فهرست
بگذارید ویلتموس کارش را بکند
بگذارید ویلتموس کارش را بکند

بگذارید ویلتموس کارش را بکند

آی اسپورت - هنوز جوهر امضای مارک‌ویلموتس بلژیکی پای قراردادش با فدراسیون فوتبال ایران خشک نشده که دوباره عده‌ای به بهانه‌ی مقایسه‌ی او و کارلوس‌کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی در پی ایجاد فضای دو قطبی در اطراف تیم ملی هستند. کی‌روش خوب یا بد، دیگر سمتی در فوتبال ایران ندارد هشت سال حضور در ایران و کار با تیم ملی فوتبال کشورمان برای کی‌روش تبدیل به خاطره‌ای خواهد شد و او در در دوران بازنشستگی برای خود مرور خواهد کرد، اما انگار برخی مایل نیستند که مسئله‌ی کی‌روش را تمام شده تلقی کنند.

مربی حال حاضر تیم ملی مارک‌ویلموتس است کسی که از هر نظر با کارلوس‌کی‌روش متفاوت است و تنها وجه شباهتش با کی‌روش فرنگی بودن هر دوی آن‌ها می‌باشد. آیا لازم است برای قدم به قدم و لحظه به لحظه‌ی تیم ملی که اینک تحت هدایت ویلتموس است با تیم دوره‌ی کی‌روش مقایسه صورت بگیرد؟  چه نیازی هست که همیشه جوی از سوال و شبهه در اطراف تیم ملی که متعلق به یک ملت است وجود داشته باشد؟

راحت گذاشتن ویلتموس در این شرایط بهترین کمک به این مربی جوان خواهد بود، او هنوز به درستی نام بازیکنان تیم ملی را هم فرا نگرفته و هنوز به زمان زیادی نیاز دارد تا اندیشه‌های خود را در تیم ملی فوتبال ایران پیاده کند.  پس لزومی ندارد او را وامدار کی‌روش نمائیم و با تحلیل‌های احساسی و جوگیرانه او را از مسیری که در ذهن دارد منحرف کنیم.

مطمئناً دو مسابقه آن‌هم بازی دوستانه هرگز نمی‌تواند معیار مناسبی برای قضاوت و نتیجه‌گیری باشد و حتی مقایسه کردن باشد. بگذارید ویلتموس به کارش برسد و پس از گذر مدتی چند ماهه و حتی بیش‌تر و به دست آوردن برآیندی درست از تیم ملی و جو حاکم بر فوتبال ایران از او انتقاد یا تعریف صورت گیرد، در این شرایط نه انتقاد و نه تعریف احساسی کمکی به این مربی نخواهد کرد. به نفع فوتبال ایران است که پرونده‌ی کی‌روش برای همیشه رسانه‌ها بسته شود. تا تیم ملی با حال و هوای تازه به سوی اهدافش با اندیشه‌های مارک‌ویلموتس بلژیکی گام بردارد.

۸    
آی اسپورت
2019-06-12 20:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر