فهرست
ابهام در کمک ۲۰۰هزار دلاری کی‌روش به خیریه
ابهام در کمک ۲۰۰هزار دلاری کی‌روش به خیریه

ابهام در کمک ۲۰۰هزار دلاری کی‌روش به خیریه

آی اسپورت - ماجرای طلب ۲۰۰ هزاردلاری کارلوس کی‌روش از فدراسیون فوتبال ایران سر از مشهد درآورده است. سرمربی سابق ملی فوتبال ایران ماه‌ها بعد از رفتنش از ایران همچنان درگیر پرونده مالی‌اش با فدراسیون است و هنوز نتوانسته است همه پول‌های خود را از طرف ایرانی بگیرد.

کی‌روش پرتغالی مثل بسیاری از خارجی‌هایی که در ایران کار کرده‌اند، درست بعد از پایان کارش به دنبال دریافت طلب‌های خود است. او با کمک وکلای بین‌المللی‌اش به دنبال دریافت بقیه قرارداد خود از ایران است که برای آن رقم ۲۰۰ هزار دلار اعلام شده است. این عدد که البته حرف و حدیث کم نداشته، حالا در ادامه حواشی بی‌پایان خود به مشهد رسیده است. شهری که گفته می‌شود کارلوس کی‌روش بخشی از طلب دویست‌هزاردلاری‌اش را به ۲ مؤسسه خیریه در این شهر بخشیده است. اینکه کدام مؤسسه‌ها در مشهد این پول را گرفته‌اند، یا حتی قول دریافتش را گرفته‌اند، پرسشی است که تقریبا هیچ‌کس جوابش را نمی‌داند، اما این خبر همه‌جا پخش شده است.

البته که نه کی‌روش و نه فدراسیون فوتبال به‌طور رسمی خبر را تأیید نکرده‌اند، اما هیچ تکذیبیه‌ای هم منتشر نشده است و در طول ۳ روزی که از انتشار این خبر گذشته است، هیچ‌گونه واکنش رسمی مبنی بر کذب بودن این خبر دیده نشده است.

ابهام ماجرا

همه می‌دانند کارلوس کی‌روش با اینکه بسیار اهل حساب و کتاب است و به قول معروف از یک ریال حق خودش هم نمی‌گذرد، اما دست به خیر هم دارد و این خصیصه را در مدت ۸ سال حضورش در ایران بار‌ها و بار‌ها نشان داده است. کی‌روش بار‌ها تیم ملی فوتبال را به مراکز خیریه مختلف می‌برد و حتی یک‌بار پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ خودش و چندنفر از بازیکنان اصلی تیم ساعت‌ها به یک مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست رفتند و هدایای زیادی به آن‌ها دادند.

این سابقه نیک کی‌روش به باورپذیر بودن این خبر کمک کرده است و حالا خیلی‌ها بدون اینکه بدانند این خبر از اصل صحت دارد یا نه، به دنبال یافتن خیریه‌هایی هستند که گفته می‌شود بخشی از طلب دویست‌هزار دلاری کی‌روش را گرفته‌اند. خیریه‌هایی که کسی به‌درستی نمی‌داند چه نامی دارند و چرا کی‌روش آن‌ها را انتخاب کرده است.

ماجرا زمانی مبهم‌تر می‌شود که بدانیم که همه بازدید‌های کی‌روش از مراکز خیریه به پایتخت مربوط می‌شود و در تمام ۸ سالی که در ایران حضور داشت، هرگز به مراکز خیریه مشهد یا شهرستان دیگری نرفت و به این دلیل نباید هیچ شناختی از آن‌ها داشته باشد. البته کی‌روش در سال آخر حضورش در ایران سفری یک‌روزه به مشهد داشت، اما غیر از برگزاری یک کنفرانس مدیریتی و تبلیغاتی پر سود برای بانکی که او را به همین منظور به مشهد کشانده بود، هیچ کار دیگری نکرد و در مدت کمتر از ۲۴ ساعتی که در مشهد بود، از اتاق هتلش هم خارج نشد.

می‌گویند کی‌روش بخشی از طلب دویست‌هزار دلاری خود را به ۲ مؤسسه خیریه در مشهد داده است، اما هیچ مؤسسه‌ای این مسئله را تأیید نکرده است. مؤسسه خیریه همدم (فتح‌المبین)، گلستان علی (ع)، شهید بهشتی و فیاض‌بخش، ۴ نهاد بزرگ و اصلی شهر مشهد در زمینه حمایت از افراد بی‌سرپرست و بدسرپرست هستند که همگی از این جریان بی‌خبرند و هیچ پولی به حساب‌های آنان واریز نشده است.

حتی هیچ حرفی هم با این ۴ مؤسسه بزرگ که شهرت ملی دارند، زده نشده و آن‌ها می‌گویند در همان حدی که رسانه‌ها این خبر را منتشر کرده‌اند، اطلاعات دارند! غیر از این ۴ نهادی که گفتیم، البته مشهد خیریه‌های دیگری هم دارد، اما هیچ‌کدام به شهرت این ۴ مؤسسه که در همه ایران شناخته‌شده هستند، نیستند و بعید به نظر می‌رسد کی‌روش به مرکز دیگری این پول را داده یا قول پرداختش را داده باشد.

 

ایلنا 

     
آی اسپورت
2020-05-26 13:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر