فهرست
سلطانی‌فر: قطر می‌تواند در جام جهانی از کیش استفاده کند
سلطانی‌فر: قطر می‌تواند در جام جهانی از کیش استفاده کند

سلطانی‌فر: قطر می‌تواند در جام جهانی از کیش استفاده کند

آی‌اسپورت- وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران، در ادامه دیدارهای دو جانبه با وزرای کشورهای اسلامی، روز پنجشنبه با همتای قطری خود در باکو دیدار کرد و گفت: «قطر در جریان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ می تواند از امکانات ورزشی جزیره کیش استفاده کند.»

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان امروز در دیدار با «صالح الغانم بن علی»  همتای قطری، با اشاره به برگزاری جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ میلادی در این کشور به صحبت پرداخت. 

 

میزبانی قطر اتفاق بزرگ برای منطقه

اخذ میزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال اتفاق بزرگی برای کشورهای منطقه و قطر است وامیدواریم با تدابیر دولت قطر و کمک کشورهای منطقه این کشور بهترین میزبانی را داشته باشد. ایران برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد ورزشی که میلیاردها نفر به آن چشم دوخته‌اند، آماده ارائه هر نوع کمک، پشتیبانی و حمایت است. در جزیره زیبا و توریستی کیش که در نزدیکی قطر قرار دارد بیش از ۸۰ هتل بزرگ و امکانات ورزشی احداث شده و قطر در جریان برگزاری جام جهانی در این کشور، می‌‌تواند از این امکانات برای برگزاری اردوهای ورزشی کشورهای مختلف استفاده کند.

 

روابط خوب با قطر

اراده دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و امیر قطر همواره بر گسترش و تحکیم روابط دو کشور استوار بوده است ، به همین دلیل روابط دو کشور در سال های اخیر خیلی عمیق تر و گسترده تر شده است . قطر در سال های اخیر در بسیاری از عرصه ها مسیر توسعیه را با جدیت و تدبیر دنبال می کند وما همواره خودمان را در کنار دولت و ملت قطر می بینیم. در عرصه ورزش هم قطر در ابعاد مختلف مانند ساخت استادیوم ها، توسعه باشگاه ها و برگزاری رویدادهای ورزشی کارنامه خیلی خوبی در سال های اخیر داشته است و برگزاری مسابقات آسیایی در سال ۲۰۰۶ برگ زرینی بر کارنامه ورزشی این کشور بوده است. با توجه به اشترکات عمیق فرهنگی و دینی بین دو کشور، مایل هستیم که سازمان های غیر دولتی و تشکل های جوانان دو کشور با هم ارتباط نزدیکی داشته باشند. در رشته هایی که کشورمان در آنها موقعیت خوبی در آسیا و جهان دارد ، می توانیم به قطر کمک کنیم. همانطور که در فوتبال و باشگاه های مختلف فوتبال در قطر، شاهد حضور تعداد زیادی از ورزشکاران ایرانی هستیم، در سایر رشته‌های ورزشی هم امکان استحکام بیشتر روابط وجود دارد.

 

دیدار با همتای عمانی

بنا بر این گزارش وزیر ورزش و جوانان ایران  در دیدار با همتای عمانی نیز با اشاره به دستاورد های ایران در بسیاری از رشته های ورزشی در مسابقات آسیایی و جهانی گفت : «می‌توانیم تجربیات خود را در این زمینه در اختیار کشور دوست و برادر عمان قرار دهیم. ما مربیان خوبی در رشته های ورزشی مختلف داریم و برای اعزام آنها به کشور دوست و برادر عمان آمادگی داریم.

وزیر ورزش عمان نیز گفت: «ما اعتقاد داریم که زمین های مشترک برای توسعه همکاری دو کشور وجود دارد و امیدواریم ضمن ادامه روند موجود سطح همکاری را هر چه بیشتر گسترش دهیم. باید در زمینه اجرای خوب سند تفاهم دوطرفه تلاش و در چارچوب آن برنامه اجرایی مناسبی را طراحی و اجرا در کنیم.»

 

ایسنا

۲ ۵  
آی اسپورت
2018-04-19 20:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
حمید
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۴۷
آیا ما هم میتونیم استفاده کنیم ؟
۶ ۱
خاطره بازی با العین
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۰۹
جناب سلطانی فر شماها ببین اول تا چهار سال آینده تو اربابات تیر بارون نشید
دنبال میزبانی نباشید..دنبال لونه موش باشید
۷
داود
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۴۶
دولت روحانی خیلی بده
۱
Ashkanred
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۵۴
شما یک جشن ساده تو مشهد نمی توانید برگزار کنید بعد می خواهید جام جهانی برگزار کنید. یعنی ما رو خر فرض می کنید یا واقعا اینقدر متوهم و احمق هستید.
۲ ۱
خدا_میهن_کیروش
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷، ۰۸:۱۵
چشم جناب سلطان خان
حکومت آینده نظر شما رو برسی می کنه شماها فعلا دنبال دفاعیه برای محاکمه ات باش.اگه زنده در رفتی همه جا بگو این نظر قشنگ از شما بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر