فهرست
نگاه روز:  آقای طاهری حداقل عذرخواهی کنید!
نگاه روز: آقای طاهری حداقل عذرخواهی کنید!

نگاه روز: آقای طاهری حداقل عذرخواهی کنید!

آی‌اسپورت- درحالی که محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل‌ و انتقالات حاصل مدیریت طاهری در این باشگاه است، حداقل او می‌تواند از هواداران برای ایجاد این مشکل عذرخواهی کند. روزی که مهدی طارمی بدون فسخ قرارداد با ریزه‌اسپور، از ترکیه به ایران بازگشت تا برای پرسپولیس بازی کند، کسی تصور نمی‌کرد مدیران پرمدعای وقت باشگاه، گاف بزرگی بدهند و روزی همین گاف به مشکل بزرگ باشگاه پرسپولیس بدل شود.

مهدی طارمی به ایران آمد و محمد علی ترکاشوند با همفکری علی اکبر طاهری، تصمیم گرفتند قراردادی با مهاجم سابق‌شان ببندد و به جای ثبت تاریخ روز، تاریخ یک ماه قبل را در این قرارداد ثبت کنند. این ابتکار مدیران وقت باشگاه برای این بود که درصورت شکایت ریزه‌اسپور باشگاه پرسپولیس مدعی شود پیش از این که طارمی با باشگاه ترکیه‌ای قرارداد ببندد، با آنها قرارداد بسته بود.

این ترفند درحالی مطرح و پیگیری شد که مدیران وقت باشگاه از مهدی طارمی و وکیلش هم خواستند همین دروغ را در رسانه‌ها ادامه دهند تا بلکه بتوانند از دعوای حقوقی با ریزه‌اسپور سربلند خارج شوند اما طاهری و دوستانش نمی‌دانستند کسی نمی‌تواند سر فیفا کلاه بگذارد!

هنرنمایی منحصر به فرد مدیران وقت باشگاه در آن مقطع کار را به جایی رساند تا در نهایت فیفا علاوه بر محروم کردن طارمی، باشگاه پرسپولیس را هم از دو پنجره نقل و انتقالات محروم کند. پس از صدور این رای، ابتدا طاهری موضوع را عادی جلوه داد و هر از گاهی هم رسانه‌ها را به خاطر انتشار برخی اخبار و مصاحبه‌ها مقصر قلمداد و حتی عنوان می‌کرد باشگاه ترکیه‌ای با استناد به این اخبار توانسته پرسپولیس را محروم کند.

فرافکنی و فرار از واقعیت شیوه اصلی مدیریت طاهری بود. او با همین شیوه در پروژه مدیریت خود بارها و بارها تقصیر مشکلات را بر گردن مدیران قبلی باشگاه انداخت اما حالا خودش میراثی برای باشگاه به جا گذاشته که شاید باعث از هم پاشیده شدن تیم در فصل جدید شود.

امروز پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات تابستانی محروم است و این محرومیت نگرانی عجیبی در بین هواداران پرسپولیس ایجاد کرده است. درحالی که این باشگاه حق ثبت قرارداد هیچ بازیکن جدیدی را برای فصل آینده ندارد، صادق محرمی رسما از پرسپولیس جدا شد و حالا خبر می‌رسد فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، کمال کامیابی نیا و شاید محمد انصاری، وحید امیری و حتی علیرضا بیرانوند از این تیم جدا شوند.

تصور این موضوع هم برای هواداران پرسپولیس سخت و غیر قابل باور است. تیمی که سه فصل در فوتبال ایران آقایی کرد حالا شاید در بسیاری از پست ها باید با اتکا به بازیکنان امیدش حداقل یک نیم فصل را به میدان برود.

برانکو هم مدتی به همین دلایل از تمدید قراردادش طفره می‌رفت، حمیدرضا گرشاسبی در این باره گفت: «دلیل طولانی شدن مذاکرات‌مان هم به خاطر این بود که او نگران آینده بود. برانکو در صحبتی که با ما داشت گفت‌ به خاطر مشکلاتی که دارید پنجره نقل‌ و انتقالات بسته شده است. تعدادی از بازیکنان هم که می‌خواهند از این تیم بروند و نمی‌توانید بازیکن بگیرید. من که آبرو و حیثت خودم را از خیابان نیاورده‌ام.» باید به برانکو هم حق داد. دانش فنی او به همگان ثابت شده، اما همین سرمربی برای اجرای برنامه‌های خود نیاز به بازیکنان دارد.

هواداران پرسپولیس اتفاقات این روزهای این باشگاه را فراموش نخواهند کرد. گرشاسبی که وارث ویرانه دوره مدیریت طاهری است، حالا با خواهش و تمنا از بازیکنان می‌خواهد ساز جدایی کوک نکند اما مگر او مقصر این این اتفاقات است؟ طاهری که با جعل در قرارداد طارمی باعث این مشکل شد حالا بدون یک عذرخواهی، به ورزشگاه می‌آید و بازی های تیم محبوبش را تماشا می‌کند.

این محرومیت هم فقط و فقط حاصل مدیریت بی‌تدبیر علی اکبر طاهری و دوستانش است اما ای کاش در این برهه از زمان که دیگر نمی‌شود کاری برای حال این محرومیت انجام داد، حداقل به خود جرات می‌دادند و از هواداران این تیم عذرخواهی می‌کردند. عذرخواهی که شاید کینه هواداران نسبت به مدیران سابق را کمتر کند.

۱۵ ۶  
آی اسپورت
2018-05-20 20:51:00
نظر دهید

۶ نظر
امیرعباس
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۲:۵۳
امروز در نقش طلبکار از او می خواهید عذرخواهی کند ولی همین دیروز بود که نویسنده سایت تان طلبکارانه دقیقه به دقیقه و لحظه به لحظه نامه های فدایت شوم برایش می نوشت و یقه هر منتقد بخت برگشته ای را می درانید از اقای طاهری که انتظاری نیست لااقل شما بابت خرابکاری های نویسنده تان عذرخواهی کنید!!!
۷
محسن
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۲:۵۷
هوادار چه کینه ای از طاهری داره؟صفر تا صد آنها با این اتفاق،موافق و همراه هستند و از جعل قرارداد او حمایت میکنند! انها برای کری خوانی،به هر قیمتی،به این جام نیاز داشتند.مثل این است که یک بساز و بفروش، دو سه طبقه،اضافه ساخت داشته باشه، و خودش منتظر جریمه اضافه ساخت باشد! اگر اضافه ساخت او از بیخ و بن،تخریب میشد،او هرگز یک سانتیمتر هم اضافه ساخت نداشت اما چون میداند که هم با رشوه میتواند مبلغ جریمه پایین بیاورد و یا حتی با پرداخت جریمه قانونی،باز هم این قانون شکنی به صرفه است باز هم به اضافه ساخت اقدام میکند.یک قهرمانی بعد از ده سال،ارزش محرومیت و جریمه را دارد!!! عذرخواهی برای چی؟ طاهری،سابقه جبهه دارد و ظاهرا ادعای جانبازی هم میکند،پیاده روی اربعین و مشهد هم که دارد!!! کسانی که باید عذرخواهی کنند مدیران وقت تراکتورسازی و استقلال هستند!!! که جام را بدین شیوه از دست دادند! فقط متوجه نمیشوم چرا جای مهر نماز شب،روی پیشانی حاجی،زیاد به چشم نمیاد!
حمید
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۳:۴۳
نمی دونم تا حالا شنیدین توی شرایطی که آدم برای مدت های طولانی چیزی نخوره -مثل وقتی که نفر توی اقیانوس به مدت یک ماه گم میشه- بعدش که غذا میخوره هر چی می خوره رو بالا میاره. فوتبال ایران طاهری رو بالا آورد چون مدت هاست که توی اقیانوس بیکرانه فساد گم شده و یک لقمه سالم به معدش نرسیده. برای همینه که زمین و زمان به مدیریت طاهری گیر میدن. ولی کیه که ندونه اون پیرمرد مظلوم هر چقدر هم که اشتباه داشت آدم سالمی بود. برای همینه که آدمی مثل طاهری به طبع فاسد فوتبال ایران نمی سازه . نگاه کنین ببنید کسی هست در این سیتم فاسد که به طاهری حمله نکرده باشه. واقعا جای تاسفه در حالیکه هواداران برداشتی منصفانه و دقیق از مدیریت طاهری دارن و همزمان خوب و بد مدیریتش رو نقد می کنند رسانه ها اینقدر بر علیه ش مطلب می نویسند. اصولا این عده تحمل آدم های سالم رو ندارن. چون اگر همه مثل طاهری باشن فکر می کنین چی میشه؟ آیا صدا سیما، فدارسیون، سازمان لیگ، اسپانسر و رسانه های وابسته شون می تونند به همین شکل بخورن و بیاشامند و زیاده روی هم بکنند اما هیچ کس نباشه که جلوشون واسته؟ طاهری مانعی بود در مقابل همه این آدمهای فاسد. خوشبختانه هوادارا گول شما عوضی ها رو نخواهند خوردو تا زمانیکه دو دو تا میشه 4 تا همواره حمایتشون رو پشت سر طاهری خواهند گذاشت.!!!
آرش6
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۰:۰۹
چرت چرا میگی ؟؟؟یه چیزی واسه خودت میبافی هی همون رو تکرار میکنی بعد از فرض غلط نتیجه غلط میگیری

فیفا پرسپولیس رو به خاطر تحریک به دادن پول بیشتر به طارمی جریمه کرده اون رو هم سند هاش رو هدایتی داد به ریزه اسپور

و تو روزنامه ها و سایت های ورزشی چاپ کردند
محسن
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۰:۵۸
افساد آقای طاهری اظهر من الشمس است، از مراجع قضایی و حقوقی تقاضای رسیدگی به پرونده تخلفات این فرد را داریم
فرهاد
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۰۲
ای اسپورت اگر در مقابل نظری کم می اوری انرا حذف نکن بلکه یا انتقاد را بپذیر یا پاسخ بده ایا شما نبودید که در مدت تصدی جناب طاهری و حتی عقد قرارداد با طارمی به به و چه چه می زدید؟ چند تا مقاله در مقابل اقدامات وی منتشر کردید؟ خبرنگار و نویسنده باید مو را از ماست بکشد نه اینکه وقتی خلافی ثابت شد انتقاد کند شما باید انزمان که این اقدامات انجام می شد بجای تعریف از مدیریت وی دنبال کشف حقایق می رفتید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر