فهرست
یونایتد: بدون شور، بدون عطش
یونایتد: بدون شور، بدون عطش

یونایتد: بدون شور، بدون عطش

آی‌اسپورت - «ما بازی را باختیم و لایق پیروزی نبودیم. ما جوری بازی نکردیم که نشان بدهد قصد پیروزی داریم. ذهنیت و رویکرد ما نسبت به این بازی درست نبود. برایتون عطش بیشتری از ما داشت. من خودم را نفر اول مقصر می‌دانم، چون برخوردم با این بازی درست نبود.» جدا از نمایش ضعیف منچستر یونایتد در شکست 2-3 مقابل برایتون، حرف‌های پل پوگبا بعد از بازی نگرانی‌های جدی‌تری برای هواداران شیاطین سرخ پدید آورده است.

با اینکه قبول مسئولیت پوگبا، کاپیتان تیم، بعد از چنین شکستی قابل تقدیر است، اما جیمی ردنپ از زاویه‌ای دیگر به این اعتراف نگاه می‌کند: «واقعا باورنکردنی است. بیچاره هواداران یونایتد که این همه راه را طی کرده‌اند و برای تماشای بازی تیم‌شان خارج از خانه آمدند و چنین حرف‌هایی از ستاره‌شان می‌شنوند.»

«بار اصلی انتقادات روی دوش ژوزه مورینیو خواهد بود، اما بازیکنان هم باید قبول مسئولیت کنند. به نظر من مورینیو گزینه خوبی برای یونایتد نیست، اما بازیکنان همیشه نمی‌توانند پشت مربی پنهان شوند. مسئله فقط هم پوگبا نبود. هشت تا از بازیکنان یونایتد که بازی دیشب را به پایان بردند در یک چهارم نهایی جام جهانی حضور داشتند. پس قطعا بازیکنان بدی نیستند، ولی تلاش لازم را در زمین نداشتند.»

«این بازیکنان باید تلاش بیشتری کنند، باید شور و عطش بیشتری نشان دهند، باید برای توپ‌های دوم بجنگند. این‌ها همه اصول ابتدایی فوتبال است، چیزی که در این شب از یونایتد ندیدیم.»

آمار و ارقام تاییدی هستند بر انتقاد ردنپ از نمایش یونایتد. بازیکنان یونایتد دیشب تنها 99.5 کیلومتر دویدند، به عنوان تنها سومین تیمی که در این فصل زیر 100 کیلومتر دویده، دو تیم دیگری که تازه دقایق زیادی از بازی‌هایشان را 10 نفره بودند. در نقطه مقابل بازیکنان برایتون 108 کیلومتر دویدند. یونایتدی‌ها در این بازی تنها 74 استارت سریع هم داشتند، یعنی پایین‌ترین آمار لیگ در همین دو هفته ابتدایی.

«مشکل بزرگ یونایتد در این بازی تلاش نکردن و عطش نشان ندادن برای بازگشت به بازی و جبران نتیجه بود. من تا به حال هیچ تیمی را ندیده بودم که تا این حد نسبت به عقب افتادنش بی تفاوت باشد.»

خود مورینیو هم بعد از بازی اعتراف کرد که حال بازیکنانش قطعا بعد از این شکست خوب نیست و این طبیعت ذات انسان است. سوال مهمتر اما شاید اینجا باشد که آیا حال بازیکنان یونایتد پیش از بازی خوب بوده یا نه؟ تمام نشانه‌هایی که از ابتدای پیش فصل شاهدشان بودیم ما را به سوی پاسخی منفی متمایل می‌کند.

۴    
آی اسپورت
2018-08-20 09:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر