فهرست
حیف توست پرسپولیس!
حیف توست پرسپولیس!

حیف توست پرسپولیس!

آی اسپورت - پرسپولیس در 3‌سال گذشته بهترین تیم ایران بوده، اما مدت‌هاست که خبری از شادابی و طراوات سابق در نمایش سرخپوشان وجود ندارد. شاگردان برانکو بازی برگشت با الوصل را هم بردند تا بعد از قطعی کردن قهرمانی لیگ هفدهم، صعودشان از گروه سوم لیگ قهرمانان را هم تقریبا مسجل کنند. با این وجودسطح کیفی بازی قرمزها در دبی هم مثل بازی رفت، بسیار نازل بود. این‌که الوصل 65درصد مالک توپ بوده و پرسپولیس فقط 35درصد و اینکه الوصلی‌ها 535پاس به هم داده‌اند و پرسپولیسی‌ها فقط 280پاس، واقعا نگران‌کننده است. این آمار برای تیمی که پارسال در لیگ قهرمانان حتی در بدترین روزهایش هم به راحتی از مرز 400پاس عبور می‌کرد غیرقابل هضم به نظر می‌رسد. حالا باید پرسید بر سر پرسپولیس چه آمده که با همه نفراتش در آسان‌ترین دیدار گروه ناچار است چنین بازی سطح پایینی ارایه بدهد و فقط با چاشنی خوش‌شانسی پیروز شود؟ به راستی اگر آن 2‌موقعیت استثنایی الوصلی‌ها در 5‌دقیقه نخست گل می‌شد، برانکو می‌توانست در نشست خبری به آسانی از صعود به مرحله بعد و عیدی به مردم ایران حرف بزند؟ یا اگر در بازی رفت، گل آفساید پرسپولیس مردود اعلام می‌شد و پنالتی نادیده گرفته شده الوصل را می‌گرفتند، الان وضعیت این گروه چطور بود؟
 
برانکو از جان تیمش چه می‌خواهد؟ او بازی را با سیستم پایه 1-3-2-4 شروع کرد و قرار بود سیامک نعمتی بازی‌ساز باشد. او اما اصالتا بازیکن لب‌خط است و در طول بازی ناخودآگاه به همین سمت متمایل می‌شود. نمودار حرکتی سایت‌ AFC در پایان مسابقه هم نشان می‌داد سیامک در طول بازی تا جایی که می‌توانسته خود را به سمت‌چپ نزدیک کرده و وسط زمین کاملا خالی مانده؛ چرا؟ مسلمان کو؟ بشار رسن کجاست؟
 
آمار فاجعه‌بار می‌دانید یعنی چه؟ یعنی این‌که وحید امیری در طول 37‌دقیقه حضورش در میدان فقط 4‌پاس داده که یکی از آنها هم غلط بوده است! چه بر سر امیری آمده؟ او در داربی و بازی رفت با الوصل هم بسیار بد بود. ابتدای هفته خبر رسید ممکن است مسلمان به‌جای او در ارنج قرار بگیرد، اما این اتفاق رخ نداد. چرا؟ مگر نه این‌که هر بازیکنی افت کرد باید جای خود را به بازیکن بهتر بدهد؟ وسط زمین که خالی است، بنابراین بار بازی‌سازی روی دوش وینگرهاست. در این صورت با بازیکنی که در طول 37‌دقیقه فقط 4‌پاس داده، چطور می‌توان کار را پیش برد؟

بازی با الوصل از معدود نمایش‌های خوب حسین ماهینی در سال96 بود؛ با این وجود پاس گلی که او داد، احتمالا برای پرسپولیس گران تمام می‌شود و حضور این بازیکن در پست نامربوط هافبک‌دفاعی را تداوم می‌بخشد. به این ترتیب احمد نوراللهی یا باید همچنان روی نیمکت بنشیند و یا مثل نیم‌ساعت آخر این بازی در پست هافبک چپ به‌میدان برود و نمایشی کم‌اثر ارایه بدهد. عجیب است که در پرسپولیس بهترین ابزار وجود دارد، اما در بدترین موقعیت‌ها به کار گرفته می‌شوند.

پرسپولیس پارسال امکانی طلایی برای قهرمانی در آسیا داشت که آقای طارمی سر بزنگاه آن شاهکار را خلق کرد و جام قهرمانی را به تیم هشتم جی‌لیگ ژاپن کادو داد. با این وجود سرخپوشان امسال هم حتی با وجود محرومیت از یارگیری، بخت خوبی برای قهرمانی در آسیا دارند، مشروط بر اینکه برانکو به‌طور جدی در افکارش تجدید نظر کند. شاید هواداران پروفسور از این حرف خوش‌شان نیاید، اما برانکو به‌طرز محسوسی ترسو شده و این ترس فلج‌کننده را به تیمش هم تزریق کرده است. پرسپولیس ابزار خوب بازی کردن و خوب نتیجه گرفتن را دارد؛ درست مثل 2‌سال گذشته که همه رقبا را درو می‌کرد و جایی هم اگر می‌باخت، آنقدر زیبا می‌باخت که دوست و دشمن برایش کف می‌زدند؛ باخت‌های قشنگی که گاهی یک تار موی آنها به صدتا از این بردهای زشت و ناپلئونی می‌ارزید. برانکو اما هنوز دارد تقاص باخت 4‌گله به الهلال را از تیمش می‌گیرد؛ الهلالی که خودش امسال مایه ننگ سعودی‌ها شده، اما سایه کابوس‌اش، بهترین تیم ایران را در محاق نگه داشته است.

۲۷ ۱۲  
آی اسپورت
2018-03-16 17:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
احسان
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۲۶
بهترین ترکیب: ماهینی دفاع چپ ، انصاری و سیدجلال وسط ، محرمی دفاع راست
کمال با بازی تدافعی تر و نوراللهی، امیری ، احمد زاده یا مسلمان وسط
منشا و علیپور مهاجم.
رسن ، نعمتی ، ( احمدزاده یا مسلمان ) گزینه های تعویض! شجاع بندازید بیرون آقا مدافعی که از ده تا حمله حریف حتی اگر هشت تاشو دفع کنه اما یکیش منجر به گل بشه به درد نمیخوره. غیر ممکنه این بشر سوتی نده.
۸ ۱
ooranppp
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۳۷
پرسپولیس پارسال از اغاز تاپایان لیگ قھرمانان اسیا با یک تاکتیک مشخص فوتبال کرد و انصافا خوب و زیبا با مالکیت توپ زیاد و پاس ھای فراوان بازی میکرد و خوب ھم انالیز شد و در دور پایانی شکست خورد
برانکو امسال نیمکت خوبی دارد و تاکتیک ھای زیادی رو اجرا، میکند و در مقابل تیمایی مانند الوصل زیاد خودش رو ب اب و اتش نمی زند و مھم اون سہ امتیاز بود ک گرفت
امسال دراسیا برانکو برنامہ دارد نمیشہ ک در ھر بازی مالکیت توپ و پاس ھای زیادی داشتہ باشد بعضی وقتا باید بازی رو ب حریف ضعیف تر، خود داد مانند الوصل
پرسپولیس انسال ھم در اسیا مدعی ھست تءم باتجربہ شدہ و برانکو ھم اشتباھات سال گذشتہ رو نمی کند
پرسپولیسی ترینم
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۱۱
واقعا برای نویسنده متاسفم،مگه نشنیدی عادل چی گفت تو گزارش،آتیش بازی پرسپولیس در شب چهارشنبه سوری،مگه داریم بزرگتر از عادل،حالا السد ضعیفترین تیم این فصل لیگ قهرمانان آسیاست،هیچ امتیازی نگرفته،چه عیبی داره ۳۰۰ تا پاس کمتر بدیم؟چه عیبی داره ۳۵٪ مالکیت داشته باشیم؟مهم اینه که ما آتیش بازی کردیم شب چهارشنبه سوری،همه اینا از سوزشته
۲
&
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۳۶
برانکو کاملا میدونه داره چیکار میکنه یه تیم همیشه قرار نیست با یه فلسفه بازی کنه اینطوری دستش واسه همه رو میشه. اتفاقا پرسپولیس خیلی هم با الوصل منطقی بازی کرد و ای کاش تو بازی با السد هم همینقدر منطقی بود. همین الان پرسپولیس تهاجمی ترین تیم ایرانی تو اسیاست پس لطفا کاسه داغ تر از اش نشید. قرار نیست همیشه تیم سراپا حمله باشه. یه زمانی تیم مثل بازی سال پیش با الوحده سراپا هجومی میشه و یه زمانی مثل بازی با لخویا محتاط.
۴
ماکان
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۴۸
آقای کارشناس وقتی تیمی پشت سر هم بازی داره و بیشترین بازیکن ملی پوش رو داره راهی نداره که تغییر تاکتیک بده که با توان کمتر بیشترین امتیازو بگیره . همه ی این افت هایی که اشاره کردید به خاطر خستگی بازیکناست و امیدوارم کی روش تو اردیبهشت ماه با گرفتن بازیکنای ملی پوش حکم به نابودی تیم هایی که تو لیگ قهرمانان موندن نده!!!
۶
نویسنده دوزاری
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۳۵
نوشته هات مثل چرندیات سربازها رو در و دیوار توالت هست
۸ ۱
بهنام
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۰۹:۰۱
Big like
۱
معین
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۴۱
دیگه فقط یک شیپور وپرچم قرمز کم داره که بره ورزشگاه در نقش بوقچی !!
کوهیار
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۰۴
دوران برانکو تمام شده باید بره و یه تراز اول اروپایی بیاد
شاهین
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۲۴
چهره روشنفکری به خودشون می گیرن اما اندازه ..... نمی فهمند!
۴ ۱
....
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۰۵:۴۲
بز
۲
امید از تفت
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۰۵:۵۴
شما مشکل دارید. وقتی پرسپولیس از السد باخت گفتید چرا پرسپولیس بسته بازی نکرد و معلومه جلوی ژوای باید بسته بازی کرد ولی الان به بازی با الوصل انتقاد می کنید. فراموش نکنید درسته الوصل امتیازی نگرفته ولی ستاره های خارجی گران قیمتی را داره که هر لحظه ممکنه نتیجه بازی را عوض کنند. ربطی به بازی الهلال هم نداره. اون بازی یه اتفاق بود که به تاریخ پیوست و بخاطر مسائل فنی هم نبود. همه دیدند دو سه روز قبل بازی چه اتفاقی افتاد و کیروشی پور چه برخوردی کرد.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر