فهرست
اتلتیکو و رئال؛ کباب قو و قناری
اتلتیکو و رئال؛ کباب قو و قناری

اتلتیکو و رئال؛ کباب قو و قناری

آی اسپورت – زیدان باز هم در ورزشگاه جدید اتلتیکو مادرید نباخت اما رئال مادرید با تساوی یک-یک در داربی مادرید شانس قهرمانی‌اش کم شد. در فاصله 13هفته به پایان رقابت‌های لالیگا اختلاف با اتلتیکو در صدر به عدد5رسیده و این در حالی است که تیم دوم مادرید یک بازی هم کمتر انجام داده. بارسلونا هم 2 امتیاز بیشتر از رئال دارد. نکته مهم شهرآورد پایتخت اسپانیا نارضایتی گسترده رئالی‌ها از داور اهل قناری در این بازی بود. آنها از  ارناندس‌ارناندس در 4 ال‌کلاسیکوی قبلی اصلا راضی نبودند. گونسالس، داور ویدئویی اصرار داشت برخورد توپ به‌دست باز فیلیپه، مدافع اتلتیکو که مانع رسیدن توپ به کاسمیرو جلوی دروازه شد پنالتی است، اما ارناندس ارناندس تصمیم او را نپذیرفت.

او همان داوری است که گل سالم گرت بیل را در پیروزی 3 بریک این تیم در ال‌کلاسیکوی 2 سال قبل را نگرفت و یک‌سال‌ونیم پیش هم 2 پنالتی روی واران را جلوی دروازه بارسلونا پنالتی تشخیص نداد. همان که لگد محکم سوارس به پای واران و سرنگون کردن او در ال‌کلاسیکوی 5 بریک را نادیده گرفت. یک‌بار هم پنالتی واضح روی مارسلو در ال‌کلاسیکو را ندید و یک پنالتی هم از سوی اومتیتی روی رونالدو. این همه اشتباه که کارشناسان داوری بعد از بازی‌ها به آنها اعتراف کردند از سوی یک داور و تنها برای 4 مسابقه طبیعی نبود. با این‌حال این داور برای نخستین بار داربی مادرید را سوت می‌زد.

کاربران رئالی در شبکه‌های اجتماعی بریده‌ای از روزنامه‌ای در سال1994را وایرال کردند که در آن الخاندرو ارناندس ارناندس گفته بود که هوادار بارسلوناست و روماریو و لادروپ بازیکنان محبوبش هستند. او آن زمان کمتر از 12سال سن داشت. در این فصل رئال تنها 2 بار صاحب پنالتی شده که نسبت به 6پنالتی اتلتیکو و همین تعداد برای بارسا آمار ضعیفی است. از زمان آغاز به‌کار VAR در لالیگا 4 بار پیش آمده که داور برای تشخیص هند پنالتی به مانیتور مراجعه کند و پنالتی نگیرد و هر 4بار به سود اتلتیکو بوده؛ 2018مقابل سوسیداد، 2019مقابل وایادولید، 2020مقابل سلتا و 2021مقابل رئال‌مادرید. ارناندس 24بار برای رئال سوت زده که رئالی‌ها 14برد، ۴تساوی و 6باخت با او به‌دست آورده‌اند با دریافت ۵۶‌کارت زرد و ۴‌کارت قرمز کریم بنزما در 14باری که برای رئال گل زده، این تیم 10‌برد و 2‌باخت و 2‌تساوی به‌دست آورده.

کریم در داربی مادرید از رکورد روبرتو کارلوس به‌عنوان باسابقه‌ترین بازیکن خارجی تاریخ باشگاه عبور کرد و تعداد بازی‌های خود با پیراهن رئال را به 371بازی رساند. تنها مارسلو با 366بازی شانس عبور از رکورد او را دارد. این ششمین گل بنزما در 36بازی مقابل اتلتیکو بود که آمار بسیار ضعیفی است. در این فصل اتلتیکو با یک بازی کمتر 48گل به ثمر رسانده که 4تا از رئال بیشتر است و این طی 23سال اخیر سابقه نداشته که گل‌های آنها از کهکشانی‌ها بیشتر باشد. زیدان دومین مربی در تاریخ رئال مادرید بدون شکست در 4‌بازی خارج از خانه مقابل اتلتیکو مادرید است، 3‌تساوی و یک‌پیروزی. واران هم بالاخره پس از 2228دقیقه کارت زرد گرفت. نزدیک‌ترین مدافع لالیگا از نظر دقایق کارت نگرفتن آرائوخو است که 957دقیقه بدون کارت سپری کرده است.

۱    
آی اسپورت
2021-03-09 18:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر