فهرست
رسن و پرسپولیس؛ پای ۶ میلیارد در میان است!
رسن و پرسپولیس؛ پای ۶ میلیارد در میان است!

رسن و پرسپولیس؛ پای ۶ میلیارد در میان است!

آی اسپورت - در شرایطی که چند ماه پیش اعلام شد که بشار رسن و باشگاه پرسپولیس قراردادشان را تمدید کردند، امروز مصاحبه‌ای از بشار رسن منتشر شد که در آن اعلام کرده بود که می‌تواند قراردادش را به صورت یک‌طرفه با باشگاه پرسپولیس فسخ کند. همچنین بشار اعلام کرده بود که ۴۰ درصد از باشگاه پرسولیس طلبکار است و این باشگاه باید ابتدا طلب او را بدهد تا این بازیکن در پرسپولیس ماندنی شود. پیگیری‌ها در مورد داستان بشار رسن و باشگاه پرسپولیس به نتایج جالبی ختم شد که خواندنش خالی از لطف نیست.

۴۰ درصدی که بشار رسن از آن صحبت می‌کند مربوط به طلب گذشته این بازیکن و همچنین آفر‌هایی است که بشار از باشگاه طلبکار است، مبلغی بین ۶۰ تا ۷۰ هزار دلار است (با احتساب دلار پانزده هزار تومانی بین ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان). این پولی است که بشار اعلام کرده با دریافت آن در پرسپولیس ماندنی است.

اما نکته جالب در مورد تمدید قرارداد باشگاه پرسپولیس با بشار رسن مبلغ این قرارداد است. شنیده شده که دو طرف بر سر ۳۵۰ هزار دلار (با احتساب دلار پانزده هزار تومانی می‌شود پنج میلیارد و دویست‌وپنجاه هزار تومان) توافق کرده‌اند که اصلا پول کمی نیست. به این مبلغ ماهیانه ۱۰ میلیون تومان پول اجاره خانه و هزینه رفت‌وآمد بشار را هم اضافه کنید تا متوجه شوید باشگاه پرسپولیس برای تمدید قرارداد با رسن چه هزینه سنگینی متقبل می‌شود.

این در شرایطی است که از راهرو‌های باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که برخی مدیران این باشگاه با این شرایط و این مبلغ راضی نیستند که بشار در پرسپولیس ماندنی شود. آنها اعتقاد دارند با نصف پولی که به بشار رسن می‌دهند می‌توانند بازیکنی در سطح «سید محمدرضا حسینی» را پرسپولیسی کنند که نسبت به بشار هم بیشتر گل می‌زند و هم بیشتر پاس گل می‌دهد.

برخی مدیران باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارند باتوجه به اینکه بودجه سالیانه باشگاه پرسپولیس چیزی حدود ۷۰ میلیارد تومان است توجیه اقتصادی ندارد که حدود ۶ میلیارد تومان یعنی تقریبا ۱۰ درصد بودجه باشگاه برای جذب بازیکنی مثل بشار هزینه شود.

با این شرایط به نظر می‌رسد داستان بشار و پرسپولیس رو به پایان است و به زودی شاید شاهد این باشیم که هافبک عراقی پرسپولیس از این تیم جدا شود. البته شنیده می‌شود باتوجه به گرانی ارز، باشگاه پرسپولیس احتمال دارد همکاری خود را با بازیکنان خارجی لغو کند.

۵    
آی اسپورت
2019-05-15 16:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر