فهرست
تاریخ‌سازی چلسی؛ چهار رقمی در خانه
تاریخ‌سازی چلسی؛ چهار رقمی در خانه

تاریخ‌سازی چلسی؛ چهار رقمی در خانه

آی اسپورت - در نخستین بازی از «روز دربی»های فوتبال انگلستان چلسی در استمفوردبریج میزبان فولام بود و در پایان مقابل حریف غرب لندنی خود به پیروزی 2-0 رسید. گل نخست این دیدار را پدرو در دقیقه 4 و روی پاس انگولو کانته وارد دروازه فولام کرد تا یک رکورد تاریخی را برای تیمش به ثبت برساند.

با این گل، چلسی بعد از منچستریونایتد و آرسنال به سومین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل شد که به 1000 گل زده در بازی های خانگی می‌رسد. این 1000 گل توسط 116 بازیکن متفاوت وارد دروازه رقبا شده و فرانک لمپارد با ثبت 79 گل از این تعداد، بیش از هر بازیکن دیگری گلزنی در مقابل تماشاگران خودی را تجربه کرده است. بعد از لمپارد نیز دیدیه دروگبا با 69 گل و ادن هازارد با 47 گل در رتبه های بعدی قرار دارند.

چلسی در طول این سال ها، برخی از بزرگترین مهاجمان لیگ برتر را در ترکیب خود دیده است؛ بنابراین سبقت آبی ها از برخی تیم های بزرگ و سه رقمی کردن تعداد گل ها اصلا اتفاق عجیبی نیست. از این تعداد گل، البته 34 گل هم به واسطه بازیکنان حریف به ثمر رسیده که نشان می‌دهد گل به خودی ها هم نقش مهمی در گلزنی این تیم داشته اند.

همان طور که در بالا اشاره شد، پیش از چلسی دو تیم منچستریونایتد و آرسنال موفق شده بودند به این حد نصاب برسند. منچستریونایتد در بازی های لیگ برتری خود در ورزشگاه اولدترافورد 1079 گل به ثمر رسانده و آرسنال نیز در دو ورزشگاه هایبری و امارات مجموعا 1029 گل وارد دروازه حریفان کرده است.

نود

۲    
آی اسپورت
2018-12-02 19:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر