فهرست
این پسر به رویایش می رسد
این پسر به رویایش می رسد

این پسر به رویایش می رسد

آی اسپورت – علیرضا جهانبخش یکی از موفق ترین لژیونرهای فوتبال در این فصل بوده و با بازیهای بسیار خوبی که برای آلکمار انجام داده تقریبا در فهرست تیم منتخب نیم فصل اکثر رسانه های هلندی قرار گرفته. وینگر ایرانی آلکمار سوژه گزارش مجله فوتبال هلند شده و این مجله به بهانه شروع سال جدید میلادی، اولین مصاحبه اش با جهانبخش که مربوط به دسامبر سال 2004 بوده را بازنشر کرده:

علیرضا رویاهای بزرگی دارد. اینکه روزی در یکی از باشگاههای بزرگ اروپایی بازی کند. هلندی ها ها هم مثل بقیه مردم دنیا تعریف غذای ایرانی را شنیده اند و به همین دلیل خبرنگار مجله فوتبال از علیرضا درباره این موضوع سئوال کرده. جهانبخش هم پاسخ داده که هر روز با مادرش در تماس است و از او دستور آشپزی می گیرد تا برای خودش غذای ایرانی درست کند. علیرضا مدعی شده که هر روز دستپختش پیشرفت می کند. او در پاسخ به این سئوال که چگونه خودش را با زندگی در هلند تطبیق داده جواب هوشمندانه ای داده: "سه باشگاه دیگر بودند که پول بیشتری به نسبت نایمخن به من می دادند اما وقتی بازیکنانی مثل رونالدو و زلاتان و لوئیز سوارز در هلند بازی کرده اند و از اینجا به باشگاههای بزرگ رفته اند، قطعا  حضور در لیگ هلند می تواند باعث پیشرفت من شود"

هدف بزرگ علیرضا باعث شده که او زیاد دلتنگ کشورش نشود. برای جوانی به سن و سال او، دکوراسیون خانه اش، فوق العاده است و البته جهانبخش در این کار از سلیقه همسر امیر هاشمی مقدم، مردی که باعث حضور علیرضا در نایمخن شد، کمک گرفته. هاشمی مقدم درباره پیشرفت علیرضا می‌گوید: "اکثر فوتبالیستهای ایرانی که به اروپا آمده اند، تجربه موفقی داشته اند. در قیاس با بازیکنان ترکیه ای یا مراکشی، فوتبالیستهای ایرانی سریعتر خودشان را با محیط جدید وفق می دهند. وقتی قرار شد جهانبخش به نایمخن بیاید، با او دوبار در ایران دیدار کردم و متوجه شدم که او چقدر برای پیشرفت انگیزه دارد. او پسر فوق العاده منظمی است و ساعت خوابش هر شب در یک زمان معین است تا انرژی کافی برای تمرین کردن را داشته باشد"

سئوال بعدی مصاحبه درباره تسلط علیرضا به زبان انگلیسی است. او خاطره جالبی درباره این قضیه دارد:" تا قبل از آمدن به هلند اصلا زبانم خوب نبود. وقتی پیشنهاد نایمخن مطرح شد فوری معلم زبان گرفتم اما در طول 2 ماه شرایط تغییر زیادی نکرد و خیلی سخت متوجه حرفهای سرمربی و همبازیانم می شدم اما باشگاه برایم معلم زبان گرفت و هفته ای دو روز روی زبانم کار می کردم. می خواهم هر وقت انگلیسی ام به سطح مورد نظرم رسید سراغ یادگیری زبان هلندی بروم".

 روزنامه هفت صبح

۹    
آی اسپورت
2018-01-03 08:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر