فهرست
آنالیز/ کاوه در آسیا بهتر است یا طارمی؟
آنالیز/ کاوه در آسیا بهتر است یا طارمی؟

آنالیز/ کاوه در آسیا بهتر است یا طارمی؟

آی‌اسپورت- فوتبال تهاجمی پرسپولیس به طارمی این اجازه را می‌دهد که بیشتر موقعیت خلق کند، بیشتر شوت بزند و بیشتر گل بزند. ولی در آن سمت فوتبال کاوه رضایی اقتصادی‌تر است. کاوه از کمترین موقعیت‌ها و شوت‌ها بهترین بازدهی را دارد و گل می‌زند. رضایی در خط حمله تنهاتر است و مجبور می‌شود که بیشتر به هوا بپرد، بیشتر دریبل بزند و با توپ حرکت کند تا بقیه بازیکنان از عقب به او اضافه شوند، هر موقعی شوت نزد و قدر توپی که بهش می‌رسد را بداند.  

طارمی بهتر از کاوه

ایجاد موقعیت

مهدی طارمی تبحر بیشتری از کاوه رضایی در ایجاد موقعیت دارد. اتفاقی که از سبک بازی تیم برانکو نسبت به علیمنصور نشات می‌گیرد. تیم برانکو با مالکیت توپ، موقعیت‌های خیلی بیشتری از فوتبال دفاع-ضدحمله استقلال ایجاد می‌کند. مهدی طارمی در چهار مسابقه، هفت موقعیت گل خلق کرد. در حالی که کاوه رضایی به آمار یک موقعیت گل در هر مسابقه هم نرسیده است.

پاس‌های دقیق

هر چند که به طور میانگین در هر مسابقه کاوه چهار پاس بیشتر از طارمی ارسال می‌کند، ولی پاس‌هایی که مهدی طارمی می‌دهد، نزدیک به یازده درصد دقیق‌تر از پاس‌های رضایی است.

گل

طارمی سه گل زد‎؛ اما کاوه رضایی دو گل.

کاوه بهتر از طارمی

تکنیک

برخلاف تصور عمومی، کاوه رضایی تکنیکی‌تر از طارمی است. شماره 9 پرسپولیس علاقه زیادی به حرکت با توپ دارد. ولی رضایی بیشتر از او از سد مدافعان حریف گذشته است. مهدی طارمی در چهار مسابقه، 20 دریبل موفق ثبت کرد. یعنی مهدی در 40% اقدام‌هایش به دریبل موفق بوده است. ولی کاوه به طور میانگین در هر مسابقه یک دریبل موفق بیشتری از طارمی به ثبت رسانده است. در کنار این که کاوه بیشتر از مهدی دریبل زده، در نسبت دریبل موفق به اقدام به دریبل هم رضایی موفق‌تر از طارمی بوده است.

نبردهوایی

از 29 توپی که روی سر کاوه رضایی فرستاده شد، کاوه 15 مرتبه ضربه سر اول را زد. یعنی کاوه در 51% مواقع ضربه سر اول را زده است. ولی طارمی در شصت درصد مواقع نبردهوایی را به مدافع حریف می‌باخت. از بیست‌وپنج توپی که برای طارمی ارسال شد، مهدی فقط ده ضربه سر اول را زد.

دقت شوت

نزدیک به 38 درصد شوت‌های کاوه در چارچوب قرار می‌گیرد. از هشت شوتی که کاوه رضایی در این چهار مسابقه به سمت دروازه زد، سه تای آن در چارچوب بود. ولی طارمی هفده شوت زد که فقط پنج‌تای آن در چارچوب بود. یعنی دقت شوت طارمی کمتر از سی‌درصد است.

نرخ تبدیل شوت به گل

هفده‌درصد شوت‌های مهدی طارمی تبدیل به گل‌ می‌شود. ولی از هر چهار شوت کاوه، یکی گل شده است؛ یعنی 25 درصد.

۱۹ ۷  
آی اسپورت
2017-04-12 14:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
HERO
چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶، ۱۴:۳۳
هیچ کدوم .
ح.ق
چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶، ۱۵:۰۵
نکته اش دقیقا در آیتم آخره. وقتی تیم مقابل یه حریف قوی هست که موقعیت زیادی نمی ده، مهاجمی که کمترین موقعیت گل رو بتونه به ثمر برسونه به داد تیم می رسه، نه وقتی که به خاطر سیستم مالکانه و خط هافبک قوی و برتری که بر اثر این دو عامل نسبت به حریف پیدا می کنی، چندین موقعیت گل به دست بیاری که در این وضعیت، مهاجمان بسیار گمنام تر از طارمی هم احتمالا بتونن یه گل بزنن.
شروین
چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶، ۱۶:۲۳
موضوع حریفان هستند. طارمی جلوی بهترین تیم ا باز یکرده اما رضایی جلوی چه تیم هایی؟ یه الاهلی قوی بود که استقلال باخت. بدون شک اگه طارمی با لوکوموتیو تو تهرانب از یداشت یک تنه 3 تا می زدو. این رو هم لحاظ کنید. به عنوان یه ورزشی نویس خودم از این مطلب خوشم نیومد. طبیعتا گروه پرسپولیس خیلی سخت تر هست. فاصله الهلال و التعون به 30 امتیاز تو لیگ سعودی رسیدهو.
ح.ق
چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶، ۱۷:۲۹
1. از نوع ادبیات متنتون کاملا واضحه که ((ورزشی نویس)) هستین.
3. پرسپولیس هم تنها حریف ضعیفش ((الوحده)) بود که به ضرب و زور برد.
2. طارمی تو همین لیگ خودمون جلوی کدوم تیما ((یه تنه 3تا زده)) که بخواد تو یه بازی آسیایی این کارو بکنه؟
۶
666666
چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶، ۱۸:۲۱
جناب ح.ق همین الوحده رو که ضعیفترین تیم گروه رو میدونی مقابل الهلال ک یکی از پرافتخارترینهای آسیا هست در خانه خودش متوقف کرد و در عربستان با 1 گل شکست خورد و مقابل الریان تو قطر در دقایق پایانی گل خورد و شکست خورد.
۱
ارتش لنگ ویتنام
چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶، ۲۰:۰۴
دایومی در محوطه جریمه بهتر است خودشو بهتر میندازه زمین.
۵ ۱
کیسه پاره پاره
پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶، ۰۶:۴۶
بقیه اش رو هم پارسال همین موقع ها بهتون نشان دادیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر