فهرست
گلزن همیشگی لیگ؛ نمی توانم از فوتبال جدا شوم
گلزن همیشگی لیگ؛ نمی توانم از فوتبال جدا شوم

گلزن همیشگی لیگ؛ نمی توانم از فوتبال جدا شوم

آی اسپورت- مهدی رجب‌زاده کاپیتان ذوب‌آهن و یکی از باسابقه‌ترین بازیکنان فعلی فوتبال ایران درباره مسائل گوناگون فوتبال نظرات مختلفی دارد. او از گذشته ها تا به امروز را مرور می کند و می گوید که نمی تواند روزی خودش را از فوتبال جدا ببیند.

 اولین مربیانم گلچین‌زاده و فولادچنگ بودند

اولین مربیانم آقایان گلچین‌زاده و فولادچنگ بودند. بعد از آنها به فجرسپاسی آمدم و در سال‌ها حضور در این تیم زیر نظر آقایان پورحیدری، مظلومی و محمود یاوری کار کردم که خیلی از آنها یاد گرفتم. در این بین اعتماد محمود یاوری خیلی به من در تیم فجرسپاسی کمک کرد.

زندگی مشترک خیلی کمکم کرد

زود ازدواج کردن به نظرم خیلی در ثبات فوتبالم تأثیر داشت. این مسئله باعث شد تمرکز بالایی در تمرینات داشته باشم. خانواده‌ام و همسرم یار همیشگی‌ام بودند. زندگی من هم از زمانی که یادم می‌آید در تمرین کردن، بازی و کنار خانواده بودن خلاصه می‌شد.

خواننده محبوبم چاووشی است

دوستان غیرفوتبالی زیادی دارم که خیلی معروف نیستند اما دوستان فوتبالی‌ام، وحید رضایی، فراز فاطمی، فرشید طالبی، غلامرضا رضایی، محمدرضا حسینی، احسان پهلوان و مهدی رحمتی هستند. در این بین دوست دارم به خواننده محبوبم هم بپردازم که از نظرم محسن چاووشی بهترین خواننده ایران است. در فضای مجازی با چاووشی خیلی صحبت داشتم اما دوست دارم روزی قسمت شود که در استودیو از نزدیک او را ببینم.

انتظار از خودمان بالاست

ذوب‌آهن در این فصل انتظارات را برآورده نکرده است. پیش از شروع فصل، اردوی خوبی در ترکیه داشتیم اما با شروع مسابقات مصدومان و غایبان در هر بازی به ما لطمه زد. ما سال‌ها کنار هم بازی کرده بودیم اما با آمدن امیرخان تفکرات ایشان برایمان ناآشنا بود. تاکتیک تیم عوض شد و وقت لازم داشتیم تا با افکار این مربی و تاکتیک‌هایش هماهنگ شویم. در کنار تمام این مسائل، ذوب‌آهن بدشانس هم بود که 80 درصد فرصت‌ها را هدر دادیم.

من بودم پنالتی را گل می‌کردم!

پنالتی خراب کردن ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید. در بازی با پرسپولیس هم من بازی نکردم چون تازه به مرز بهبودی رسیده و روی نیمکت نشسته بودم. با این وجود اگر من در بازی بودم حتماً پنالتی را گل می‌کردم. تیم ما قبل از گل‌های پرسپولیس چند موقعیت گلزنی داشت که از آنها استفاده نکردیم تا بازنده باشیم.

قرار بوده سرمربی لیست بدهد

3 بازیکن مؤثر ما جدا شدند و به تیم تراکتور رفتند. قرار بوده سرمربی لیست بازیکنان مورد نیازش را ارائه دهد و بازیکنانی را بگیریم که به آنها نیاز داریم. مطمئناً با تقویت تیم شرایط تیم‌مان بهتر خواهد شد.

باید برای عنایتی گل ببرم

رویارویی تیم عنایتی و من شاید جالب باشد. رضا عنایتی زحمات زیادی در فوتبال کشیده و گل‌های زیادی در لیگ برتر زده است. تماشاچیان فوتبال از عنایتی خاطره‌های زیادی دارند و من هم به رسم ادب و مهمان‌نوازی باید برای ایشان گل ببرم. برای عنایتی کری نمی‌خوانم ما زمانی در تیم الامارات همسایه و هم‌تیمی یکدیگر بودیم. از رویارویی با رضا عنایتی خاطرات جالبی دارم. عنایتی موقع سر زدن گردنش لااقل سی سانتی‌متر به طرفین حرکت می‌کند!

در 39 سالگی به این موضوع فکر می‌کنم

اصلاً نمی‌توانم از فوتبال جدا شوم و بعد از دوران بازی حتماً مربی خواهم شد. من در 39 سالگی دغدغه‌های خاصی دارم و به این نتیجه رسیدم که اگر از فوتبال جدا شوم، می‌میرم. از زمانی که 31، 32 سالم شد بهتر متوجه شدم که عشقم فوتبال است و نمی‌توانم بدون فوتبال زندگی کنم.

فجرسپاسی زمانی بیشترین پرداختی‌ها را داشت

فجرسپاسی زمان مرحوم منصورخان پورحیدری بیشترین پرداختی‌ها را داشت؛ زمانی که محمود فکری، پرورشخواه، محبوب و چند بازیکن بزرگ دیگر داشتیم.

پول‌های بدی نگرفتم

من هم در دوره خودم از لحاظ مالی شرایط خوبی داشتم و از سال 84 به بعد قراردادهای خوب بسته‌ام. یادم هست همان فصل 85-84 حدود 80 درصد پولم را یکجا اول فصل گرفتم! اما هیچ وقت فوتبالم تحت تأثیر پول قرار نگرفت. مثلاً همان سال 84-85 آقای گل هم شدم.

چند حسرت بزرگ داشتم

بزرگ‌ترین حسرت فوتبالی‌ام این بود که برای جام جهانی 2006 مرا به ناحق خط زدند. حسرت دیگرم قهرمان نشدن با ذوب‌آهن در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیاست. قسمت من این بود که دوران اوج فوتبالم با بهترین بازیکنان تاریخ ایران همزمان شد و در عرصه ملی جزو نسل سوخته محسوب می‌شوم. من حدود 20 بازی ملی در کارنامه‌ام دارم.

الگوی فنی‌ام در جهان مارادونا بود

الگوی فنی‌ام در دنیای فوتبال مارادونا بود و الگوی اخلاقی‌ام هم در ایران کریم باقری. البته من هرگز نخواستم شبیه بازیکن خاصی باشم و از یک نفر الگوبرداری کنم.

به علی دایی در تیم ملی حق می‌دادم

علی دایی همیشه به دلیل انگیزه بالا الگویم بود. او تا 36، 37 سالگی در تیم ملی بیشترین روحیه و انگیزه را داشت. بازیکن باید تا زمانی که اثرگذاری دارد فوتبال بازی کند. در همان مقطع که از علی دایی در تیم ملی انتقاد می‌کردند من حمایتش می‌کردم چون دایی در بازی‌ها مؤثر بود. سن یک عدد است. نمونه آن خاویر زانتی که تا سن 40 سالگی در اینترمیلان بازی کرد. باید چهار بازیکن جوان پیدا شوند تا جای باتجربه‌ها را بگیرند تا آنها از فوتبال خداحافظی کنند.

دابسمش جدید خودم را ارائه دادم

چون ماه محرم و صفر بود دابسمش جدیدی ارائه ندادم اما یکی، دو دابسمش جدید دارم که یکی از آنها را به شما می‌دهم. مهدی رجب‌زاده تفریح خاصی ندارد. تفریح من همین دابسمش، فوتبال و خانواده است.

هافبک‌ها مربیان خوبی می‌شوند

هم در زندگی شخصی برنامه دارم و هم در زندگی ورزشی. تا زمانی که بدنم توان تحمل فشار بازی و تمرینات را داشته باشد فوتبالم را ادامه می‌دهم و بعد هافبک‌ها همیشه مربیان خوبی می‌شوند!

 خبرورزشی

۳    
آی اسپورت
2017-12-15 02:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر