فهرست
نقشه راه پرسپولیس بعد از برانکو
نقشه راه پرسپولیس بعد از برانکو

نقشه راه پرسپولیس بعد از برانکو

آی اسپورت - برانکو طی چهار سال حضور در پرسپولیس نتایج خیره کننده‌ای رقم زده بود و همیشه پرسپولیس را در بالاترین سطح فوتبالی و نتیجه گیری قرار داده بود. پرسپولیس با حضور او هفت جام، از جمله سه قهرمانی پی در پی لیگ کسب کرد و در آسیا اعتبار مثال زدنی کسب کرد. اما حالا که پروفسور با انتشار پست اینستاگرامی از هواداران پرسپولیس خداحافظی کرده، هواداران ارتش سرخ نیز باید با رفتن برانکو کنار بیایند و چشم به آینده و فردا داشته باشند. سیر کردن در گذشته، تجمع و  فریاد حیا کن رها کن مقابل باشگاه و صفحات مجازی ارتش سرخ را از مسیر موفقیت خارج می‌کند.

فراموش نکنیم راز موفقیت برانکو در طی این سال‌ها ثبات کادر بازیکنان و شروع زودتر از سایر تیم‌ها بود، اما در حالی که از هفته آینده تمرینات تیم از سر خواهد گرفته شد، پرسپولیس به لطف ناکارآمدی مدیرانش زمان زیادی را از دست داده و هنوز تکلیف کادر فنی و بازیکنان این تیم مشخص نیست. آن طور که از شواهد پیداست، علی علیپور و علیرضا بیرانوند از پرسپولیس جدا خواهند شد و دو بازیکن از پنج بازیکن اصلی ترکیب پرسپولیس فصل آینده در این تیم توپ نخواهند زد.

هواداران پرسپولیس با توجه به ضیق وقت باید مطالبه‌گر سرمربی کارآمد از مدیران پرسپولیس باشند. آنها می‌دانند در این اوضاع وخیم مالی پرسپولیس که دلیل اصلی جدایی برانکو از این تیم بود، فکر کردن به گزینه‌هایی نظیر زوران مامیچ یا حتی زلاتکو کرانچار غیر قابل تصور است، پس گزینه‌های داخلی ارجح هستند. با توجه به علاقه قلبی مدافع سابق پرسپولیس و تیم ملی یحیی گل محمدی علیرغم قراردادی که با باشگاه پدیده شهرخودرو دارد، بهترین گزینه به نظر می‌رسد.

 یحیی گل‌محمدی با سابقه حضور در کادر فنی پرسپولیس و نایب قهرمانی جام حذفی به همراه پرسپولیس و دبل قهرمانی جام حذفی به همراه ذوب آهن، خیر الموجودین است و شاید تنها گزینه‌ای که بر خلاف علی دایی و افشین قطبی حمایت سکوها را هم خواهد داشت، مدافع محجوب و نجیب پرسپولیس خواهد بود.  

مدیران پرسپولیس با اینکه در ماجرای برانکو بدترین عملکرد را از خود به جای گذاشتند، اما می‌توانند با رایزنی با مسئولین پدیده شهرخودرو و یحیی گل محمدی، سکان هدایت پرسپولیس را به او بسپارند و اندکی هواداران را امیدوارتر کنند و تا حدودی آب رفته را به جوی بازگردانند، هر چند جانشینی برانکو کار سختی است، اما زندگی ادامه دارد و در باد گذشته خوابیدن برای مدیران و هواداران پرسپولیس مهلک‌ترین سم است. برای جانشینی برانکو چه کسی بهتر از یحیی گل محمدی که روزگاری فوتبالش را مدیون سرمربی کروات است. فراموش نکردیم که یحیی گل محمدی در اواخر دهه هفتاد یک مدافع تمام شده بود، اما یحیی در تیم ملی توسط برانکو و بلاژویچ احیا شد، حالا بهترین وارث برای تیم رویایی برانکو، یحیی گل‌محمدی است تا دنباله رو راه استادش باشد. پس نباید فراموش کرد، مطالبه‌گری هواداران می‌تواند مدیران پرسپولیس را مجاب به استفاده از یحیی گل‌محمدی کند.

۲۱ ۱  
آی اسپورت
2019-06-19 15:06:00
نظر دهید

۱ نظر
علیرضا
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۵۰
ظاهرا نظر هیئت مدیره پرسپولیس را بازتاب دادید تا پیشنهاد از برون رفت!
یحیی قبلا در پرسپولیس امتحان پس داده و چیزی برای پرسپولیس ندارد با جوی که هوادارا دارند دو بازی هم زیر فشار پسابرانکو دوام نمیاورد آنچه از برانکو نیاموخته
در بازی ذوب آهن و تراکتور یحیی در فولادشهر ناسزا شنید از سکوهای خودی نتونست دوام بیاره آخر فصل جدا شد
دارید یحیی رو میسوزونید در حالی که در پدیده و در آسیا میتونه موفقیت کسب کنه
بعنوان همکارتون دارم میگم زمان بدید چند روز فقط شاید روی یه گزینه خارجی آشنا با هواداران به توافق برسیم
آنچه خیلی ها فکرش را هم نمیکنن و ما برایش دلایل فنی زیادی داریم که با فونداسیونی که برانکو چیده میتونه موفق بشه چون با افکار برانکو کاملا آشناست
صحبت از دالیچ و مامیچ و اینچنین گرانقیمتهایی نمیکنم که خودشان به برانکو احتمالا برای رفتن به عربستان مشاوره دادن
شاید نشود شاید بشود
اگر به عرب و وزیر دسترسی دارید زمان بدن برای برون رفت از این وضعیف
حداقل سرمربی خارجی بسوزونید نه یحیی رو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر