فهرست
چرا شماره هفت دیگر دعوت نشد؟
چرا شماره هفت دیگر دعوت نشد؟

چرا شماره هفت دیگر دعوت نشد؟

آی اسپورت – ماجرای مسعود شجاعی و عدم دعوت از او به تیم ملی، هرچند کم کم به دست فراموشی سپرده می‌شود، اما هنوز  بخشی  از ابعاد این ماجرا پنهان مانده است. خیلی‌ها انتظار دارند که مسعود شجاعی را با پیراهن شماره 7 تیم ملی در جام جهانی ببینند، اما آنطور که پیداست حتی کارلوس کی‌روش، حامی شماره یک او هم از این اتفاق صرف نظر کرده است. ماجرا هم به ناراحتی کی‌روش از شجاعی باز می‌گردد.

پس از انجام بازی پانیونیوس یونان مقابل نماینده رژیم صهیونیستی با حضور احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی، موج عجیبی راه افتاد که این دو بازیکن دیگر نباید به تیم ملی دعوت شوند. نقل قول رسمی از سوی محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش و جوانان به جدیت این ماجرا اضافه کرد  اما کی‌روش در اولین اردوی تیم ملی پس از این اتفاق از احسان حاج‌صفی دعوت کرد و فقط روی نام مسعود شجاعی خط قرمز کشید.

گفته می شود شرط دعوت مجدد از حاج‌صفی و شجاعی به تیم ملی، منتشر کردن متنی روی صفحه اینستاگرام این دو بازیکن بوده . سرمربی تیم ملی پس از مطمئن شدن از اینکه حاج‌صفی این متن را منتشر خواهد کرد، با مسعود شجاعی که کاپیتان تیمش هم هست تماسی برقرار می‌کند و از او می‌پرسد که آیا این متن را منتشر خواهد کرد یا نه؟

پس از این تماس شماره 7 تیم ملی از کی‌روش مهلت می‌خواهد تا پاسخ بدهد، سرمربی تیم ملی هم موافقت می‌کند. همه ماجرا همینجاست. جایی که کی‌روش از شجاعی می‌خواهد پس از فکر کردن به این موضوع پاسخ نهایی‌اش را بدهد تا او بر اساس پاسخ شجاعی (منتشر کردن یا منتشر نکردن متن) راهی برای دعوت از او به تیم ملی پیدا کند. سرمربی تیم ملی این فرصت را می‌دهد، اما پس از پایان مهلت، پاسخی از شجاعی نمی‌گیرد. کی‌روش که خودش پیگیر این ماجرا می‌شود با کاپیتان تیمش تماس می‌گیرد، اما شجاعی پاسخ او را نمی‌دهد و هنوز هم پاسخی به تماس کی‌روش نداده است. سرمربی تیم ملی هم به همین دلیل حسابی از دست شجاعی ناراحت است و به همین دلیل روی نام او خط قرمز کشید.

کی‌روش به اطرافیانش گفته ، هیچگاه نمی‌خواسته شجاعی را مجبور به انتشار متن سفارشی کند و تنها از او در این خصوص سؤال کرده است. سؤالی که پاسخ آن یک کلمه بوده تا کی‌روش خودش طبق آن پاسخ شرایط حضور یا عدم حضور شجاعی را در تیم ملی فراهم کند، اما شماره هفت زیر بار این اتفاق نرفت و حتی حاضر نشد پاسخی به این پیشنهاد بدهد.

۱۵ ۱۱  
آی اسپورت
2017-12-10 08:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
آنتی شومن
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۵۱
آره واقعا.شجاعت و اقتدار میخواهی برو سراغ برانکو.نه کیروش.بطور مثال واکنش برانکو رو در برابر لگد علی کریمی با واکنش کیروش روبروی رحمتی و عقیلی مقایسه کنید.اونحاست که اقتدار برانکو میدرخشه.در ضمن مسئله شجاعی فراتر از چارچوب اختیارات کیروش هست.چرا خودتون را به نفهمی میزنید.
حامد
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۴۵
انتخاب یه بازیکن برای تیم‌اش فراتر از اختیاراتشه؟ چه مربی بی‌اختیاری. فقط در مورد دستمزدش اختیار داره! یعنی پس فردا گفتن فلان آقازاده رو هم دعوت کن تیم ملی و کیروش این کار رو کرد؛ نباید چیزی بگیم چون فراتر از اختیاراتشه. در مورد مثال کریمی هم شاهکار بود. کریمی موقع تعویض تو بازی با پرتغال به ساک لگد زد و تو بازی با آنگولا نشست رو نیمکت. بعدشم دیگه برانکو مربی تیم ملی نبود که بخواد دعوت بکنه یا دعوت نکنه. در دیسپلین حرفه‌ای برانکو همین بس که به عنوان یه مربی باشگاهی دو تا از سرمایه‌های بزرگ باشگاه یعنی صادقیان و رضاییان رو به خاطر بی انضباطی بیرون کرد و از سوی رسانه‌های مستقل و کیروشی پوری !! به گرفتن لقب "لجباز" مفتخر شد.
ميلاد
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۳
جا داره يك يادي بكنيم از كتك كاري رضايي و بداوي كه هيچكدام هم محروم نشدند. از دعوت و بازي علي دايي مصدوم و دعوت از خداد با نظر اقاي دادكان. هيتلر هم بايد بياد جلو برانكو لنگ پهن كنه.
ویلی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۰۹
کیروش مثل همه حرفه ایا آدم عملگراییه درک میکنه وضعیتو که حرف دل ملت چیه و این محرومیت و قوانین من درآوردی نظام مقدس هیچ توجیهی نداره میدونه سکوتش در نظر ما تلخه و نمره منفی میگیره ولی چاره چیه؟ حرفی بزنه اخراج میشه و پولشم میگیره و شاید قهرمان زودگذری باشه برای مردم، ولی برای موندن و عملی کردن ایده هاش و ثبت نامش در تاریخ ایران در حد رایکوف باید بمونه پروژشو تموم کنه و نادیده گرفتن مسعود باجیه که این وسط باید بده.....ولی مسعود ظاهرن آرمانگرا بود قید رکورد حضور در سه جام جهانیو که تو مشتش بودو زد ولی اسمش رفت کنار پرویز قلیچ خانی ها و ناصر و حجازی ها.....نمیشه از هیجکدوم خرده گرفت بلکه باید از سیستم معیوبی انتقاد کرد که چنین وضعیتیو ایجاد کرده
کیروشی پور
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۱۱
خاک بر سر فرافکنی های چندش آور
مسعود
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۲۶
چرت و پرت. همه می دونن که شجاعی چرا دعوت نمی شه و بهتره «هم» نزنید
آنتی شومن
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۰۰
تو رو خدا با دقت بخونید تا ساختگی بودن این موضوع روشن بشه! کی‌روش به اطرافیانش گفته ... این اطرافیان کی بودند؟؟ دوستان آی اسپرتی؟ شقایق اشک ریز؟ یا جناب کیروشی پور نود؟ آخه ماله کشی و ماست مالی به چه قیمتی؟ ما که جیگر نیستیم! مگه خودتون باشید!!!
آنتی شومن واقعی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۳۴
بی وجود با نام دیگران تربیت خانوادگیت رو علنی نکن.
۲
حامد
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۴۲
ماله کشی ممنوع. "مربی مستقل"تون فقط تو زمینه گرفتن دستمزدش صداش بلنده. تو باقی موارد بره حرف گوش کنه :-)
nima bagheri
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۰۱
مسعود شجاعی نام اش در تاریخ این مملکت جاودان شد.دمش گرم این بچه جنوبی پاک، این انسان ضد دیکتاتوری با فوتبال چشم نوازش،ماجرای مسعود لحظه ای بود که کی‌روش که بسیار دوسش دارم از چشمم افتاد...
ميلاد
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۴
اينها همش گمانه زنيست. اگر مستنداتي داري عنوان كنيد. مسعود يك كاپيتان واقعي درون و بيرون زمين هست. خيلي فراتر از فوتباليستهاي ايراني و يك الگو. ولي از بعد فني مسعود دوندگي لازم رو نداره. من بازيهاش رو از اينترنت نگاه كردم . ميزان دوندگيش كافي نيست و براي جام جهاني كه اصلا. روش ما دوندگي و جنگندگي بيشتر از حريفه . وگرنه اونها از لحاض تكنيك و تاكتيك برتر از ما هستند. شجاعي تكنيكه نابي داره و ديده باز ولي در اين شرايط شايد شرايط لازم براي تيم ملي رو نداشته باشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر