فهرست
ایرانی‌های لیگ قهرمانان؛ متزلزل و بی‌تفاوت
ایرانی‌های لیگ قهرمانان؛ متزلزل و بی‌تفاوت

ایرانی‌های لیگ قهرمانان؛ متزلزل و بی‌تفاوت

آی اسپورت - هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا چندان به کام نماینده‌های فوتبال ایران نبود. ذوب‌آهن با وجود رشد محسوسی که در ماه‌های اخیر داشته، متحمل شکستی سخت شد تا صعودش به مرحله بعد به اما و اگر بیفتد. در گروه B که ذوب‌آهن اکنون رتبه دوم آن را برعهده دارد، صعود الدحیل قطر با 12 امتیاز قطعی است و دیگر تیم‌ها برای قرار گرفتن در رتبه دوم می‌جنگند که با توجه به 3 امتیازی بودن تیم‌های لکوموتیو تاشکند و الوحده امارات همچنان خطر حذف، ذوب‌آهن را تهدید می‌کند.

نماینده اصفهانی فوتبال ایران برای عبور از سنگلاخ گروه مقدماتی باید الدحیل و لکوموتیو را از پیش رو بردارد. ذوبی‌ها در حالی با گذشت چهار بازی همچنان صعود خود را قطعی نمی‌دانند که استقلال نیز بعد از تحمل تساوی خانگی مقابل العین امارات همین وضعیت را تجربه می‌کند و صعودش همچنان قطعی نشده است.

آبی‌های پایتخت اما اقبال بیشتری در قیاس با ذوب‌آهن برای صعود از گروه خود دارند به این علت که فاصله امتیازی میان تیم‌های این گروه کم است که البته این وضعیت مخاطره‌آمیز هم  هست. بی‌‌شک اگر استقلال  از امتیاز بزرگ میزبانی از العین بهره می‌برد و آن نمایش دل‌انگیزی که در امارات مقابل العین به اجرا گذاشت، در خانه هم تکرار می‌کرد، اکنون بخش اعظمی از راه صعود را پیموده بود و سرنوشتش به دو بازی آتی دوخته نمی‌شد. استقلال و ذوب‌آهن در حالی به بازی‌های آتی می‌روند که در آن بازه فشار زیادی به سبب فشردگی بازی‌ها به تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان وارد می‌شود و از سویی بخشی از بازیکنان‌شان نیز باید در تمرین‌های تیم ملی شرکت کنند.

 بی‌تردید اگر این دو تیم قدر فرصت‌هایی که در اختیارشان قرار گرفته بود، بیشتر می‌دانستند با فراغ بال بیشتری در دو بازی پایانی حاضر می‌شدند. تراکتورسازی دیگر نماینده ایران نیز حال مساعدی در گروهA  رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ندارد. تیمی که شب گذشته در خانه به سختی توانست از شکست بگریزد. تیم تبریزی گرچه هنوز روی کاغذ از اقبال صعود برخوردار است اما آنها را باید حذف شده دانست.

مجموع نتایجی که برای 3 نماینده ایران در رقابت‌های برون مرزی رقم خورده، نشان می‌دهد که فوتبال ایران همچنان در مواجهه با تیم‌های آسیایی با کاستی‌هایی مواجه است که این وضعیت برنامه‌ریزی و هزینه‌های مکفی را در سال‌های آتی طلب می‌کند تا شاید فوتبال ایران که در بخش ملی در قاره کهن آقایی می‌کند و سال‌هاست در راه  راس رنکینگ تیم‌های آسیا قرار دارد، در حوزه باشگاهی نیز به دستاوردی بزرگ برسد. به واقع می‌توان بر این مهم مهر تایید زد که فوتبال باشگاهی در سال‌های اخیر افت محسوسی در رقابت‌های برون مرزی داشته و حتی از تیم‌های کشورهای کوچک همسایه نیز عقب مانده است.

 

ایران ورزشی

۵    
آی اسپورت
2018-03-14 10:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر