فهرست
فتحی: سازمان لیگ سوپرجام را به پرسپولیس هدیه داد
فتحی: سازمان لیگ سوپرجام را به پرسپولیس هدیه داد

فتحی: سازمان لیگ سوپرجام را به پرسپولیس هدیه داد

آی اسپورت – امیر حسین فتحی مدیرعامل استقلال شب گذشته روی خط تلفنی برنامه فوتبال برتر آمد و درباره رای دادگاه CAS توضیح داد:

صدور رای اولیه در زمان من نبود

من هم امروز از رای دادگاه CAS مطلع شدم. صدور رای اولیه کمیته انضباطی در دوره مدیرعاملی من نبود. به محض اینکه در استقلال مسئولیت گرفتم، اعتراض خود را به کمیته استیناف ارائه دادم و دفاعیات مستدل و مفصلی را آنجا ارائه کردیم. متاسفانه علی رغم نظر ما، آنچه ما فکر می‌کردیم به عدالت و انصاف نزدیک باشد، کمیته استیناف رای کمیته انضباطی را تایید کرد. بعد از این اتفاق، ما در دادگاه حکمیت ورزش طرح دعوی کردیم.

من که قاضی نبودم

همان موقع همین دوستان که در فضای مجازی اعتراض می‌کنند، می‌گفتند که فتحی به CAS شکایت نمی‌کند چون اگر این کار را بکند، برکنار می‌شود. یا فتحی فلان می‌شود. همه دیدند که فتحی روی شکایت اصرار و پیگیر این ماجرا بود. فتحی وکیل گرفت و به CAS رفت و تا آخرین لحظه دفاعیات خود را انجام داد. ولی من قبلا هم گفته بود که قاضی CAS نیستم و من این پرونده را بررسی نمی‌کنم. وقتی محکمه رای صادر می‌کند، تنها راهش اعتراض به حکم است و ما این کار را کردیم و پیگیری را هم انجام دادیم. در دفعات مختلف هم پیگیری‌های قانونی و لابی‌های عرف و مربوطه را انجام دادیم و فکر می‌شد رای به نفع ما صادر شود ولی اطاله دادرسی و زمان بر شدن این پرونده، باعث شد تا CAS رای را به سود ما صادر نکند.

هیچ قولی به هواداران نداده بودم

روند و پروسه پرونده‌ها در CAS، یک روند طولانی است. همان روز که من به مقر CAS در سوییس رفتم، دوستان گفتند که این پرونده زمان بر خواهد بود چون پرونده‌های زیادی در آنجا هست و فرآیند بررسی طولانی است. اینکه چرا بیش از عرف این بررسی‌ طول کشید، در صلاحیت من نیست و دوستان در CAS باید توضیح دهند. بنده هیچ قولی به هواداران برای اینکه رای به نفع ما صادر شود، ندادم چون غیر منطقی است بابت چیزی که دست من نیست، روی آن قول بدهم. بنده بارها گفتم که مامور به تکلیفم نه نتیجه. من تکلیفم را پیگیری کردم و همه توان و تلاشم را برای احقاق حق باشگاه استقلال انجام دادم و خواهم داد. یک مرحله دیگر هم هست که می‌توان پرونده را به دادگاه عالی سوییس ارائه دهیم و به مرحله بالاتر اعتراض کنیم.

به دادگاه عالی سوئیس شکایت نمی‌کنیم

بعید می دانم چون ۹۵-۹۶ درصد از آرای CAS در دادگاه عالی سوییس تایید می‌شوند و لذا شاید منطقی نباشد ما در آنجا هزینه کنیم ولی اگر روزنه امیدی برای احقاق حق استقلال باشد، اقدام می‌کنیم چون معتقدم رای سه بر صفر، رای عادلانه نیست. یعنی سازمان لیگ نمی‌توانسته استقلال را سه بر صفر بازنده کند.

ملکی چیزی را امضا نکرد

زمانی که من مدیرعامل استقلال نبودم، جناب آقای ملکی عضو محترم و پیشین هیات مدیره استقلال، در جلسه شورای تامین نه چیزی نوشتند و نه چیزی را امضا کردند. ایشان در آن جلسه گفتند که تیم استقلال در ایران حضور ندارد. در جلسه بررسی این موضوع هم با ایشان تماس تلفنی برقرار کردند و صحبت‌های ایشان را مکتوب کردند ولی ایشان چیزی را امضا نکرده‌اند. ما بارها گفتیم که با احترام به شورای تامین، این شورا صلاحیت بررسی این موضوع را حتی با فرض اینکه آقای ملکی چیزی امضا کرده باشند که نکرده‌اند را ندارد. شورای تامین اسمش این است؛ شورای امنیت برگزاری مسابقه. نه مرجعی برای رسیدگی به پروسه برگزاری بازی استقلال و پرسپولیس.

پرسپولیس هم آماده بازی نبود

من آن زمان عضو هیات مدیره بودم و مسئولیت اجرایی نداشتم. به هرحال ناهماهنگی سازمان لیگ، فدراسیون و باشگاه استقلال در این ماجرا اتفاق افتاد. این را هم بگویم که اگر استقلال آماده نبود، پرسپولیس هم آماده نبود. مصاحبه آقای گرشاسبی مدیرعامل وقت پرسپولیس موجود است که گفتند پرسپولیس آماده این بازی نیست ولی پرسپولیس و گرشاسبی از این هدیه و موهبتی که سازمان لیگ به آنها کرد، نهایت استفاده را کردند و این جام را سازمان لیگ تقدیم به پرسپولیس کرد. دقیقا این جام هدیه سازمان لیگ به پرسپولیس بود.

 

 

۴ ۵  
آی اسپورت
2019-10-08 10:36:00
نظر دهید

۵ نظر
پناهندگی ورزشی
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۵
اره برو سازمان ملل شكایت كن پرونده رو ببر شورای امنیت سازمان ملل حتما یه جام میگیری خخخخخخخخخخخخ
۴
پناهندگی ورزشی
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۷
اره cas هم پرسپولیسی بود برو سازمان ملل شكایت كن . خنده دار ها
۴
این همه حقارت میشه مگه
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۰۲
کیسه کشای حقیر وا مونده از همه جا تو جدیدترین توجیه برای حقارتشون میگن پارسال اصرار کردن کیسه باید بازی کنه ولی امسال سوپر جام برگزار نکردن اولا که پارسال برنامه سوپر جام ۳ ماه قبل و وقتی هنوز نه قهرمان لیگ معلوم بود نه حذفی اعلام شد امسال هم ما اماده بازی بودیم ولی به خاطر اینکه کیسه کشا مجبور نباشن یه ۹۰ دقیفه دیگه سوزش و یه جشن قهرمانی دیگه تحمل کنن برگزار نکردن تا رسما کیسه کشا نابود نشن حالا اگه شما وجود دارید دبل کنید تا سوپر جام هم بهتون بدن ولی شماها فقط قهرمان حرف مفت زدن هستید همین
۴
حرف حساب
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۲۳
برو بمیر بابا ... خودتون فرار کردید تا از باخت تو زمین جلوگیری کنید! این همه پول ملت و ر هم هدر دادید! خدا لعنتتون کنه! کی ورزش ما از لوث مدیران کثیفی مثل شما خلاص میشه!
۴
حرف حساب
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۷:۳۴
جام اسنپی را در ماتحت خود اماله می کند و جیغ می زند:))))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر