فهرست
جوکوویچ، دومین قربانی زورف
جوکوویچ، دومین قربانی زورف

جوکوویچ، دومین قربانی زورف

آی اسپورت- الکساندر زورف، تنیس‌باز جوان آلمانی با شکست نواک جوکوویچ در فینال مسابقات تنیس لندن، به اولین قهرمانی خود در تورنمنت معتبر دست یافت. این قهرمانی، دهمین و مهمترین عنوان دوران ورزشی زورف به حساب می‌آید.

«ساشا» در این دیدار موفق شد حریف نامدار خود را که شانس اصلی قهرمانی محسوب می‌شد، در دو ست متوالی (۳-۶، ۴-۶) شکست دهد. این مسابقه که قضاوت آن بر عهده علی نیلی داور پرافتخار کشورمان بود، یک ساعت و ۲۰ دقیقه به طول انجامید. زورف که در مرحله گروهی مغلوب جوکوویچ شده بود، بازی بی‌نقصی از خود به نمایش گذاشت و حریف قدرتمند خود را متوقف کرد. تنیس‌باز اهل هامبورگ در مرحله نیمه‌نهایی نیز دست به کار بزرگی زد و راجر فدرر را شکست داد.

این بازیکن ۲۱ ساله جوان‌ترین قهرمان این مسابقات در ۱۰ سال اخیر محسوب می‌شود (پس از نواک جوکوویچ در سال ۲۰۰۸). او هم‌چنین سومین تنیس‌باز آلمانی است که فاتح مسابقات پایان فصل می‌شود؛ پیش از او، بوریس بکر و میشایل اشتیک دو تنیس‌باز دیگر آلمانی بودند که به این مهم دست یافتند.

زورف در مراسم اهدای جام در مورد این پیروزی گفت: «نمی‌توانم احساساتم را توصیف کنم. خیلی خوشحال هستم چراکه این بزرگترین عنوان دوران ورزشی‌ام است. به نواک بابت هفته فوق‌العاده‌ای که سپری کرد‌ تبریک می‌گویم.»

او خطاب به جوکوویچ گفت: «می‌دانم که تو در هر مسابقه‌ای که بخواهی می‌توانی پیروز شوی.‌ اما ممنون که امروز اجازه دادی من برنده بشوم.»

جوان‌اول تنیس جهان با توجه به تنها شکستی که برابر جوکوویچ در دور گروهی متحمل شد، ۱۳۰۰ امتیاز از این مسابقات بدست آورد و مبلغ ۲,۵۰۹,۰۰۰ دلار نیز جایزه نقدی دریافت کرد. نواک جوکوویچ که تا پیش از این مسابقه در آمادگی کامل به سر می‌برد، به دنبال ششمین قهرمانی خود در این رقابت‌ها و برابری با رکورد راجر فدرر سوییسی بود که از رسیدن به این مهم بازماند

۳    
آی اسپورت
2018-11-21 00:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر