فهرست
جنگ کونته-مورینیو و سلاح بلژیکی
جنگ کونته-مورینیو و سلاح بلژیکی

جنگ کونته-مورینیو و سلاح بلژیکی

آی اسپورت - انتقال 78 میلیون یورویی روملو لوکاکو از منچستریونایتد به اینتر که در ساعات پایانی پنجره نقل ‌و انتقالات تابستانی انگلیس رسمی ‌شد نگاه‌های زیادی را به ‌خود معطوف‌ ساخت اما جنجال‌های مربوط به این انتقال تنها به هزینه سنگین آن و تلاش یوونتوس برای قاپیدن لوکاکو از دست جدی‌ترین رقیبش در سری‌آ پیش رو خلاصه نمی‌شود. خواسته یا ناخواسته، لوکاکو سلاحی تعیین‌کننده در نزاع دو سرمربی سابق و کنونی‌اش در بازی خواهد بود.

پیوستن راکی بلژیکی به جمع نرآتزوری‌ها آنتونیو کونته را به آرزوی چندساله‌اش رساند. سرمربی محبوب ایتالیایی در زمان حضورش در یوونتوس و چلسی نیز سخت به ‌دنبال به ‌خدمت گرفتن لوکاکو بود. حتی روند پر فراز و نشیب مهاجم بلژیکی از علاقه کونته به وی ذره‌ای نکاست. در سوی دیگر، لوکاکو نیز با سخنان محبت‌آمیزی پاسخ علاقه پدرخوانده ایتالیا را داده‌ است. در نخستین مصاحبه پس از امضای قرارداد با اینتر، وی کونته را «بهترین سرمربی جهان» خطاب کرد و اظهار داشت که کونته همیشه می‌تواند به پیشرفت شاگردانش کمک‌ کند.

لوکاکو اما در مقابل این علاقه دوطرفه، فرد تاثیرگذار دیگری را می‌بیند؛ فردی که در زندگی حرفه‌ای‌اش نقش خاصی را ایفا کرد. فردی که او را به در خروجی استمفوردبریج رساند و سه سال بعد، مانع بازگشتش به چلسی شد و پیراهن سرخ منچستر را بر تن او کرد.

ژوزه مورینیو حسرت داشتن مهاجمی نظیر لوکاکو را بر دل کونته گذاشت و چنان اعتمادی به چپ‌پای گلزن خود نشان ‌داد که روملو حتی به کنار گذاشته‌شدنش از چلسی مورینیو فکر هم نکند. سال گذشته، آقای خاص حتی در 71 روزی که پای لوکاکو به گلزنی باز نشد اعتقادش به وی را از دست نداد. مهاجم بلژیکی نیز برای مورینیو احترام خاصی قائل ‌بود؛ به ‌قدری که حتی پس از اخراج سرمربی پرتغالی، سؤالات پیرامون مقایسه سولشر و مورینیو وی را آشفته می‌کرد که او تنها با این جمله واکنش نشان می‌داد: «مورینیو تمام توانش را برای موفقیت تیم گذاشت و شایسته احترام بسیاری است.»

حال، لوکاکو در میانه نزاع میان دو شخصیت مورد علاقه و احترام خود قرار دارد. نزاعی که آتشش در روز شکست سنگین شیاطین سرخ برابر چلسی در اکتبر 2016 افروخته ‌شد ولی به چارچوب آن دیدارها محدود نماند. مورینیو که از شادی‌های مشهور و هیجانی کونته پس از گل چهارم شیرهای لندن به ستوه آمده ‌بود، در گوش سرمربی وقت چلسی این حرکات را «خفیف‌کننده» توصیف‌کرد. سپس تیرهای کلامی به‌کرات میان دو سرمربی رد و بدل شد. برای مثال، در روزهای ابتدایی سال 2018، دون‌آنتونیو در واکنش به مصاحبه‌ای منسوب به مورینیو که شادی‌های وی را با دلقک‌ها مقایسه کرده ‌بود، مو را «مرد کوچک» نامید. آقای خاص نیز این لفاظی را بی‌جواب نگذاشت و با اشاره به حواشی اتهام کونته به دخالت در تبانی در زمان فعالیتش در سیه‌نا به ‌وی طعنه ‌زد.

پایان کار کونته و مورینیو در انگلیس آتش اختلافات میان آنها را خاموش ‌نکرد بلکه فقط به زیر خاکستر فرو برد. در اثنای انتقال لوکاکو به اینتر نیز دون‌آنتونیو رقیب قدیمی را بی‌نصیب نگذاشت و بیان‌کرد این مورینیو بود که نتوانست از لوکاکو به ‌درستی بازی بگیرد. بنا بر ادعای وی، کونته می‌خواهد برخلاف مورینیو که از لوکاکو می‌خواست با پشت به دروازه بازی‌کردن دفاع رقبا را برهم بریزد، قصد دارد او را برای حرکت پشت خطوط دفاعی به‌کار گیرد تا وی اثرگذاری بیشتری از خود بروز دهد. با طرح این ادعا، عملکرد این فصل لوکاکو، خوب یا بد، می‌تواند پرده‌های جدیدی از جنگ کونته-مورینیو را پایه‌گذاری کند.

ایران ورزشی

۳    
آی اسپورت
2019-08-10 21:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر