فهرست
لطفاً بفرمایید بیرون، آقای کی‌روش!
لطفاً بفرمایید بیرون، آقای کی‌روش!

لطفاً بفرمایید بیرون، آقای کی‌روش!

آی اسپورت- برای چندمین بار استعفا داد. این بار کتبی نوشت زیرش امضا کرد و تحویل داد. این بار مصمم‌تر از همیشه. حقیقتش این بار همانندِ بار اول دوم که خواب را از چشمانِ مردم ربوده بود کسی را نگران نکرد. می‌دانی؛ ایران را سالهاست روی قله آسیا می‌بینیم پس می‌شود درک کرد چرا اینبار همه آرام‌تر هستند. چرا روشن فکر‌تر شده‌اند. چرا شجاع‌تر شده‌اند. عده‌ای می‌گویند فرمالیته است و برمی‌گردد. عده‌ای هم می‌گویند اگر هم برنگردد مربیان بزرگِ جهان بی‌تابِ حضور بر روی نیمکت تیم ملی هستند. گویی آن‌ها نمی‌دانند مربی درجه یک دنیا پا به کشوری نمی‌گذارد که مردمانش برای ماهی چهل هزارتومان صف می‌کشند و سفارت‌ها را به آتش می‌کشند و خنده کنان علامتِ پیروزی نشان می‌دهند و سلفی می‌گیرند. نمی‌دانند یک مربی درجه یک پا به کشوری تحریم شده نمی‌گذارد که صفِ تماشای اعدام‌هایش هم سوژه رسانه‌های دنیا است. نمی‌دانند یک مربی درجه یک به حصرِ تنهایی‌مان که مردمانش هم آرزوی مهاجرت را دارند پا نمی‌گذارد. انگار این بار باید برای یک بار هم شده از دریا نترسید و آنچنان غوطه خورد تا این سالهای مستقل را دوباره مرور کرد. از نسلی که بی‌ادعا پرورش پیدا کرد تا رنسانسی که در تاریخِ ایران از اقتدار و انضباط پایه گذاری شد. اما واقعیت این است هر اتفاقی که بیفتد این چندروزه واقعیت‌هایی را دیدیم که پذیرفتیم جایگاه کی‌روش اینجا نیست، اینجا هم نبود. او به ایران تعلق ندارد. ما کسی را می‌خواهیم که از جنسِ خودمان باشد.‌‌ همان اندازه دلال،‌‌ همان اندازه ناپاک،‌‌ همان اندازه قدرنشناس و‌‌ همان اندازه سازگار با لیاقت‌مان باشد. ما ساده بودیم که برای بازگشت از روسیه رویا می‌بافتیم. این فوتبال که سر تا پایش سرشار از نگاه‌های حسودانه است باید یک مربی درجه دوم یا کروات برای تصاحب صندلی‌اش با مایلی و قلعه بجنگد. همانندِ آفت بیفتند بر جان تیم ملی. آنچنان درجا بزنیم که یادمان برود از تیمی فراموش شده که تعلیق را جای فنجانِ اورچاتا سر کشیده بود و تفاوتی با تیمی منحل شده نداشت را به کجا رسانیده بودیم. این فوتبال جای آن مردی که اصولش از فوتبالِ ایران بزرگ‌تر بود نیست. بفرمایید بیرون آقای کی‌روش!

روزهایی بود که کسی از کی‌روش خبر نداشت. بازیکن‌ها و مربی‌ها هم نمی‌دانستند کی‌روش این روز‌ها این ساعت‌ها کجاست. پس از چندمدت فردی بنامِ یوسف اصلانی که مدیر یک موسسه خیریه بود اعلام کرد: «ما در خیریه بهشت امام رضا مسولیت نگه داری شبانه روزی از بچه‌های یتیم، معلول و بی‌سرپرست را برعهده داریم. موضوعی را شرح می‌دهم که قسم خورده بودم هیچوقت این راز را افشا نکنم. اما امروز این قسم را می‌شکنم. یک روز آقای آرین قاسمی با من تماس گرفتند که گفتند «آقای کی‌روش» اصرار دارند شمارا ببینند. من ابتدا فکر می‌کردم کسی دارد سربه سرم می‌گذارد و با خنده گوشی را قطع کردم. اما دوباره تماس گرفتند که آقای کی‌روش می‌خواهند شما را ببینند. من هم موافقت کردم. فردای آن دیدم واقعیت دارد و او آقای کی‌روش بود. آقای کی‌روش می‌گفت: این بچه‌های معلول و یتیم با چنین شرایطی می‌توانند به ما کمک کنند. من تعجب کردم. اما او گفت: این فرشته‌هایی که اینجا هستند می‌توانند برای بچه‌های تیم ملی دعا کنند. آقای کی‌روش از من قول گرفت که هیچگاه این موضوع رسانه‌ای نشود. چندروزی گذشت و دیدم چند دستگاه کامپیو‌تر و لوازمِ توانبخشی که برای بچه‌های معلول بسیار به آن‌ها نیازی داشتیم از طرفِ آقای کی‌روش به موسسه هدیه داده شد. مبالغی هم همواره از طرفِ کی‌روش کمک می‌شد. تا اینکه تیم ملی باید به مصاف قطر در انتخابی جام جهانی می‌رفت. ما یک نفر را به هتل محل اقامت تیم ملی فرستادیم تا پس از انجام هماهنگی‌ها بدونِ اینکه بازیکنان متوجه شوند، به این مجتمع بیایند. به محض ورود چهره‌های متعجبِ بازیکنان را می‌دیدیم. بچه‌های مجتمع هم خیلی بی‌پروا بازیکنان تیم ملی را نقد کردند. یکی از بچه‌های ما که نه دست دارد و نه پا و کلا ۴۰ سانتی‌م‌تر است انتقاداتِ تندی را به زبان آورد. بعد از این حرف‌ها بازیکنان تیم ملی منقلب شده بودند. یکی گوشه‌ای اشک می‌ریخت و یکی دیگر به فکر فرو رفته بود. فضای معنوی در مجتمع شکل گرفته بود. بعد از دقایقی بینِ این بچه‌های معلول و بازیکنان تیم ملی بازی دوستانه‌ای هم انجام شد. سپس آقای کی‌روش بازیکنان را جمع کرد و صحبت‌های جدی را با بازیکنان انجام داد. کی‌روش‌‌ همان جا از بازیکنان قول گرفت که پاداش سه بازی را هر کس مایل بود به این بچه‌ها هدیه کند. تیم ملی به قطر رفت. از آنجا با ما تماس گرفتند و گفتند از بچه‌های یتیم و معلول فیلم بگیرید و برای ما بفرستید و بعد‌ها ما متوجه شدیم بازیکنان تیم ملی قبل از دیدار با قطر این فیلم را تماشا کرده بودند و با «چشمانی گریان» وارد زمین شدند. تیم ملی با این شرایط به جام جهانی رفت. روزهایی که دستمان به جایی نمی‌رسید و لحظاتِ سختی را سپری می‌کردیم و از لحاظِ مالی شرایطِ سختی داشتیم به یکباره ۳۶۰میلیون تومان به دستمان رسید. روی یک برگه نوشته شده بود از طرفِ کارلوس کی‌روش.» من از شما می‌پرسم آیا او یک ایرانی است؟. بفرمایید بیرون آقای کی‌روش!

این فوتبال کی‌روش را نمی‌خواهد. ما شایسته آقایی آسیا نیستیم. ما مستحقِ آن روزهایی نیستیم که مفسرانِ قطری در برنامه زنده از ایران آنگونه بترسند که برای همگروه نشدن با ایران در برنامه زنده دعا بخوانند. ما آن روز‌ها را نمی‌خواهیم که شاهزادگانِ اماراتی برای استخدامِ کی‌روش یک شرط بگذارند «فقط ایران را ببر». ما را به چه نارسیس‌های شرقی؛ ما روزهایی را نمی‌خواهیم که آرژانتین و شیلی را به گوشه رینگ ببریم و در آسیا آنچنان بچسبیم به قله که ستاره‌های کره با مشت‌های گره زده به ایران بیایند. ما آن روز‌ها را نمی‌خواهیم که سقفِ رویای غول‌های آسیایی یک تساوی مقابل‌مان باشد. حماسه‌های ما ‌‌نهایت باید بردنِ کره و ژاپن می‌بود که سال‌ها بشوند تیتراژِ اخبار و برای آن لحظه‌های دراماتیک سالگرد بگیریم. درست همانجا بایستیم و خاطره سازی کنیم. ما آن روز‌ها را نمی‌خواهیم که فیفا هم سنت شکنی بکند و بگوید: «ایران با کی‌روش در آسیا بی‌رقیب است». آری؛ این فوتبال به کی‌روش نیاز ندارد. برای تیم ملی‌‌ همان مربی را بیاورید که بگوید بازی دو نیمه متفاوت دارد، برای ایران آنی را بیاورید که نازِ رحمتی‌ها و ستاره‌ها را بکشد و برای‌شان فرشِ قرمز پهن کند. یک مربی بیاورید از جنسِ خودمان، اندازه لیاقتِ خودمان. جای کی‌روش اینجا نیست؛ بفرمایید بیرون آقای کی‌روش!

اگر به هر دلیلی کی‌روش از ایران رفت نیازی به جنجال و هیاهو نیست. نیازی به بدرقه و تشکر هم نیست. فقط باید نوشت آقایانی که بانی رفتنِ کی‌روش شدید از شما ممنونیم. سپاس برای آنکه با یک سیلی یادمان آوردید کی‌روش از جنس ما نبود، بی‌اقتدار نبود. راستش او شبیه به ما هم نبود. ممنون برای پس گرفتنِ نیمکت تیم ملی از یک موزامبیکیِ نادان و پول پرست. این شما و این منافع‌تان و نسلی که با ساختاری بی‌نظیر به باد امانت داده شده تا سوختنش را به چشم ببینیم. ما را به چه پیشرفت، ما را به چه آقایی آسیا. اینجا ایران است با‌‌ همان مردمانی که برای یک تعصبِ پوچ آرزوی ذلتِ ایران را می‌کنند. اما این روز‌ها می‌گذرد و این تاریخ است که خائنین ودوستدارانِ تیم ملی ایران را قضاوت می‌کند. اگر به هر دلیلی کیروش از ایران رفت باید ابتدای جاده‌ها نوشت: تبریک آقایان؛ اجنبی موزامبیکی گورش را گم کرد و به تقویمی پیوست که بخواهیم نخواهیم روزی دوباره ورق خواهد خورد، تا آن روز که مردم از خیانت‌ها، کارشکنی‌ها و دروغ‌هایتان بیش از پیش آگاه شوند  شما را می‌سپاریم به وجدان‌های بیدار. اگر به هر دلیلی کی‌روش از ایران رفت و ادامه همکاری به هردلیلی می‌سر نشد باید این روز‌ها را تا همیشه در خاطر داشته باشیم. سینه به سینه بنویسیم و بسپاریم تا با مردی که مو‌هایش را در ایران سپید کرد و یک رنسانس را برپا کرد چه کردیم. بر طبلِ شادانه کوباندیم؛ بفرمایید بیرون آقای کیروش!

ما لیاقتِ این شایستگی را نداریم. لیاقتِ مبارزه با بازیکن سالاری را هم نداریم. لیاقتِ آقایی آسیا و صدرنشینی گروه را هم نداریم. فوتبالِ ما‌‌ همان تفکرات و باورهایی را می‌خواهد که می‌گویند «نماز شب بخوانید برزیل را ببرید»، فوتبالِ ما‌‌ همان اندیشه‌هایی را می‌خواهد که برای دلبری از «محمود» لایی می‌خورند. فوتبالِ ما اشکان دژاگه با آن تتو‌هایش و گمشده‌هایی همانند قوچی را نیاز ندارد. فوتبالِ ما‌‌ همان اشخاصی را می‌خواهد که در تنفیذهای ریاست جمهوری و دولتی شرکت می‌کنند. فوتبال ما به آن اجنبی نیاز ندارد که قلوپ قلوپ الکل می‌نوشد، فقط نمی‌دانم چرا موسسه‌های محک و فرشتگان معلول و بی‌سرپرست برای رفتنِ یک مربی الکی بغض کرده‌اند. روز‌ها می‌گذرد و همگان خواهیم دید که کدام مربی ما را دوباره در رسانه‌های انگلستان و فرانسه «مردمم»، و کشورِ تحریم شده‌ای را که هیچکس دوستش ندارد را در اسپانیا و پرتغال «ایرانم» صدا می‌کند. روز‌ها خواهد گذشت و ثابت می‌شود ایران را چند فروختیم، ایران را به کی فروختیم. گویی باید فرگوسن را یک شب قرض گرفت و برای او گفت می‌دانی سِر؛ همانی را که در ورق ورق‌های خاطراتت اسمش را به عنوانِ یک منجی می‌آوردی را فروختیم. هیس؛ اینجا ایران است؛ بی‌لیاقت‌ها فریاد نمی‌کشند. بفرمایید بیرون آقای کی‌روش!

۹۱ ۸۴  
آی اسپورت
2017-01-08 14:32:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۸۴ نظر
امید
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۴:۵۹
خانم اشک ریز خیلی خودباخته هستی. کسی که کشور خودش و خودش را زیر سوال میبره و به خودش توهین میکنه تکلیفش معلومه. شما میتونی هرجا کیروش رفت دنبالش بری
رسول
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۲۷
دقیقا
یعنی چی که :این فوتبال جای آن مردی که اصولش از فوتبالِ ایران بزرگ‌تر بود نیست.
فک کنم اگه روت میشد میگفتی کیروش از ایران هم بزرگتره
آی اسپورت شما مطمئنی یه سایت ایرانی هستی و نه یه سایت پرتغالی
سرور لنگ
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۲۸
مایلی اسطوره لنگیا مثل شیر مفتی میاد سرمربی تیم ملی میشه . مرخصی هم نمیره . در راستای اقتصاد مقاومتی
علی صالحی
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۳۱
اتفاقا این واقعیت کشور ماست. و متاسفانه از زمانی به این فلاکت افتادیم که نخواستیم واقعیت خودمون رو بپذیریم.
ما داریم در جو و توهم زیبایی زندگی میکنیم که خودمون به وجود اوردیم.
مهرداد خ
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۴۰
شماها یا متوجه واقعیت ها نیستید یا نمیخوایید که متوجه اش بشید.
محمد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۳
اینجا ایران نیست اینجا زندان کشوری ک اختلاس جرم نیست گفتن اختلاس جرم اینجا ایران نیست کیروش ب فوتبال ما عزت و احترام داد دستش را میبوسم

شاهين
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۲۳
به جان خودم ايشون خود كارلوس كيروش هستن كه به اسم مستعار شقايق اشك ريز اينجا يادداشت ميفرستن!! وگرنه اينهمه تملق و چاپلوسي هرروزه و با سرتيترهاي مختلف واقعا عجيبه
مگه ميشه!؟ مگه داريم!؟
rezaaa
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۴۵
چقد چرت و مزخرف!
حالا لازم نکرده بخاطر کیروش اینهمه به کشور خودتون توهین کنین...جو ندین لطفا کیروش کار خیریه میکنه خب خیلیا میکنن که هیچوقتم صداش درنمیاد از جمله همین ملتی که رگباری دارین تحقیرشون میکنین..
درضمن هیچکس آرزوی ذلت برا تیم ملی رو نکرده.برداشت های ذهن معیوبتون رو به خورد مردم ندین..همه فقط گفتن کار کیروش غیر منطقی و ناعادلانه س و باید میومد حرف میزد و دلایل کاراشو میگفت همین..
جوگیر -_-
ننویس دیگه -_-
محمد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۵۳
خوشم میاد پرسپولیسی ها همجا پلاسن
۸
شاهین
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۱۲
چهار خط اول را خواندم و تهوع گرفتم خانک اشک ریز.. تو را به حرمت قلم بس کنید.. شما فراتر از خودفروختگان ِ بی چیز رفتار می کنید!
فرشید
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۲۲
مردمان کشور من مطلبی را که نمی فهمند مسخره و توهین می کنند
۷
منتقد
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۴۵
چقدر حرف رایگان میزنی نویسنده نق نقو... بیا کیروش برای خودت زن هم نداره !
امیرحسین
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۲۳
از خودباختگی گذشته در حد لاو ترکوندنه! معلوم نیست چه صنمی با هم داشتند!
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۰۵
در جواب به منتقد.

نویسنده چیزی گفت شما هم با دلیل جواب بده
ادب را رعایت کن.
البته اگر ناموس خودت برایت مهم است !!!!
۲
سعید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۵۷
اینکه خانم اشک ریز تو هر نوشته اش تندتر میشه و بیشتر مخلفان کیروش (شما بخوانید مخالفان نوشته های خودش را) میکوبه و توهین میکنه یک دلیل واضح داره: نداشتن تحمل پذیرفتن نظر مخالف نه حمایت از تیم ملی! این مشکل خیلی از ما ایرانی هاست.
برزو
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۴:۰۲
يادداشت عالي بود
۳
arian
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۴۵
فرشید لابد تو فهمیدی -_-
۲
محمد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۰۰
میشه لطف کنید اینقدر شان مردم ایران رو نیارید پایین. کی روش می مونه مثل دفعات قبل اما شما چه جوری میتونین خودتون رو یه ایرانی بدونین دیگه. کلی کلمه رو کنار هم چیدی که بگی کی روش خوبه و همه چیز رو میدونه و مردم ایران یه مشت زامبی نمک نشناس هستند و قدر این بابا رو نمی دونن. حمایت از کی روش به چه قیمتی؟ به قیمت زیر سوال بردن مردم؟ دوران کی روش تموم میشه و افراد دیگه ای میان و این چرخه ادامه پیدا می کنه اما چیزی که می مونه تیم ملی ایران و مردم ایران هستند. کلاه خودت رو قاضی کن و ببین داری از تیم ملی حمایت می کنی یا از شخص کی روش. چون هیچ چیز بالاتر از ایران قرار نمی گیره.
m.ab
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۰۷
حقیقت تلخه
ایرانی با غیرت
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۲۶
از اولش معلوم بود کیروش داره فیلم بازی میکنه! و نمیره! فقط اینبار فرقش این بود که دیگه اون حمایت کوکورانه و چشم بسته از کیروش دیگه نیست و مردم و هوادارن منطقی تر برخورد میکنند. البته هنوز کسانی مثل این خانم و اون آقایی که دیروز نامه عاشقانه برای کیروش نوشته بود هستند که کاملا به قضیه نگاه احساسی از نوع منفی دارند!!
۷
منتقد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۰۰
اینهمه فیلم هندی تعریف کردی که چی...که حمایتش کنی بازم. اینهمه ایرانی رو خوار نکن ... اگه کوچیک بار اومدی دیگران رو کوچیک نبین خانم نویسنده... فوتبال مردان روحیات مردانه میخواد برا نقد... یه خانم احساساتی نمیتوته تحلیل درستی داشته باشه. منطق که داشته باشی میفهمی کیروش تاریخ مصرفش تموم شده
بهراد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۳۹
اقای منتقد بودن سخیف بودن این مقاله چه ربطی داره به زن بودن نویسندش؟ شما مگه نخوندی تو همین آی اسپورت ترجمه تحلیل های دقیق فوتبال اروپا رو از نویسنده های زن؟ نقدهایی از جنس نقد سخیف شما باعث شده نویسنده فک کنه به خاطر زن بودنشه که ازش انتقاد میشه نه بابت اینکه فقر دانش و فقدان منطق متنشو میخواد با احساسات گرایی مهاجم و توهین آمیز پر کنه.
m.ab
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۱۱
آقای به اصطلاح بزرگ,شما حق نداری به نویسنده ی این متن توهین کنی.از حرف زدنت هم معلومه که چه سطح تفکر پایینی داری
محسن
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۳۲
منطق یا خربازی؟!!!!خوبه شما جماعت تو اجتماع پست و مقامی ندارید و صرفا قهرمان فضای مجازی هستید وگرنه،نه برگی به درخت میماند و انسانی روی زمین!!!!
امید22
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۰۱
شقایق میدونم عاشق کیروش بودی اشکتو در میاره
امير
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۰۳
عكس يادداشت عوام پسندانه و پوپوليستي، متن سرشار از توهين: برانكو مانند آفت!!!
خانم محترم بخدا نيازي نيست براي خوب نشون دادن آقاي كيروش و مظلوم نشون دادنش بقبه رو بكوبيد. ما قبول داريم آقاي كيروش فوق العاده ست، بهترين مربي براي تيم ملي هستش.
شما برانكو رو به آفت تشبيه كرديد، مگه الكل خوردن كرانچار رو شما ديد، آخه اين چيه!!! الان هر كسي براي پرسپوليس آرزوي موفقيت بكنه خائن به ايرانه!؟ مشكل ما اينه كه الان وقت مناسبي براي اردو تيم ملي نبود، چرا متوجه نميشيد، مگه ما با تيم ملي لج افتاديم. باخت پرسپوليس يا هر تيمي تو ليگ قهرمانان مشكلي نداره؟
امیر
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۳۷
کاملا درست میگید شما.کیروش واقعا افتخاری واسه تاریخ فوتبال ایرانه.ولی اینجای کارش اشکال داشت خب.برانکو حالا اومده دو کلمه حرف حساب زده .کیروش باید جوابش رو منطقی می داد نه با این رفتار غیر حرفه ای.این همه داد و فریاد نداشت خانوم نویسنده.کیروش مثل همیشه باید منطقی جواب بده.چرا سعید عزت اللهی و آزمون به این اردو دعوت نشدند؟!!!!!!
حرف حساب
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۳۱
جالبه! الکلی بودن کرانچار رو میبینه! ولی حاشیه و پرده دری های کیروش رو نمیبینه! به قول معروف : دوست داشتن چیزی عقل آدمی را کور و کر میکند! بهرخال از اینکه میبینم رفتار مردم و کیروش با زیاده خواهی های کیروش منطقی شده و خود کیروش و عاشقان سینه چاکش مثل این خانم رو آشفته کرده لذت میبرم!!
۶
فرزاد مهریار
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۰۷
!!!
Kami
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۱۵
بسيار متاسفم واسه رسانه اي كه مستقل نيست و سفارشي و مغرضانه قلم فرسايي ميكند . فارغ از استقلال ، پرسپوليس يا تركتور ، سپاهان ، كوبيدن كشور و فرهنگ در راستاي توجيه و اصرار به حفظ نقطه نظرات به حق يا ناحق خود تحت هـيچ شرايطي قابل قبول نميباشد . كيروش يا برانكو يا حتي اگه مورينيو هم باشه به اين سبك قلم زدن قابل دفاع نيست ....
گرسیوز
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۱۶
بنده در اینجا کاری به محتوای این نوشتار و اعلام موافقت یا مخالفت با آن ندارم ولی سطح نگارش ایشان بسیار نازل و حتی از اصول اولیه ژورنالیستی هم به دور است، و این جدای از نگاه تحقیرآمیز به دیگران و برچسب زدن به آنهاست، هر اندازه هم که افراد ناموجه و مشکل داری باشند.
Alireza
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۱۷
قلم زیبایی بود.. ولی خانم نویسنده، چرا احساسیش کردی؟؟ اینکه کی روش برای فوتبال ما زحمت زیادی کشیده و قدرت الانمون رو مدیون ایشون هستیم شکی نیست... ولی قرار نیست ما رو تحقیر کنه ما و فوتبالمونو به سخره بگیره.. هرکاری دلش حواست بکنه و اجازه هیچ حرف و حرکتی رو به هیچ کس جتی رئیس فدراسیون و رئیس خودش نده.. چرا اینارو نگفتین؟؟ اینکه تو زندگی شخصیش چه کارا کرده به خودش مربوطه.. خیلی آدمای دیگه هم از این دست کارای خیر انجام میدن و کسی خبر نداره...
اینو هم بگین که کی روش علاوه بر کارای بزرگی که برای فوتبالمون انجام داده .. پول گنده ای هم داره میگیره... و جزء پردرامد ترین مربیان جهانه
فرد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۱۷
اگر شرافت خودتان را در نظر نمیگیرید لااقل شرافت قلمی که دردست دارید را ازیاد نبرید هنگام نوشتن
سینا
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۲۱
توان نگارشی شما به شدت قابل تحسین است
اما وقتی از این توان برای بیان یک سری مسائل اساسا غلط استفاده می کنید، جای ناراحتی بسیار زیاد دارد.
استعفای کیروش و برخوردهای هفته اخیرش تماما غیر اخلاقی بوده و عاقلانه نیستند
قلم شما قابل ستایش است ولی برلی حمایت از کیروش آسمان و رسیمان به هم نبافید
لطفا
ايراني
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۲۲
چقدر خوب نوشتيد...
واقعا كه ما لياقت نداشتيم
و واقعا كه هر بدبختيي سر ما مياد حقمونه،فوتبال يه چشمه كوچيكشه
كيروش بخاطر مردم ايران نرو
كامران كامراني
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۴۸
درود بر شما متن بسيار عالي بود خانم اشك ريز
شرط ميبندم اينايي كه اين كامنتاي چرت كه توهين به ملت ايران كرديد و اين حرفا رو مينويسند اينا همش ٤-٥ نفرن كه از همون بچه نوجونايي كه تازه پشت لبشون سلز شده و از فوتبال هيچي سرشون نميشه و فقط براي كل كل دربي خوبن مينويسن وگرنه اگه كسي به دره تو وحودش عقل و غيرت باشه ميدونه كه متن شما كاملن حقيقت ماست و كبروش از سر ابن فوتبال زياده...
حالا باز ٤ تا بچه (قُلي!!) بيايين فحش بنويسين كه شما ابرانو فروختين و اين حرفا .. حقيقته عزيز من حقيقت!
حرف حساب
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۴۳
جناب کامران خان متوهم! این همه کامنت اینجاست حدود 90 درصدش مخالف این متن و پاچه خواری کورکرانه برای کیروش هستند! همه که مثل شما سیب زمینی نیستند بهشون بر میخوره! حالا اینها 4 تا بچه هستند؟؟ فکر کردی من نوعی مثل خودت بیکارم که بیام با 5 تا اسم دیگه کامنت بذارم؟ از قدیم گفتند کافر همه را به کیش خود پندارد!
۷
ویلی
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۲۹
پاراگراف آخر دست مریزاد داره بسیار موجز و گویا.....
مهرداد خ
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۲۹
متنی سرشار از حقیقت که برای خیلی ها دردناک و قابل هضم نیست. ممنون خانم اشک ریز.
سید
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۴۰
حال این پرسپولیسیا اون موقع تماشاییه که بفهمن برانکو برا سرمربی شدن تیم ملی نقشه کشیده و پرسپولیس به پشمشم نیست!
ایمان
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۴۱
جناب آی اسپورت اینجا افرادی مثل امید 22 و امید تند تند متن می ذارند نشون می دید ولی برای ما کلهم یکی گذاشتید که اونم من گفتم چرا نمی ذارید گذاشتید
خانم اشک ریز همه متنت یک طرف این هم یک طرف که گفتی {اینجا ایران است با‌‌ همان مردمانی که برای یک تعصبِ پوچ آرزوی ذلتِ ایران را می‌کنند} حرف دلمو زدید. برانکو گفت شما با سوریه جنگ زده مساوی کردید این میدونی یعنی چی؟ از همه عجیب تر رفتار برانکوسیسم. هاس انقد منافع شخصی و تیمی برای اینان مهمه که ذره ای غیرت برای این حرف برانکو ندارند که گفت شما با سوریه جنگ زده........
خانم محترم امیر کبیر، قائم مقام فراهانی، مصدق و دهداری و...... بعد فوت همه فغان بر سر که چه عزیزی رفت.میبینی تاریخ تو این سرزمین داره تکرار میشه. وقتی جایی خوندم کسی گفت مایلی کهن نو درست می گفتی و تو برگرد به تیم ملی! مناقع قرمزی چشارو کور کرده و یادشون رفته سال پیش تیم امید..........
کلام آخر! اعراب الان به ریش ما دارن می خندن که اینها از الهلال ترسیدند! خود کرده را تدبیر نیست
حالا اینجا بعد من عده ای میان زبانا و یا باطنا به من و شما فحش میدن که به قول علی دایی نوش جان خودتان
سعید
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۴۷
ایمان خان تو هم کلا از تمام حرفهای برانکو فقط تساوی با سوریه رو شنیدی؟! بهانه دیگری نداری چون دلیل منطقی دیگه ای نداری! آره برای همین بازی با سوریه کیروش لیگ رو یک ماه تعطیل کرد! حرف اینه نه نتیجه و نوع بازی که معلوم بود به خاطر کیفیت زمینه! حالا اگه این مطلب رو نمیگری به هوش و گیراییت شک کن یا اینکه غرض داری!
۳
بی طرف
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۴۱
قبل از اینکه این اهانت ها به مردم ایران رو بنویسید بگید که خودتون برای مردم ایران چکار کردید که این مزخرفات رو نوشتید و یک کشور رو به خاطر یک کار نمایشی از سمت کیروش تحقیر کردید شاید شما این حس رو دارید که اقای کیروش خیلی بالاتر از شماست و شما لایق این نیستید که در کشوری باشید که کیروش در اون زندگی می کنه ولی این رو فراموش کردید ایران ادمهای خیلی بزرگتر از کیروش داشته و داره که زندگی خودشون رو برای مردم ایران فدا کردن.
رضا
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۴۳
خانم اشک ریز هدف وسیله را توجیه می کند از نظر شما
حسن
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۴۸
با عرض سلام خدمت خانم اشک ریز هیچ می دانید همین مردم که برای 40 هزار تومان صف می بندند با سامانه همره اول خرج باشگاه ها بزرگ کشور را می دهند شما به جای اینکه کیروش را در حد پرستش بالا ببرید خواهشا نقدی کنید از کارها ناجوانمردانه کیروش برگردان 7 ملی پوش با آن وضعیت زشترین صحنه ای است که در چند سال اخیر دیده ام درست مثل اخراج وزیر در سفر خارج از کشور با این کار نه تنها به برانکو که بیشتر به آن 7 ملی پوش شوک وارد کرد چه بسیار مردم ما شب به عشق همبن سربازان به خواب می روند که این جنتلمن له شان کرد ما لیاقت احترام نداریم چون خودمان خودمان را گول می زنیم پیشرفت به چه قیمت به قیمت نابود کردن غرور سربازانمان این بزرگی را نمی خواهیم خانم اشک ریز شخص خواب را می شود بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده هرگز شما با بتتان اقای کیروش خوش باشید ما هم با سربازان وطن که هر روز با لباسی زیر بیرق این کشور می جنگند
احمد66 ساله از تهران
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۴۸
مادر شما نگران نباش اشک نریز ریزه ریزه
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۲۶
جمله ات به این می خوره که شش ساله باشی پسرجون
۶
amir
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۵۱
واقعا عالی بسیار عالی
در وصف واژه بی لیاقت همین کامنت ها را بخوانید کافیست
ملتی که اندازه ... نمیدانند ولی ادعایشان گوش دنیا را کر کرده
حرف حساب
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۵۰
امثال شما خودباخته که دوست دارید بهتون توهین بشه حال منو بهم میزنند! این هم نوعی کلاس طبقه مرفه و روشنفکر جامعه است؟؟ که آره بقیه گاو هستند من یکی تو این گاوها دارم میسوزم و میسازم! خوش باش با این جهالتت! آنکس که نداند و نداند که نداند ... در جهل مرکب ابد الدهر بماند!
۴
علیرضا
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۵
دعوای کیروش و برانکو از زمان وزارت گودرزی شروع شد جایی که وزیر و اطرافیانش در نظر داشتند برانکوی حرف گوش کن رو به جای کیروش اصول گرا جایگزین کنن .البته برانکو مربی خوبی است و مقایسه اش با کیروش و مثلا جایگزینی اش به جای مربی تیم ملی برگشت به عقب است.
۹
Afshin
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۱۰
ننویس اشکریز جان
کشور خودتو نفروش بمون اینجا مثل همه اینایه که دوست دارن بمونن و خاک وطن و یارانه ۴۵ هزار تومنیشو با دنیا عوض نمیکنن اگر از خونه بیرون میرفتی اگر میدیدی زمان ثبت نام لاتاری کافی نتها چطوری خلوت و سکوت و کور.هستن این حرفا رو نمیزدی وطن فروش
همین شما اجنبی پرستان مانع میشین که ما بازم بریم چندتا سفارت دیگه رو بگیریم وگرنه ما و دوستان عشق وطن ( شما بخوان متعصبان بی عقل کروات پرست) جایی برای اجنبی.تو کشورمون نداریم ولی وای به روزی که کسی از روی شوخی هم.شده بخواد سر یکی از همین چهارراه ها تعدادی گرین کارت به شانس پخش شده اونوقت دیگه از حادثه منا نمیگه
خانم خودباخته به قول دوستان سرکار وطن فروش (اگر همیناایی که الان ادعای وطن پرستی دارن همین گنده لاتای مجازی مقاله های تورو در مورد آرش صادقی ها نداها و سهراب ها در مورد ریحانه جباری خونده بودن مطمئنا از مرد بودن و ادعای مردی و وطن پرستیشون خجالت میکشیدن) ما خودمون امثال جنرال ها داریم کسی که کارنامه ملی و آسیایش مشخصه ما مایلی کهن داریم که خودش میتونه تیم و یه تنه تا قهرمانی آسیا پیش ببره حالا اگه تیمی تو لیگ برتر نداره مشکل سربازی داشته و محکوم به گذراندن خدمت تو تیمهای نظامی داره ما شهریارها رو داریم که یه تنه میتونه عید یه ملت و جلو چشم محمود شادتر کنه با چاشنی رقص شمشیر و پرچم سبز آل سعود
دلخوش به بردن شیلی و زمین گیر کردن آرژانتین نباشین پز نباختن و گل نخوردن از تیماای آسیایی ندین ما قبلا هم این شادیهارو داشتیم ما ۱۹ ساله که ۱۴ آذر رو هنوز جشن ملی میگیریم نه اینکه برزیل و برده باشیما نه اینکه قهرمان جام جهانی شده باشیما نه ما فقط با هزار زحمت بعد از ۱۵ ۱۶ تا بازی و گشتن دور دنیا رفتیم جام جهانی کیروشم اگه مربی بود که با اقتدار و بدون گل خورده صدر جدول نبود با سلام و صلوات و به عنوان تیم آخر بعد از گشتن دور دنیا میبردمون جام جهانی تا یه روز باشکوه دیگه تو تاریخمون ثبت کنه موزامبیکیه بی عرضه
مردم ما هنوز تو خواب غفلت موندن هنوزم تو باد تخت جمشید و پاسارگاد موندن هنوزم فکر میکنن آفتاب تو قلمرو تحت تصرف ایران غروب نمیکنه
از خواب بیدار شین بابا اینجا ایران ۲۰۱۷ میلادی و ۹۵ خورشیدیه
الان واسه امارات رفتنم باید هزار جور انگشت نگاری شی
اینجا ایرانه که کارمندای روسیه ای نیروگاه هسته ایش حق حجاب میگرند (قدیما میگفتن حق توحش) حالا توقع دارید مربی درجه یک بخاطر چشم و ابرو مسئولان یا خنده های جذاب کفاشیان بیاد ایران
حرفای نویسنده خود فرختگی.نبود درد امروز جامعه بود درد جامعه ای که گور خوابا و کارتن خواباش اندازه اختلاس گرهاش هستند
میگن کیروش فوتبال ایران و به سخره گرفته فوتبالی که مسئولینش امثال کفاشیان هستن و دلسوزاش قلعه.و مایلی باید.به سخرش گرفت
حال و روز امروز کیروش را فقط یک نفر درک میکند
" کیانوش شبهای برره"
Salar
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۴۶
همینکه اسکولی مثل تو ازش تعریف کنه کافیه
۱
Afshin
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۳۹
حرف زدن بلد نیستی حرف نزدن و باید یاد بگیری
۱
حجت
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۱۲
خانوم اشك ريز اين چندمين مقاله ي شماست كه با توهين مستقيم به افراد، برچسب زدن به اونها و استفاده از حرفهاي احساسي و عوام فريبانه تلاش ميكنه از ديدگاه شما دفاع كنه. اگر مردم ميان اينجا كامنت ميذارن به اين معنا نيست كه اراجيف شما قابل قبول يا حتي قابل بحثه. صرفا كامنت ميذارن چون نميتونن اين حجم از اراجيف رو هضم كنن. متاسفانه شما نه تنها سواد ژورناليستي نداري بلكه چيزي هم از اصول نقد بارت نيست. فقط تخريب و توهين. فراصتي شدن كاري نداره. اگه قادر به تحليل شرايط نيستي حق توهين نداري. شما نميتوني درك كني جواب انتقاد ساده ي يه مربي از اردوي تيم نبايد باعث استعفاي اون آقا بشه،ايشون اگر رو تيم غيرت داشت تا تهش وايميستاد. شما كه بيس داستان رو نميفهمي يا خودت رو به نفهمي ميزني چطور به خودت اجازه ميدي اين مثلا نقد رو بنويسي و به عالم و آدم توهين كني؟
pers
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۱۳
انقدر سیاه نمایی اونوقت ادعات میشه شیعه علی هم هستی؟؟علی که خیلی از شب هارو فقط با خوردن نون و نمک میخوابید؟؟چرا نمیگی تقصیر اون ادم کش ها و جانیی هایی هست که اون ور دنیا نشستن دارن به ما زور میگن ها؟؟چرا نمیگی دارن نسل کشی میکنن؟؟حالا همه چی تقصیر ایارنی ؟؟بله واسه خودفروخته ا و غرب زده هایی مثل شما که ساده زیستی و ایمان رو از یاد بردین البته اگه ایمانی داشته باشین و حب دنیا وجودتون روگرفته بله تقصیر ایران میشه که به خاطر اینکه میگه ادم نکیشید زور نگید تنبیه میشه ؟!!!متاسفم واسه ادم هایی کوتاه فکری مثل شما!!!ما نیازی به یه مربی با اینچنین تفکراتی نداریم شما هم بیخودی این چیزا رو به کیروش نسبت نده اون مثل شما احمق و نادون نیست اینجور فکر هایی بکنه راست میگن کافر همه را به کیش خود پندارد
لنگ قهرمان جام ولایت
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۱۷
شک نکنید یه لنگی میشه سرمربی تیم ملی چون باند و مافیای قویتری دارن.
۲۲
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۴۰
ما اگه مافیا داشتیم که ۵بار توی لیگ برتر قهرمان شده بودیم
مجید
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۱۹
از اینکه این همه با وقار و دلنشین مطلب مینویسی به شما احترام عمیق دارم....متاسفم برای انهایی که برانکو رو زیادی بزرگ کرده اند برانکویی که کارنامش را در جام جهانی بیاد داریم که چگونه منجمد شده بود ..ایمان دارم در جام باشگاهای اسیا هم هیچی نخواهد شد..بردن سایپا و ماشین سازی و ابومسلم که جشن و پایکوبی نداره...محک برانکو و تیمش در راه هست...این گوی و این میدان...یاهو.....
مهدی
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۲۳
من از اوایل دهه 60 خواننده مجلات و روزنامه ها ی ورزشی بوده ام تا به امروز که در سایتها این مطالب را دنبال میکنم.هر روز که می گذرد تعجبم بیشتر می شود که ما را چه شده است که از نویسندگانی همچون د.اسداللهی و ابراهیم افشار به سطح برخی از نویسندگان امروزی نزول کرده ایم.خواهر من در توانایی های فنی کیروش هیج شکی نیست.در پیشرفت فوتبال ملی ما بوسیله ایشان هیچ شکی نیست.ولی بی انصافی محض است که برای دفاع از کیروش مردم خود را تا این حد پایین نشان دهیم .حال بماند که حمله به سفارتخانه کار عده معدود و مشخصی بود.مردم ما این نیستند که شما می گویید.شاید چون عمری از شما نگذشته ندیده اید که حجازی هم در بنگلادش همین کارها را کرد شاید ندیده اید وقتی مجتبی محرمی که خودش وضع مالی خوبی نداشت ساعت اهدایی سفیر ایران در قطر را به تدارکات تیم داد شاید ندیده اید وقتی که دهداری بازیکنش را به علت دوبار دریبل حریف نپالی و تحقیر او از بازی بیرون کشید و10 نفره به بازی ادامه داد ولی آیا از تختی هم نشنیده اید؟آیا از فدا کاریهای جوانان ما در جنگ هم نشنیده اید ؟آیا از آن دختر ایرانی که به خاطر کمک به کودکان در هند به زندان افتاده هم نشنیده اید؟که امروز برای بزرگ کردن کیروش اینچنین مردم خود را کوچک می کنید؟ شما بنویسید و بگذارید که اشک ریز این نوشته ها مایی باشیم که روزی را به یاد داریم که نوجوانان همین مردمی که اینگونه تحقیرشان می کنید کتایهایشان را بستند و به جبهه رفتند و با تابوت برگشتند.شما بنویسید و فراموش کنید که این قلمی است که خدا به آن قسم خورده.ن والقلم وما یسطرون.شما بنویسید و فراموش کنید که این جو موجود در فوتبال امروز تا حد زیادی زایده نوشته های شما و همکارانی بود که قلم را با شیپور هواداری اشتباه گرفته و برخی برای کیروش و برخی برای برانکو گریبان دریدید.شما بنویسید و این مردم سختی کشیده همچنان می بخشند.می بخشند به مروارید اشکها.....
حسن
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۵۹
سوال من اینه که باید چنین قلم به دستانی مثل مهدی در خانه قلم فرسایی یک جوان مثل خانم اشک ریز رو بخونن باید کمی نیز بدانیم برای چه اشخاصی می نویسیم تا کمی با فکر تر مطلب بنویسیم
۶
۲۲
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۳۸
بهتره خانم اشک ریز اول یه بیوگرافی از خودشون بدن تا ما بفهمیم با کی طرفیم... البته فقط در مورد شروع فعالیتهای مطبوعاتیشون و ادامه اون. ضمنا یه کم منطقی تر هم می‌شه فکر کرد لازم نیس تمام ظرف فکری خودمون رو دربست در اختیار یک نفر دیگه مثلا کیروش بگذاریم و هرچه که او کرد بگیم درسته و هر انتقادی از کیروش رو بکوبیم. خانم اشک ریز به هر حال من فکر می‌کنم شما هنوز به بلوغ فکری حتی به حد کم هم نرسیدین. قصد توهین ندارم ولی خیلی مونده تا در این فوتبال بالا و پایینشو ببینین و من فکر می‌کنم تجربه سما خیلی کمه و سنتون به زحمت به ۲۳ می‌رسه. یه پیشنهاد هم دارم: اگه به دفتر روزنامه کیهان مراجعه کنید و افکارتون رو با اونا هماهنگ کنید می‌تونید مدارج ترقی رو در روزنامه‌نگاری سیاسی به سرعت طی کنید. این سبک نوشتن بیشتر بدرد اونجا می‌خوره
سجاد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۵۲
کیروش جان شما بیا ما همه میریم!!!!بهترین تفسیر از موضوع استعفا کیروش رو فقط آقای حاج رضایی داره.بقیه یا شورش میکنن یا بی نمک!!درسته باید بمونه اما کارشما با احساس مردم دارید بازی کردنه.خیر بودن چه ربطی به مسئله فوتبال داره!!!
مهدی
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۵۸
خیر بودن چه ربطی به مسئله فوتبال داره؟برادر من شما در جریان نیستین.اینقدر ربط داره که قراره خیرین مدرسه ساز به عنوان کمیته فنی فدراسیون معرفی شن
۶
اروین
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۰۵
البته منظور ایشون از خوار کردن پرسپولیسیهای وطن فروش بود که تیم ملیشون و با اون مربی در پیت کرواتشون که کارنامش تو تیم. ملی معلومه که علی دایی بهش دستور میداد چیکار کنه فروختن، پرسپولیسی ینی خیل عظیمی از مردم ایران که خون نمک نشناسی تو وجودشونه، یه عده ای که یادشون رفته 5 سال صدر اسیاییم، ینی از زمانی که کیروش اومده، یک ساله باخت نداریم، همه از ایران میترسن، گل هر چند تا بازی یه بار اونم به زور میخوریم، گذشت اون زمانی که علی دایی ها، کریمی ها و... برای مربی تصمیم میگرفتن، گذشت اون زمانی که علی دایی ها راه میرفتن تو زمین ولی کسی جرات تعویضش رو نداشت تا با فحش از تیم. ملی خودش بره بیرون، چند ساله تازه تیم ملی شده تیم ملی ای که همه وحشت دارن و بهش احترام میذارن، نه قطر و بحرین میشناسه، نه کره و شیلی، بابا خیلی نمک نشناسن این قرمزایی که 10 ساله قهرمان نشدن خودشون حالا چشم. ندارن تیم. ملیشون نتیجه بگیره، اون از اون تماشاگرای قرمز تراختور که خلیج عربی میگن اینم از قرمزای پرسپولیس، وای به حال این مملکت
۶
وحید
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۰۹
نوشتهٔ پر از توهینی بود. من که معمولا کامنت نمیذارم احساس کردم اینجا حرف باید اعتراض کنم. متاسفانه از این دست نوشته‌ها در آی‌ اسپرت باز هم دیدم. خوندن این نوشته قلب منو به درد آورد.
امید
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۲۱
کیروش از امارات، ژاپن، امریکا، پرتغال و . . . اخراج شده ولی اینجا به لطف یه عده رسانه خودباخته مافیایی مونده. انشاأالله تاج شهامت پذیرش استعفای کیروش را داشته باشه و به حمله این رسانه ها فکر نکنه
۹
امید
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۲۳
خان شقایق، اشک بریز. فقط همین کار را خوب بلدی
۸
من
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۴۰
احسنت
۳
محمد همتی
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۱۷
چرا به صحرای کربلا میزنید خانوم اشک ریز؟! فوتبال ربطی به این موضوعاتی که گفتید نداره یا حداقل خیلی کم ربط داره به خصوص توی این موضوع! نمیخوام بگم کی روش بره یا بمونه اما اگه نظری دارید لطفا با استدلال درست بیان کنید.. نمیخوام به این گیر بدم که اجنبی پرست هستید یا... . فقط حرفم همون حرفه که نظرتونو با استدلال درست بگید و به صحرای کربلا نزنید
۸
علی یزدی
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۲۳
دوباره این خودباخته اجنبی حرف زد خانم جون ما قبل جام جهانی 2006 رده 18رنکینگ جهانی داشتیم ما مخالف مربی خارجی نیستیم ما مخالف خارشدن ملتمون مثل شما در برابر یک خارجی هستیم که فردا کی روش مدفوع خودشم بخوره شما میگی یه حکمتی توش بوده
۸ ۱
m.ab
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۴۴
اگه معیار رتبه بندی تیما تو سال2006,برای الان هم مد نظر بود,الان تیم ملیمون جزو 10 کشور اول بود.برانکو با اون همه ستاره نتونست کاری کنه.پس لطفا برانکو رو با کیروش مقایسه نکن.
۵
محمد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۰۵
انقدر این متن مضحکه که آدم نمیدونه چی بگه، اولش که میگه هیچ مربی درجه یک دنیا به دلایل مختلف حاضر نیست بیاد ایران، خوب همین نشون میده کیروش مربی درجه یکی تو دنیا نیست، دستاوردهای کیروش رو به آقایی تو آسیا نسبت داده!!! کدوم آقایی؟!هنوز یادمون نرفته تو دور قبل با شانس و بخت و اقبال وکمک داورا تونستیم به جام جهانی صعود کنیم و نا 30 ثانیه آخر آخرین بازی هم تن و بدنمون میلرزید که نکنه گل بخوریم و صعود نکنیم، چهارم شدن تو گروه 4 تیمی هم بزرگترین کار کیروش بود! اینکه با اختلاف یک گل به آرژانتین باختیم ذوق مرگ شدن نداره، 3/4 سال پیش عربستان با بهترین بازی جلوی آرژانتین مساوی کرد و ژاپن هم 4/5 سال پیش آرژانتین رو با کل ستاره هاش برد ولی اندازه شما ذوق مرگ نشدن، بماند که آرژانتین خوراکش باختن به تیمهای کوچیکه تا جایی که همین 2 ماه پیش از پاراگوئه تو خونه خودش باخت، یا همین 5/6 سال پیش آرژانتین با تمام ستاره هاش 6.0 به بولیوی باخت، ولی اونا اندازه شماها ذوق مرگ نشدن! یک درصد فکر کن کیروش 6 تا به آرژانتین میزد، شماها دیگه خدا رو بنده نبودید! به این جور بازیها میگن بازی اتفاقی، که ممکنه یه تیم چند دقیقه یا یه نیمه یا یه بازی خوب بازی کنه و حتی ببره ولی تو ادامه راه توانش رو نداره،همین چند روز پیش یه تیم باشگاهی تو ژاپن با رئال مادرید مساوی کرد ولی هوادارانشون اندازه شما ذوق مرگ نشدن! یکی دیگه از دستاوردهای کیروش حذف از جام ملتهای آسیا به دست عراق جنگ زده بود، واقعا که گل کاشت، فقط موندم چجور ادعای آقایی آسیا میکنید که تو این 6 ساله تیم کیروش حتی یکبار هم تیمهای استرالیا و ژاپن و عربستان رو نبرده!!! منطق حرفاتون خیلی بچه گانه هست،لطفا بزرگ شید، قبل از کیروش هم جزء بهترینهای آسیا بودیم بعد کیروش هم خواهیم بود، انقدر حقیر نباشید
۷
امین
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۲۴
درود ب قلمت خانوم

اینجا ایران است با‌‌ همان مردمانی که برای یک تعصبِ پوچ آرزوی ذلتِ ایران را می‌کنند.
۷
علی
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۵۲
بسیار زیبا و درست بود..... پاراگراف آخر مهشره!
۴
@رسول
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۲۲
@رسول
کیروش قطعا از ایران بزرگتره. نهایت لیاقت آدمهای مغروری مثل تو مایلی کلنگ و امیر ائمه و اطهاره. خر چه داند قیمت نقل و نبات؟
۵ ۱
مصی
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۲:۳۲
به خاطر یک فوتبال بی ارزش اسم ائمه رو میاری کم عقل
۲
علی
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۰۶
درود بر شما خانم اشکریز دروووووووووووووود
۲
فرشید
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۱۹
چقدر مردمان ما در نوشته شما به افراد نظر دهنده نزدیک هستند . ما لیاقت نداریم و همیشه واقعیت ها را نمی خواییم بفهمیم
۳
بابک
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۰۹
اين مقاله رو بايد قاب طلا گرفت. حيف که امثال شقايق ده درصد همکارهای خودشون
هم نيستن، چه برسه به ملت نمک نشناس باشگاه پرست.
۳
حرف حساب
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۲۳
این لحن توام با تیکه پرانی به توهین به شعور مخالفان کیروش از ویژگی های بارز نویسندگان آی اسپرت مخصوصا این خانمه! حالا چرا شما اینقدر شیفته کیروش هستید به ما ربط نداره ولی دیگران جیگر نیستند خانم اشک ریز اینقدر اغراق درست نیست.
۶
سعید
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۲۴
بعضی موارد واقعا ربطی نداشت مثلا اینکه کیروش رفته به معلول ها کمک کرده ربطی به بحثای فوتبالی مدارهای با مردم برا چهل هزارتومان صف می‌بندند. اما باقیش درست بود ما بعد برانکو زمان قلعه نوعی ودایی وقطبی تیممون خوب بود؟ کیروش اومد پیشرفت داد تیم اینم که گفته بعضی ها آرزوی ذلت ایران میکنند درست گفته خودم این جمله رو از خیلی از پرسپولیسی ها شنیدم که حاضریم تیم ملی ببازه فقط کیروش بره بحث کارای غیر منطقی کیروش جدا
۱
امیر راوندی
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۳۱
اشک ریز قطعا اسم مستعاره
۳
Mohammad
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۵۵
سلام به سایت کی روش اسپورت!
بهتره یاداشت امروز ورزش 3 هم بخونید!!!
۳
کیان
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵، ۱۳:۲۰
نوشته های قبلیت بد نبود ولی این یکی افتضاح بود
همین کرانچار و برانکو کلی به فوتبال ما خدمت کردن تو الکل خوردنشو میبینی
نمیخواد به خاطر کیروش انقدر فراموش کار بشی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر