فهرست
آقای خیابانی عزیز، کدام صد میلیارد؟ 
آقای خیابانی عزیز، کدام صد میلیارد؟ 

آقای خیابانی عزیز، کدام صد میلیارد؟ 

آی‌اسپورت- اشک های جواد خیابانی در برنامه تلویزیونی و بعد هم وفای به عهدش مبنی بر سفر به مناطق زلزله زده و آن مصاحبه طوفانی و دلنشین اش درباره تخلف ناظران و سازندگان مسکن مهر و آن خاطره تلخی که در شبکه ورزش از دختری داغدیده بازتاب بسیار داشت و اشک خیلی ها را هم درآورد.جواد خیابانی به رغم انتقاداتی که از او می شود نیمه دیده نشده اش را نشان داد.شاید جان کلام درباره این اقدام او همین تک جمله باشد که افشین خماند روزنامه نگار ورزشی در کانال ورزش جهان نوشته بود: " خیابانی هر چه از فوتبال دور می شود به مسائل اجتماعی نزدیک ،دوست داشتنی تر می شود"

جواد خیابانی اما در مناطق زلزله زده ادعای دیگری هم داشته مبنی بر اینکه "صد میلیارد بدهی پرسپولیس و استقلال را از بودجه دولتی پرداخت کردند تا این دو تیم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را داشته باشند"

آقای خیابانی عزیز! دولت قرار بود بدهی ها را بدهد.حتی دکتر نوبخت سخنگوی دولت هم رسما این خبر را اعلام کرد اما آنقدر برخی گفتند هرگونه پرداخت به سرخابی ها از بودجه دولتی ممنوع است و تخلف آشکار که دولت هم قید این ریسک را زد.برخی جراید کثیرالانتشار اقتصادی هم بدون آگاهی از میزان بدهی مربوط به مجوز آسیایی به غلط و کذب مدعی شدند دولت می خواهد بدهی بیش از صد میلیاردی هر یک از دو تیم.پرطرفدار پایتخت را پرداخت کند.برخی رسانه ها هم تا قبل از اتمام مهلت آسیایی به دولت حمله می کردند که اگر سرخابی ها آسیایی نشوند فاجعه ای به واسطه عدم کمک دولت به آنها رخ خواهد داد و همان طیف رسانه ها با گرایش های سیاسی خود پس از آنکه دولت برای پرداخت بدهی ها اعلام آمادگی کرد فریاد سر دادند که ایهاالناس دولت روحانی می خواهد خلاف قوانین مجلس تخلف کرده و به سرخابی ها کمک مالی کند.این هجمه ها در کنار هم قرار گرفت.دولت هم ریالی پرداخت نکرد و دو باشگاه هم به جای حل و فصل بدهی ها به سازمان لیگ به جای ارائه توافق نامه یا مفاصا حساب با طلبکاران سفته به عنوان ضمانت پرداخت کرده و طلبکاران هم فریادشان به هوا رفته که چرا وزیر و رئیس فدراسیون و مدیران دو باشگاه وقتی طلب ما پرداخت نشده می گویند بدهی ها را داده ایم و هیچ مشکلی نیست.

آقای خیابانی! اینکه بدهی ها پرداخت نشده و مشکل با سفته حل شده راهمه می دانند.اینکه مجلس شش سال است مصوب کرده دولت حق ندارد ریالی به سرخابی ها پرداخت کند هم نکته ای است. اینکه دراین شش سال ریالی به سرخابی ها پرداخت نشده هم یک حقیقت است .کل دریافتی سرخابی ها از بودجه دولتی در این سالها قرض سه و دو میلیاردی پرسپولیس و استقلال ازصندوق حمایت از قهرمانان است که مربوط به یکسال ونیم پیش بوده و این صندوق هم گویا نهادی کاملا دولتی نیست.

آقای خیابانی. حالا که مصاحبه و ادعای باطل شما در فضای مجازی و رسانه ای پرشده و آگاه شده ایداین ادعای تان صحت نداردیک عذرخواهی ساده به هواداران بدهکارید.خدمت شما بایدبگوییم فدراسیون بااحتساب ارجاع دادن برخی پرونده ها از استیناف به تجدیدنظرخواهی ویژه طبق تاکید ای اف سی سرخابی ها را مکلف به پرداخت بدهی هایی کرده بودکه کمیته استیناف یا انضباطی ویا محاکم قضایی درباره آن حکم قطعی صادر کرده بودند.این میزان بدهی برای پرسپولیس سه و برای استقلال پنج میلیارد بوده.دو باشگاه چون نقدینگی نداشتند این میزان بدهی را هم پرداخت نکردند ودولت هم به خاطر غیرقانونی بودن پرداخت به سرخابی ها قید آن را زد.حالا هم تن و بدن ما هواداران تا زمانی که ای اف سی سرخابی ها راتایید نکند می لرزد و نمی توانیم مصاحبه های مسئولان مبنی بر قطعی بودن حضور این دو تیم در لیگ قهرمانان را باور کنیم.شما هم آقای خیابانی.می توانستید هزار و یک مثال دیگر بزنید نه اینکه شما هم مثل خیلی ازمدیران باشگاهها،سیاسیون،نمایندگان مجلس و...پای سرخابی ها راوسط کشیده وحرف هایی درباره این دو تیم بزنید که وجودخارجی ندارد.

آقای خیابانی. چون این مصاحبه شما در حد فراگیر پخش شده لازم دانستیم بی پرده در این باره توضیح دهیم و بگوییم؛درایران میلیاردها پرداخت از بودجه دولتی به تیم های صنعتی که باکاغذ بازی ظاهرا خصوصی هستند حلال است وهمه هم مثل شما سکوت می کنند اما ریالی پرداخت به سرخابی ها حرام.فاجعه است وقتی که نمایندگان مجلس هم نمی دانندخود چه قانونی وضع کرده اند و برای جذابیت درمصاحبه،خوشایند تیم های شهرشان وچهار تا رای پای در کفش سرخابی ها کرده ومی گویند چرا پرسپولیس و استقلال بودجه دولتی دارند و تیم شهرما ندارد.

آقای خیابانی! سرخابی ها وهواداران شان سالهاست با این درد می سوزند و ما البته در کنار این نقدها وظیفه خود می دانیم از اقدامات خوب شما وجامعه ورزش و رسانه درکمک به هموطنان زلرله زده تشکرکنیم. به قول کرمانشاهی ها؛ زور سپاس

۱۱ ۷  
آی اسپورت
2017-11-20 17:27:00
نظر دهید

۷ نظر
خیابانی ماهیگیر
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۴۳
الان یکی دقیقا توضیح بده خیابانی چه سودی داشت در کرمانشاه.؟این بشر فقط برای خود شیرینی رفته.
مارال
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۰۰
احساس همدردی و کمک به هموطن .
علی زارع
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۲۳
خیابانی برنامه ریزی شده گریه میکنه
ابلهانه فیلم بازی میکنه
بشناسیدش.
رضا
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۲۳
آی اسپورتی ها اگر خیابانی برود در راه میهن جانش را بدهد هم ی چیزی بارش میکنن. خوب گفته..چون از بیت المال واسه تیماتون خرج میکنن و اگه واسه ی تیم شهرستانی بود هم شما اینجوری دفاع میکردین از کار دولت؟ فردوسی پور همه جوره سوتی میده صدانون در نمیاد..چسبیدین به خیابانی ول کنشم نیستین؟ یاشاسین خیابانی
کامیار کاتبی
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۲۸
البته کرمانشاهی‌ها نمی‌گن «زور سپاس»! شما هم به قدر خودتون تحت‌تأثیر رسانه‌ها هستین
تاج اسیا
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۰۰:۲۵
اموال و در آمدهای دزدی شده استقلال و پرسپولیسو بهشون بدند کمک کردن پیشکشون
عرفان
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۰۴:۰۶
آقای ابله واقعا نمیدونم چی بهت بگم خیابانی میگه ۱۰۰ میلیارد قرار بوده پرداخت بشه حالا نشده به درک که نشده ولی قرار بوده بشه پس پول هست و برای بدهی های احمقانه دو تیم به بازیکنایی داده میشه که اکثرا هیچ سودی نداشتن این شمایی که باید از هموطنات عذر خواهی کنیکه همچین مقاله ی احمقانه ای مینویسی تمام دارایی های دو باشگاه فدای یه شب بیرون خوابیدن هزاران نفر از هموطنامون
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر