فهرست
استقلال پرتماشاگرتر از پرسپولیس؛ سنت‌شکنی
استقلال پرتماشاگرتر از پرسپولیس؛ سنت‌شکنی

استقلال پرتماشاگرتر از پرسپولیس؛ سنت‌شکنی

آی‌اسپورت- استقلال در این فصل هم در آزادی و هم در بقیه شهرها بیشتر از پرسپولیس تماشاگر به ورزشگاه کشاند.  دیدارهای این فصل استقلال در لیگ برتر از مسابقات پرسپولیس هم بیشتر تماشاگر داشت. البته در این آمار، چند نکته نهفته است. اول این که پرسپولیس فقط دو میزبانی در آزادی داشت. در حالی که استقلال سه میزبانی را در این فصل تجربه کرده است. از یک سمت دیگر استقلال یک میزبانی مقابل تراکتورسازی داشت. که هواداران پرشور تبریزی هم به آزادی آمده بودند و سهم زیادی از جمعیت ۵۵هزار نفری حاضر در ورزشگاه داشتند که به نام تیم میزبان ثبت شده است. در آن سمت، پرسپولیس در دو میزبانی این فصل، هنوز مسابقه حیثیتی و بزرگی را برگزار نکرده و به مصاف سیاه‌جامگان و فولادی رفت که نمی‌توانستند هواداران را برای حضور در ورزشگاه قلقک بدهند. ضمن این که استقلالی‌های پایتخت در بازی مقابل سایپا هم در تهران مهمان حریف بودند و به‌جای حضور در آزادی، ورزشگاه تختی را پر کردند. فرصتی که برای پرسپولیسی‌ها هم وجود داشت تا در بازی مقابل نفت تهران به تماشای مسابقه تیم محبوب‌شان بروند. 

استقلال / میانگین کل ۳۰هزار تماشاگر / میانگین آزادی ۳۷هزار تماشاگر 

استقلال در سه دیدار مقابل استقلال‌خوزستان، تراکتورسازی و پدیده میزبان حریف بود. در دیدار مقابل استقلال‌خوزستان چهل هزار استقلالی در ورزشگاه حاضر بودند. هر چند که در این بازی نتیجه دلخواه تماشاگران کسب نشد، ولی در بازی بعدی جمعیتی بیشتر از قبل به آزادی رفتند. مسابقه استقلال و تراکتورسازی، ۵۵هزارتماشاگر را به ورزشگاه کشاند. که البته تی‌تی‌ها هم سهم زیادی در این عدد داشتند. اما میزبانی بعدی استقلال که پس از شکست مقابل تیم دایی بود، افت فاحشی از نظر جمعیت حاضر در ورزشگاه داشت. استقلالی‌ها در دیدار مقابل پدیده فقط هجده هزار تماشاگر را روی سکوها داشتند. بعد از نتیجه نگرفتن استقلال، خیلی زود عطش تماشاگران برای تماشای ستاره‌های محبوب‌شان فروکش کرد. میانگین تماشاگران استقلال در بازی‌های خانگی این فصل ۳۷هزارتا بود. با احتساب دیدارهای خارج از خانه، به طور میانگین در هر دیدار استقلال در این فصل سی‌هزارنفر در ورزشگاه حاضر بودند. در کل ۱۵۳ هزار نفر دیدارهای این فصل استقلال را از نزدیک مشاهده کردند که ۱۱۳هزارتای آن در ورزشگاه آزادی بود.

پرسپولیس / میانگین کل ۲۶هزار تماشاگر/ میانگین آزادی ۳۰هزار تماشاگر

در هر دو میزبانی این فصل پرسپولیس مقابل تیم‌های فولاد و سیاه‌جامگان، سی‌هزار تماشاگر در آزادی حضور داشتند. یعنی استقلال با یک میزبانی بیشتر نسبت به پرسپولیس، به طور میانگین هفت هزار تماشاگر بیشتری هم به آزادی کشاند. با احتساب سه دیدار خارج از خانه پرسپولیس، مجموعا ۱۳۰هزار نفر دیدارهای این فصل پرسپولیس را از نزدیک تماشا کردند؛ عددی با میانگین ۲۶هزار تماشاگر در هر مسابقه.

نود

۴ ۱۷  
آی اسپورت
2017-09-11 19:00:00
نظر دهید

۱۷ نظر
ستاره سوم را بزنید
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۰۶
بر طبل شادانه بکوب
برخیز و پرچم را بیار
بر سر در خانه بذار :)))
حسین
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۱۱
1- ستاره سوم برای استقلالی ها زده بشه لطفاً
2- حاجی پرسپولیس یه بازی با نفت تو تختی داشت با ظرفیت نه چندان خوبش, یه بازی با تراکتور تو تبریز داشت, با گسترش هم تو تبریز فقط دو تا بازی با فولاد و سیاه جامگان تو خونه بود
در حالی که استقلال بازی با تراکتورش که طرفدار زیاد داره تو تهران بود، با پدیده هم همچنین، با استقلال خوزستان هم همینطور.
یعنی عاشق طرز فکرتونم :)
Red
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۱۹
قبلش متنو بخون تو متن همینایی که گفته رو نوشته.
۴
Red
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۱۹
قبلش متنو بخون تو متن همینایی که گفته رو نوشته.
۲
سوشاتاجی
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۴۷
چقد بخیلی تو پسر ‌ما که اوضاعی نداریم امسال باش این هم نخواستیم
۳
ناشناس
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۰۳
فک کنم هنوز 5 6 تا دیگه باید جام مهمتر از لالیگا ( جام ولایت ) بگیرید تا ستاره بزنید امید وارم تا یک دهه ی دیگه بتونید راستی خبر رسیده تونل بیرو افتتاح شده تازه طارمی به تیم ملی شلیک گلوله دعوت شده ! تازه جالبه 40 میلیون نفر برای بازی بیرون پرسپولیس نیومدند البته اگه باشند ! بازی با سایپا فک کنم تو تختی یا اون کوچک تره برگزار شد در ضمن تیم قهرمان تو آزادی 30 هزار تا ! در ضمن من موندم پرسپولیسی ها سیکل هم گرفتند ؟ هنوز فرق بین میانگین رو با جمع کل نمی دونند ! در ضمن وقتی تیم ما بد بازی میکنه این همه میان اون وقت وقتی به قول شما فوتبال عالی و روون بازی می کنید تماشاگر کمتر ؟ حالا خوبه تو صدر هستید وگرنه اگه استقلال بود مثل پارسال حتی از تیم ملی هم بهتر و بالا تر تماشاگر داشت دقت کن بازی با العین یا الاعلی 70 هزار تا اون وقت تیم ملی 60 هزار تا ! واقعا عاشق طرز فکرتون هستم سیکل ردی ها :)
۶
علیرضا
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۲۵
خب مهندس بازی با تراکتور همیشه ورزشگاه ازادی تقریبا پر میشه. در ضمن استقلال این چندبازی داخل خونه بازی کرده
۲
عبدالله
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۰۷
پرسپولیس - فولاد ۳۰ هزار
تراکتور-پرسپولیس ۴۵ هزار
نفت-پرسپولیس ۲۵ هزار
پرسپولیس-سیاهجامگان ۴۰ هزار
میانگین داخل خونه ۳۵ هزار
میانگین کل ۲۸ هزار
صنعت نفت - استقلال ۱۰ هزار
استقلال - اس خوزستان ۲۶ هزار
استقلال-تراکتور ۶۱ هزار
سایپا - استقلال ۲۳ هزار
استقلال - پدیده ۱۸ هزار
میانگین داخل خونه ۳۵ هزار
میانگین ۲۷ هزار
پ.ن : آمارهای رسمیه سازمان لیگ هست
۸
طلبه ی از مشهد
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۱۰
برای بنده به عنوان یک هوادار فرقی نمیکند که کدام یک از تیم های پیروزی و استقلال بیشتر تماشاگر دارند . و هر دو تیم را به یک چشم نگاه مینمایم و آن چشم ملی می باشد بنده طرفدار تمام تیم های ایران اسلامی می باشم ودلیلی نمیبینم که هواداران دو دسته باشند زیرا این باعث تفرقه و دو دستگی بین مردم میشود . و با شعار رهبر معظم انقلاب منافات دارد زیرا باعث عدم وحدت در بین مردم میشود . به اصطلاح عامیانه کری خواندن نوعی نزاع میباشد که بعضی وقتها حتی به نزاع های دسته جمعی خواهد شد. دلیلی ندارد که هواداران در کشور ما هم مثل غربی ها باشند. امیدوارم در سیاستهای فوتبالی این برنامه ریزی گنجانده شود که حساسیتها را از بین ببرند . آیا شما از اینکه حق بیت المال را خرج دو باشگاه کنند که هیچ منفعت اقتصادی و معنوی برای نظام و مردم ندارد موافقید؟ صد البته که اگر عاقلانه به این قضیه نظر بیندازید. با دیدگاه من موافق خواهید بود.
۵
سمنان
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۱۵
چی میگی کلا؟
سوشاتاجی
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۲۹
یکی ی ژلوفن بده ب من لدفا
۹
شهید گمنام
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۲۳
خودتو لو دادی یه دسته سومی حقیری! جعل با شماها عجین شده... حالا هی بیا لودگی کن...
۱
پیروزی
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۸:۴۰
پیروزی خوب اومدی افرین
شیش ۹۶یا شیش ۵۲
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۳۴
مدل جدید از گدایی ه.؟؟؟؟؟؟؟حاج اقا شما دمبال کار می گردی حاج سعید طوسی کلاس ماساژ با صوت داره...برو ماساژت بده پولم بهت میده
۱
محسن
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۴۱
پرسپولیس 5شنبه ها بازی کرده و استقلال جمعه ها
دلیل از این واضح تر هم مگه هست ؟؟
۸ ۲
احمد
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۲۶
هر دو روز تعطیله بعدش استقلال آخرین بازیشو یکشنبه با پدیده بازی کرد
۵
ناشناس
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۰۲
مگه قبول ندارید تیموتون عالی و روون و جذاب بازی میکنه ؟ مگه در صدر نیستید ؟ مگه سال پیش قهرمان نشدید ؟ مگه 5 شنبه نیمه تعطیل و خیلی از جا ها کلا تعطیل نیست ؟ پس چرا میانگین این قدر پایینه ؟ حتما یک جا ها داره می لنگه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر