فهرست
دوگانگی شجاع: موفق در دفع، ناکام در دوئل
دوگانگی شجاع: موفق در دفع، ناکام در دوئل

دوگانگی شجاع: موفق در دفع، ناکام در دوئل

آی‌اسپورت- خط دفاع پرسپولیس خلاف بازی رفت اجازه خودنمایی به عمرالسوما و دیگر مهاجمان الاهلی نداد. البته تا دقایق ابتدایی نیمه دوم. شجاع خلیل‌زاده که پیش از این هم اشتباهات فردی‌اش در گل‌های خورده پرسپولیس تاثیرگذار بود روی گل الاهلی در دیدار شب گذشته هم مقصر اصلی بود و با دریبلی که در باکس خودی از مهاجم حریف خورد کاملا فضا را برای شوتزنی صالح الامری فراهم کرد و کاری از دست بیرانوند بر نمی‌آمد. شجاع در شرایط 10 نفره و سخت پرسپولیس یک روی برنده داشت و یک روی بازنده. او در دفع توپ‌ها موفق بود و با 8 دفع، 3 قطع پاس حریف و 1 بار بلاک کردن شوت عربستانی‌ها عملکرد نسبتا خوبی را ثبت کرد. اما در نبردهای زمین و هوا شجاع ضعف‌هایی از خود نشان داد که در نهایت هم یک بار پرسپولیس روی ضعف او گل خورد و مدافع قرمزها مثل کامیابی‌نیا خوش شانس بود که تعویض‌های برانکو بازی را به نفع پرسپولیس کرد. خلیل‌زاده در طول بازی در 12 دوئل شکست خورد و 8 نبرد را از حریف برد. او روی هوا 8 بار ناکام بود و در نبردهای دفاعی هم 4 بار نتوانست برابر بازیکنان الاهلی موفق باشد.

با توجه به محرومیت محمد انصاری، شجاع برای بازی با الهلال هم قطعا مدافع فیکس پرسپولیس خواهد بود؛ و بعید است مهاجمان الهلال از اشتباهات خلیل‌زاده به سادگی بگذرند. شجاع باید خیلی بیشتر از قبل روی وظایف دفاعی تمرکز کند. بعید است نیمه نهایی آسیا هم فرصتی برای جبران اشتباهات شخصی به شجاع و دیگر پرسپولیسی‌ها بدهد. شاید حضور سیدجلال در کنار او بتواند آن قدرت و تمرکز لازم را برای مدافع فصل جدید پرسپولیس به همراه داشته باشذ.

۱۳ ۷  
آی اسپورت
2017-09-13 23:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
داوود
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۳۵
شجاع مدافع بسیار خوب جسور جنگنده در مجموع مفیدی هست و خرید خوب بود
نقطه ضعفش بازی پرشتاب او هست که در کار دفاعی مثل دریبل منجر به گل دیشب ضربه میزند
ولی در قطع توپ ضربات سر و سرعت عالی هست
داوود
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۳۵
شجاع مدافع بسیار خوب جسور جنگنده در مجموع مفیدی هست و خرید خوب بود
نقطه ضعفش بازی پرشتاب او هست که در کار دفاعی مثل دریبل منجر به گل دیشب ضربه میزند
ولی در قطع توپ ضربات سر و سرعت عالی هست
۳
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۰۸
شجاع خیلی خوب گل میزنه و بعضی وقتها فوقلعاده است ... تقریباً میشه با پیکه مقایسه اش کنیم . در ضمن خیلی هم با تعصب و با معرفته ... دمش گرم امیدوارم زیر دست جلال به یه مدافع درجه یک تبدیل بشه ==== اما در مورد حمید علی عسگر که دیروز با روزنامه همشهری مصاحبه کرده به یه نکته جالب در مصاحبه این آقازاده ژن برتر (البته بهتره بگیم شیطان زاده چون کلمه آقا رو حروم میکنند اینا) که گفته بود: از وقتی هادی درگذشت و از پرسپولیس بیرونم کردن دیگر انگیزه ندارم و چون با پشت پرده ارتباط ندارم نمیتوانم به پرسپولیس بروم!!!!!!!!! هزار علامت سوال در این جمله می باشد نهفته می باشد. اگر فهم درستی داشته باشیم !!!(حالا دوباره یه عده که خیلی میفهمند ! میان به من گیر میدن و با کلمه های نظیر خائن از خجالتم در میاند البته به این کلمه در ایران باید افتخار کرد چون به شاه هم میگن خائن یعنی هر کس حقیقتو بگه خائنه)
۷ ۱
سلام منافق
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۱۹
تو که همه چیز را فروختی حداقل .... خودتو نفروش
شاهین ممسنی ❤❤
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۰۵
امروز بازی را دوباره دیدم. شجاع لئوناردو برزیلی را از جریان بازی خارج کرده بود، اکثر موقعیت های گل را با هشیاری خنثی کرد‌ و روز خیلی خوبی داشت. تنها یک اشتباه در ۹۰ دقیقه که البته ماهینی هم مقصر بود نمی تواند ابزاری برای حمله کردن به شجاع باشد.

پ.ن:
سایتی که توهین های بی شمار عده ای بیمار را به اسطوره های پرسپولیس منتشر می کند و هماره دشمن برانکو و طاهری و پرسپولیس بوده است، حرفهایش محلی از اعراب ندارند.
morteza
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۱۴
علیرغم عملکرد نسبتا مطلوب، روی یکی دو صحنه دقیق یادم هست،که داشت توپ رو لو میداد اونم بازیکن اخر، که جمع و جور شد.
۶
حسن سرایداری
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۲۸
شجاع یک تنه بار دفاعی پرسپولیس را به دوش کشیده است و الحق بهترین دفاع نه تنها ایران بلکه غرب آسیا است، در سمت راستش ماهینی را دارد که در تمام جنگ های هجده قدم خود را دور نگه می دارد و در برابر شوت حریف از ترس برخورد توپ به بدنش خود را یک وری می کند و یک دالان امن برای شوتزن ایجاد می کند (به دو گل الاهلی در بازی رفت و برگشت دقت کنید و بعد جواب مخالف خود را به من بدهیدو در بازی اخیر تنها فرد دفاعی بود که فقط زیر توپ می زد و یک حرکت قابل اعتنا در بازی نداشت) و در سمت چپ شجاع هم انصاری افت کرده را داریم و فقط شجاع است که یک تنه با بدنی آماده و نفسی چاق همه جای دفاع با سرعتی مثل زدنی حضور دارد البته بعلت پر کاری چند اشتباه کوچک هم داشته که قابل اغماض است .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر