. فعلا، همه چیز به ساعات آینده و نتیجه نهایی مذاکرات کالدرون و پرسپولیس بستگی دارد.

۳    
آی اسپورت
2020-01-11 21:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر