فهرست
دوسوم گل‌های استقلال را مدافعان زده‌اند
دوسوم گل‌های استقلال را مدافعان زده‌اند

دوسوم گل‌های استقلال را مدافعان زده‌اند

آی اسپورت - اتفاقاتی که در تیم استقلال در حال سپری شدن است خیلی شبیه اتفاقات فصل شانزدهم است. وقتی علیرضا منصوریان هدایت این تیم را در دست گرفت، برعکس این روزهای استقلال، تیم او در هفته‌های اول بد نتیجه می‌گرفت و حتی باعث شد برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر استقلال به رده شانزدهم (ته جدول) برود. در آن فصل هیچ یک از مهاجمان استقلال گلزنی نمی‌کردند و برعکس، هافبک‌ها و مدافعان استقلال جور گل نزدن‌های آنها را می‌کشیدند و آمار گلزنی به شکلی بود که وریا غفوری بهترین گلزن استقلال بود و پس از او سایر هافبک‌ها و مدافعان به ترتیب بیشترین گل‌های زده را در تیم داشتند ولی این رویه در نیم فصل دوم تغییر کرد.

وریا زننده یک‌سوم گلهای استقلال

حالا و ۴ سال پس از آن روزها بار دیگر اتفاقاتی مشابه با قبل تکرار شده است. تا پایان هشتمین بازی تیم استقلال در لیگ برتر باز هم وریا غفوری با به ثمر رساندن ۳ گل از مجموع ۹ گل زده استقلال، یک‌سوم گل‌های تیم در این فصل را به تنهایی زده و بهترین گلزن استقلال محسوب می‌شود. او با گلزنی روبه‌روی مس رفسنجان، فولاد و گل‌گهر بهترین گلزن استقلال محسوب می‌شود.

مدافعان دوسوم گل‌ها را زدند

جالب‌تر این که از این ۹ گل زده استقلال در فصل جاری ۶ گل را مدافعان این تیم زده‌اند. ۳ گل را وریا غفوری به ثمر رسانده و ۳ گل دیگر را احمد موسوی، محمد دانشگر و هرویه میلیچ وارد دروازه حریفان کرده‌اند تا دوسوم گل‌های استقلال سهم مدافعان باشد.

سهم کم مهاجمان و هافبک‌ها

در شرایطی که در هر تیم فوتبالی توقع می‌رود بیشترین سهم گلزنی بین بازیکنان خط حمله و هافبک تقسیم شده باشد ولی در استقلال سبحان خاقانی که در لیست هافبک‌های این تیم قرار دارد روبه‌روی شهرخودرو یک گل زده و دو گل دیگر را امیرارسلان مطهری به مس رفسنجان و مهدی قایدی به گل‌گهر زده‌اند تا کمترین سهم را در جدول گل‌های زده استقلال به خود اختصاص دهند!

 

     
آی اسپورت
2021-01-02 16:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر