فهرست
طارمی، هنوز نامطمئن در پنالتی
طارمی، هنوز نامطمئن در پنالتی

طارمی، هنوز نامطمئن در پنالتی

آی‌اسپورت- برای تایید پنالتی زن بودن یک بازیکن کافیست که به آمار درصد پنالتی های گل شده یک بازیکن نگاهی بیاندازیم. مهدی طارمی در چند فصلی که در سطح اول فوتبال ایران حضور داشته 10 پنالتی زده که تنها 5 توپ را داخل دروازه فرستاده. شاید همین آمار برای اثبات استعداد بدش در پنالتی‌زنی کافی باشد. اما در مورد پنالتی های طارمی نکته دیگری هم می‌توان گوشزد کرد که نشاندهنده عدم توانمدی این بازیکن در زدن این ضربات  است.

از بین ده ضربه پنالتی طارمی تنها دو بار دروازه بانان فریب او را خورده اند. آن دو ضربه هم به صورت چیپ زده شده. یکی از آن ضربات چیپ، همان پنالتی 3 سال پیش برابر النصر عربستان در ورزشگاه آزادی بود که با آن خوشحالی بعد از گل معروف شناخته می شود. دیگر پنالتی چیپ هم در همین فصل لیگ قهرمانان آسیا مقابل الریان زده شد که بالای دروازه رفت. مابقی ضربات پنالتی طارمی با واکنش صحیح دروازه بانان همراه شده.

بررسی این ضربات نشان می دهد که طارمی در نواختن این ضربات هیچ توجهی به آیتم فریب دروازه بان ندارد و تنها سعی می کند ضربات خود را به زاویه‌های مناسب بزند و در این حین اگر دروازه بان سریع عکس العمل نشان دهد، می تواند این ضربات را مهار کند. مانند ضربه پنالتی که طارمی در دیدار با لخویا در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی زد و با وجود اینکه توپ با ارتفاع مناسب، به زاویه خوبی زده شد، اما توسط دروازه بان لخویا مهار شد. چرا که قبل از زدن ضربه این دروازه بان به سمتی که حدس زده بود، جهش برداشته بود.

 

شاید گمان کنند که طارمی بعد از از دست دادن ضربه پنالتی مقابل الریان از چهار پنالتی تنها یک ضربه را خراب کرده و توانایی زدن ضربات پنالتی را پیدا کرده . اما با مرور این ضربات متوجه می شویم که طارمی هنوز نتوانسته این نقص را برطرف کند و برای اینکه بتواند جزو پنالتی زنان تیم قرار بگیرد باید تمرینات لازم را برای فریب دروازه بان هنگام زدن ضربه پنالتی انجام دهد. اگر این روند دنبال شود و این مشکل برطرف نشود، احتمال اینکه پرسپولیس در مراحل بعدی لیگ قهرمانان یا جام حذفی با کشیده شدن احتمالی بازی ها به ضربات پنالتی، به مشکل بخورد، زیاد است.

۶۰ ۱۱  
آی اسپورت
2017-09-14 16:10:00
نظر دهید

۱۱ نظر
شاهین ممسنی ❤❤
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۲۳
پنالتی زدن یک مهارت است که نیازمند روحیه بالا نیز هست.
پنالتی زن اصلی تیم منشاست...
طارمی باید پنالتی دوم را می زد چون توی کورسِ آقای گلی است و اگر می خواهد پنالتی زن اول تیم باشد باید بیش از اینها تمرین کند و آمادگی روحی خودش را حفظ کند.
امید از تفت
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۲۴
طارمی بدترین پنالتی زن بین تمام بازیکنان پرسپولیس حتی تمام بازیکنان لیگ برتر است. یعنی هر دروازه بان منگول و عقب مونده ای توی دروازه باشه جهت توپ را تشخیص میده چون قبل ضربه نشون میده کجا میخواد ضربه بزنه و وای به روزی که ضربه دقیق هم نباشه. تنها روشی که طارمی میتونه پنالتی بزنه اینه که خیلی زاویه دار و به گوشه ها یا بالای دروازه بزنه با نهایت دقت. در هر صورت طارمی در پنالتی زدن پیشرفت داشته ولی نه در حدی که پنالتی زن تیم باشه.
red
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۴۷
جهت همه پنالتیاشو دروازبان درست تشخیص میده !کلا هر بازی ای برسه پنالتی قطعا حذفیم :)
امیر
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۳۳
پنالتی های حساس و تعیین کننده را به هیچ عنوان نباید به طارمی بدهند، واقعا وقتی پشت توپ برای زدن پنالتی قرار میگیره هوادارها همه رو به سکته میرند
No One
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۵۸
نزدیک 30 ساله که دارم فوتبال می بینم!
به جرات میگم مهدی طارمی بدترین پنالتی زنی هست که تا حالا دیدم و نکته جالب اینجاست که هنوزم پنالتی میزنه!
این یه ایرادیه که متاسفانه هنوز نه خودش رفعش کرده و نه برانکو، پس بنابراین مطمئنم بازم در آینده نزدیک پنالتی خراب خواهد کرد!
:((
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۳۷
یه دورانی یادمه پرسپولیس بهترین پنالتی زنا رو داشت . کی یادشه؟ بازی فینال با سپاهان جلوی صد هزار هوادار ، بازی خداحافطی اسطوره بی بدیل سمت راست پرسپولیس و تیم ملی داش مهدی === یا تو اصفان و لیگ یازدهم و خیلی از بازیهای دیگه ... حمید رضا علی عسگر جوان آینده دار پرسپولیس === مرحوم هادی نوروزی اسطوره نوروزی پورها.... حیف بازی فینال نمیدونم کی بود که باعث حذفمون شد ... آهان یادم آومد توپو از اسطوره نوروزی پورا علی عسگر گرفتند بازی مساوی شد ... بعد ضیافت پنالتی و بعد هم آون پنالتی که مرحوم اسطوره زد و باعث شد آون شب غمگین ترین روز مهدوی کیا و هوادارا بشه
حمید
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۰۲
خیلی دل چرکینی داری! دارم فکر می کنم اگه یه روز با خواهر/برادر یا پدر/مادرت و یا همسرت دچار اختلاف بشی و به دل بگیری چند سال طول می کشه فراموش کنی. اگه اصلا بتونی فراموش کنی.
فرشاد4تای95
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۰۳
برهرکی که توتیم مافتنه میندازه لعنت.مهدی ماتواسیاگل میزنه تاجی باید
محمود
جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۲۴
پاس به عقب رو ماهینی داد به نیلسون که گل خوردیم حالا نمیدونم اول منظورته یا دومی. رضا حقیقی هم خراب کرد حتی کیا هم تو ملی و پرسپولیس پنالتی خراب کرد . نوروزی اسیر خاک است دستش از دنیا کوتاه است خیلی دلیلی نداره اسمش بیاری
عمو عموری
جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۱۹
حدسی که میزدم درست از اب دراومد.
یه ترول بی خاصیت شروع به حمله به اسطوره های هوادارا میکنه، عکس العمل ها شروع میشه و جناب ترول ازینکه تو مرکز توجه قرار میگیره(حتی با فحش و تحقیر شدن) لذت میبره.
مطمعن باشید ازین به بعد بیشتر و بیشتر کامنت میذاره و لحن کامنتاش شدیدتر خواهد شد تا جلب توجه بیشتری بدست بیاره.
۲
... .... کسی که به هادی نوروزی توهین کنه
يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۲۰
والسلام
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر