فهرست
پیام جدید به برانکو؛ اعتراض وارد نیست
پیام جدید به برانکو؛ اعتراض وارد نیست

پیام جدید به برانکو؛ اعتراض وارد نیست

آی اسپورت - برانکو دلیل شکست تیمش مقابل الاهلی را خستگی برشمرد! دلیلی که مورد اشاره بازیکنان هم بوده و این به خاطر فشردگی بازی‌هاست. البته تقویم فوتبال در کشور‌های پیشرفته سال هاست که فشرده شده و این به دلیل صنعتی شدن فوتبال و میزان گردش پول در آن است. به طوری که شاهد هستید در لیگ برتر جزیره حتی تیم‌ها در تعطیلات سال نو هم دست از فوتبال نمی‌کشند. شاید همان‌طور که برانکو می‌گوید پرسپولیس خسته بوده و این دلیل از نگاه کادر فنی تیم قانع کننده باشد، اما بی‌شک در فوتبال حرفه‌ای دلیلی منطقی برای توجیه شکست نیست.

نه فقط پرسپولیس، همه تیم‌ها باید با فشردگی بازی‌ها خود را تطبیق دهند. علم در سال‌های اخیر کمک شایانی به فوتبال کرده، همچنین صنعت. ریکاوری روحی، روانی و جسمانی فوتبالیست‌ها با شیوه‌های نوین مانع خستگی آن‌ها در بازی‌ها می‌شود. نمونه اش بازیکنان الاهلی که پرسپولیس را شکست دادند پیش از این بازی، تقویم فشرده‌تری داشتند. الاهلی دو بازی با الهلال در نیمه‌نهایی عرب کاپ و لیگ عربستان انجام داد و یک بازی هم برابر الوحده در لیگ برتر برگزار کرد. به واقع این تیم پیش از رویارویی با پرسپولیس هر سه روز یک بازی انجام داد، در حالی که پرسپولیس تنها دو بازی با ذوب‌آهن و سایپا در لیگ برتر انجام داد و هر چهار روز یک بار بازی کرد. به واقع شرایط برای تیم حریف هم سخت بود.

نه می‌شود مانع بازی‌های تیم ملی شد، نه جام‌حذفی را از تقویم حذف کرد و نه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را فاکتور گرفت. اعتراض به فشردگی بازی‌ها که بیشتر از سوی تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا مطرح می‌شود نه تنها تا به این جای کار دستاوردی نداشته بلکه در ادامه هم نخواهد داشت. بهترین راه‌حل این است که باشگاه‌ها از جمله پرسپولیس خود را با فشردگی بازی‌ها وفق دهند و برای بازی در روز‌های سخت آماده شوند. تیم‌ها نه فقط از نظر بدنی بلکه باید از نظر روحی و روانی هم برای پشت سر گذاشتن بازی‌های فشرده آماده شوند و از همه مهمتر بدانند در فوتبال حرفه‌ای خستگی ناشی از بازی‌های فشرده بی‌معنی است و خریداری ندارد؛ و باز تکرار می‌کنیم بهانه برانکو برای توجیه شکست تیم پرسپولیس برابر الاهلی از نگاه ما قابل احترام و حتی واقعی است، اما همان‌طور که اشاره شد بهتر است پرسپولیس به فشردگی بازی‌ها عادت کند و از آن برای نتیجه گیری بهره گیرد، چون اعتراض بی‌معنی است و ره به جایی نخواهد برد.

خبر ورزشی

۳ ۳  
آی اسپورت
2019-04-24 21:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
دو ستاره قلابی
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۱۶
آقا نویسنده کیلو چندی نمی فهمی یا خودت و زدی به نفهمی فاصله مسافتی کشورهای اروپایی و راحتی امکانات و نداشتن استرس مالی و هزاران بدبختی رو با اونا مقایسه میکنی نفهمی هم اندازه داره
سولی
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۴۱
اقا جان عملکرد برانکو جای انتقاد نداره، نمیشه که هر سال رفت فینال اسیا

بهترین عملکرد و داشته و همین الان در دوجام مدعی اول
و در اسیا احتمال سعود داره
علم و امکانات اروپا رو هم با ایران برای ریکاور مقایسه نفرمایید ممنون
محمد
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۳:۰۵
نویسنده یه ادم نفهمی بیش نیست تو اروپا رفتن از این کشور به اون کشور مثل رفتن از تهران به مثلا گیلان هست!!اینقدر نفهمی اخه!!در ثانی تو کشورهای اروپایی مخصوصا انگلیس همین عاملی هست برای نتیجه نگرفتن یعنی خستگی ثالثا اونجا نهایت تو یه ماه یه هفته مسابقه سنگین انجام میشه نه که مثل ایران الان چهار هفته و پی در پی داره مسابقه انجام میشه حتی اماری که دادن بیرون پرسپولیس از بارسا و سیتی که تو سه جام مسابقه میدن بیشتر بازی کرده بود!!خاک تو سر نویسنده ی بیسواد .بازهم میگم مسابقه ی سنگین تو اروپا بین مسابقات فشرده یک یا دو هفته از فشردگی کم میشه ولی تو ایران از ده فروردین ببینین که پرسپولیس چند بازی کرده و به کجاها سفر کرده.ده فروردین با کیسه بعدش پیکان بعدش با سایپا و بعد به اصفهان رفت و با ذوب اهن بازی کرد یعنی تو بیست روز چهار بازی لیگ و این وسط دو مرتبه هم به امارات رفت و تو اسیا بازی کرد تو بیست روز و شش بازی که دوتاش تو خارج از کشور بود.و ما مثل تیم حکومتی نتونستیم ۳۰ بازیکن بگیریم و بازی اخر مجبور شدیم امین اسدی بی تجربه رو بیاریم تو زمین در حالی که کیسه صیاد منش و تبریزی و ایسما و روح ا... باقریرو رو نیمکت برای مهاجم داره که به سه تا بازی نرسید!!پس خفه خون بگیرین.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر