فهرست
یک لیست خروج رعب‌آور
یک لیست خروج رعب‌آور

یک لیست خروج رعب‌آور

آی‌اسپورت- حتی نگاهی ساده به فهرست خروجی‌های استقلال در تابستانی که هنوز به نیمه آن نیز نرسیده‌ایم برای وحشت‌زده شدن خوشبین‌ترین طرفداران این تیم کفایت می‌کند.
به دلایلی که تشریح آن غیرممکن و البته حاوی مواردی تکراری است، سیدمهدی رحمتی، اسماعیل گونسالوس، گادوین منشا، فرشاد محمدی‌مهر، میثم تیموری، اللهیار صیادمنش، محسن کریمی، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان و البته آیاندا پاتوسی پرطرفدار و پژمان منتظری خسته با آبی‌ها وداع گفته‌اند و این به‌جز خسرو حیدری است که در پایان فصل گذشته به‌کلی اعلام بازنشستگی از فوتبال کرده بود. آبی‌ها البته نفرات زیادی را در بازار نقل‌و‌انتقالات جذب کرده‌اند اما «آمده‌ها» به‌لحاظ کیفی به‌وضوح زیر دست «رفته‌ها» قرار می‌گیرند.

جذب‌شده‌ها آدم‌هایی در حد علی دشتی، محمد بلبلی، میلاد باقری، مسعود ریگی، آرش رضاوند، شیخ دیاباته و سیاوش یزدانی هستند که هرچند بازیکنان بدی نیستند، اما لفظ‌های «متوسط» و «نسبتا خوب» بیشتر از سایر واژگان برای توصیف آنها مناسب است و کیست که نداند سرخابی‌ها فقط با نفراتی بزرگ و صاحب کلاس برتر و بسیار بالاتر از حد متوسط قادر به اوجگیری‌اند و حتی اگر یاور داشته باشند که صیدهای امسال‌شان گنج‌هایی زیرخاکی هستند که جانفشانی و تیم را به پیشرفت نایل خواهند کرد، همین که پیشینه و اسمی ندارند برای ناکام تلقی شدن روی سکوها کفایت می‌کند و تیمی که از آغاز فصل هوادارانش و احساسات مثبت عمومی را با خود نداشته باشد برای عوض کردن ایده‌ها نسبت به خود در طول فصل مشکلات زیادی خواهد داشت.

فوتبال با فراز و فرودهای زیادی همراه است و اینکه تیمی در عین جذب نفرات غیرنامدار درخشیده و به سطح بالاتری رسیده باشد، امر بی‌سابقه‌ای نیست، اما استقلال و پرسپولیس به‌سبب نوع فوتبالی که ارائه می‌دهند و آمیخته با احساسات و متکی بر روح قوی نفرات‌شان است نمی‌توانند نسبت به آنچه در بازار نقل‌و‌انتقالات انجام می‌دهند بی‌تفاوت بمانند و حتی خریدهای درست و فاقد اسم و رسم‌شان نیز از سوی هواداران و برخی نهادها و سازمان‌های دیگر و رسانه‌ها زیر سوال خواهد رفت.

علی خطیر که تقریبا یک‌تنه خرید و فروش‌های استقلال را هدایت و اجرا کرده اینک با این سوال اساسی و منطقی مواجه است که چرا نفراتی را جذب این تیم نکرده که کلاس و ظرفیت بالاتری داشته باشند و به چه سبب پاتوسی را حفظ نکرده و اگر لزوم تسویه‌حساب با پروپژیچ مسبب رها کردن پاتوسی بوده چرا دیگر خریدهایش هم نمی‌توانند بوی تغییراتی اساسی و امیدساز را در اردوگاه آبی پراکنده کنند؟

آندره‌آ استراماچونی به‌عنوان سرمربی تازه‌وارد استقلال نمی‌توانست و هنوز هم نمی‌تواند نظارت و دخالتی موثر و موفق در نقل‌و‌انتقالات این تیم داشته باشد به همین سبب عملکرد افرادی که به‌جای وی این کار را انجام داده‌اند از اهمیتی فزون‌تر از معمول برخوردار شده است، اما در آستانه قرعه‌کشی لیگ نوزدهم و در فاصله‌ای نه‌چندان زیاد تا شروع مسابقات نمی‌توان نپرسید که چرا مدیران این باشگاه یک‌بار دیگر دور از اهداف خود مانده و به بیراهه رفته‌اند.

۸ ۱  
آی اسپورت
2019-07-18 01:13:00
نظر دهید

۱ نظر
پرسپولیس
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۰۷:۰۹
پروپاگاندای رسانه ای حامی کیسه چند کلید واژه مهم داره
#۱۶_بازیکن
۱. ۱۶ بازیکن و ستاره استقلال بدلیل بی کفایتی مدیران جدا شدند!!!

#ستاره
۲. پاتوسی اسم رمز مظلوم نمایی کیسه ها بشه عین تیام و امتیاز بگیرند

#ثبات_پرسپولیس
۳. پرسپولیس ثبات تیمی خودش را با تمدید ستاره ها نگهداشته و هیچ ستاره ای را از دست نداده!

#متوسط
۴. بازیکنان متعددی که کیسه گرفته عمدتا متوسط و پایین تر از متوسط هستن!

#پول_پرستی_برانکوی_بیمعرفت
۵. برانکو را مدیران فراری ندادن
خودش رفت اونم برای پول و اینکه بی معرفت بود و نماند!

#پول_صیادمنش
۶. پول صیادمنش هاپولی شده و معلوم نیست خرج چی شده؟!
این داستان نیز برای منحرف کردن افکار عمومی از مبلغ قرارداد گرانقیمت ترین مربی تاریخ لیگ برتر و شیخ دیاباته میلیون دلاری و جذب هافبک هجومی بعدی ست!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر