فهرست
آنالیز؛ رونی در اورتون/ هافبک یا مهاجم؟
آنالیز؛ رونی در اورتون/ هافبک یا مهاجم؟

آنالیز؛ رونی در اورتون/ هافبک یا مهاجم؟

آی‌اسپورت- پس از 13 سال به باشگاه سابقش اورتون برگشته، تیمی که از بچگی عاشق بازی کردن برای آن بود. وین رونی 13 سال پیش به عنوان یک مهاجم جوان از جمع آبی‌های مرسی‌ساید جدا شد و به منچستریونایتد پیوست. حالا او در حالی به گودیسون‌پارک برگشته که دیگر فقط یک مهاجم نیست و می‌تواند به تیمش در نقش‌های دیگر هم کمک کند. 

بازگشت به شماره 9

موفق‌ترین بازیکنی که در آکادمی اورتون پرورش پیدا کرده را می‌توان وین رونی نامید. او در این تیم به عنوان یک بازیکن شماره 9 (مهاجم نوک) پدیده شد و اولین بازی‌اش برای تیم بزرگسالان را سال 2009 در همین پست انجام داد. وین پیش از اینکه 17 ساله شود برابر آرسنال دقیقاً با بازی کردن در پست مهاجم سمت چپ در سیستم 2 مهاجمه گلی خارق‌‌العاده وارد دروازه دیوید سیمن کرد. او 17 گل در 2 فصل حضورش در تیم نخست اورتون در این پست به ثمر رساند. فصل بعد به احتمال زیاد باز هم رونی در همین پست بازی خواهد کرد و احتمال می‌رود زوج او هم ساندرو رامیرس، مهاجم سابق بارسلونا و فصل گذشته مالاگا، باشد. 

نقش شماره 10

در سالیان اخیر در ترکیب منچستریونایتد رونی بازیکنی انعطاف‌پذیر شد. اگرچه سرالکس فرگوسن هم از او برخی اوقات پشت مهاجم نوک بازی می‌گرفت اما لوئی فان‌خال به طور کلی شماره 10 تیمش را به خط هافبک می‌برد. پستی که بیش از همه در سال‌های پس از فرگوسن در ترکیب شیاطین‌سرخ در آن قرار گرفته پست شماره 10 است. او به عنوان هافبک تغذیه‌کننده مهاجم نوک تیم در ترکیب قرار می‌گرفت و به خط حمله هم اضافه می‌شد. رونی در این پست برای منچستریونایتد 85 گل در 158 بازی به ثمر رسانده و موفق شده 54 مرتبه هم پاس‌گل بدهد. البته دیوید کلارسن، ستاره هلندی فصل قبل آژاکس، هم در همین پست بازی می‌کند و به همین دلیل شاید کومان پست دیگری برای رونی در نظر گرفته باشد.

 هافبک وسط

یکی از عجیب‌ترین کارهای لوئی فان‌خال در منچستریونایتد قرار دادن وین رونی در میانه میدان بود. ابتدا انتقادهای زیادی به او می‌شد اما رونی در این پست جواب اعتماد فان‌خال را به خوبی پس داد. در میانه میدان به عنوان یکی از 2 هافبک مرکزی وین رونی به طور میانگین 30/44 پاس در هر بازی در لیگ برتر به هم‌تیمی‌هایش داد که 84 درصد آنها سالم به مقصد رسید. با توجه به توان هجومی بالای رونی بعید است مربی هلندی اورتون او را در میانه میدان به کار بگیرد. در صورت حضور در مرکز زمین زوج او ادریسا گوئیه یا مورگان اشنایدرلین خواهند بود.

 

 

۴    
آی اسپورت
2017-07-11 18:51:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر