فهرست
نمادهای ۳۲تیم جام جهانی؛ از خروس‌ها تا شاهین‌ها
نمادهای ۳۲تیم جام جهانی؛ از خروس‌ها تا شاهین‌ها

نمادهای ۳۲تیم جام جهانی؛ از خروس‌ها تا شاهین‌ها

آی اسپورت- تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اغلب لقب حیوان‌ها و پرندگان را به خود اختصاص دادند. اوله، گزارش داد ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی دو هفته پیش حریفان خود را شناختند. این تیم‌ها هر یک لقب‌هایی دارند که نام حیوانات بیش از همه در آنها دیده می‌شود. در ادامه بر اساس گروه‌بندی این بازی‌ها به این القاب‌ اشاره می‌شود.

گروه A

روسیه: لقب این تیم، اسبوریانا به معنای تیم ملی است. خرس‌های سه رنگ نیز به این کشور می‌گویند. به روسیه ارتش روس نیز گفته می‌شود چون قدرت جنگندگی بالایی دارند. به این تیم شوروی‌ها به خاطر شوروی سابق نیز خطاب می‌شود.

روسیه
روسیه

عربستان: فرزندان صحرا یا شاهین‌های سبز، لقب این تیم آسیایی است. اولین لقب مربوط به نوع سرزمین این کشور است که توفان‌های شن اغلب در آنجا دیده می‌شود. دومین لقب به حیوان این منطقه و رنگ پرچم‌شان ارتباط دارد.

عربستان
عربستان

 مصر: فراعنه لقب این کشور آفریقایی است. این نام به پادشاهان مصر قدیم برمی‌گردد. همچنین به تیم ملی مصر، پسران نیل گفته می‌شود. این لقب نیز به خاطر رود بزرگ قاره آفریقا است.

مصر
مصر

اروگوئه: آبی آسمانی لقب این کشور است که از رنگ پیراهن این تیم نشات می‌گیرد. البته از لقب پنجه آبی به خاطر جنگندگی این تیم نیز استفاده می‌شود. به اروگوئه چارئواس نیز می‌گویند این نام به یک روستای محلی واقع در اروگوئه مربوط است.

اروگوئه
اروگوئه

گروه B

پرتغال: برای این کشور از واژه لوسا استفاده می‌کنند تا یادآور نام مردمی باشند که کشور پرتغال را به وجود آوردند. همچنین به این تیم سلسائو دا کنیاس می‌گویند. کنیاس به پنج اسکودوی آبی رنگی که در پرچم این کشور دیده می‌شود مربوط است. این اسکودها یادآور آفونسو انریکس است.

 

پرتغال
پرتغال

 اسپانیا: لاروخا (قرمزها) لقب این تیم است که به خاطر رنگ پیراهن‌شان است. قرمزهای خشمگین نیز به اسپانیا گفته می‌شود. این لقب به خاطر رفتار خشمگینانه خوسه ماریا بلائوسته در المپیک ۱۹۲۰ گفته می‌شود. در آن رقابت‌ها اسپانیا مدال نقره را دریافت کرد و این تیم به تاریخ پیوست.

 

اسپانیا
اسپانیا

مراکش: شیرهای اطلس لقبی است که بیش از همه در این کشور استفاده می‌شود و بیشتر اوقات این لقب کوتاه‌تر و تنها از شیرها استفاده می‌شود. شیرها ساکن شمال آفریقا هستند به خصوص در مراکش. گفته می‌شود آخرین شیر آزاد اطلس در سال ۱۹۲۲ کشته شد. یک پروژه در رباط وجود دارد تا این فضای خالی ایجاد شده در طبیعت پر شود. به همین دلیل این لقب به مراکش داده شده است. همچنین به این تیم فرزندان الله نیز گفته می‌شود. 

مراکش
مراکش

ایران: شاهزاده‌های پارسی لقبی است که ایرانی‌ها بیش از همه استفاده می‌کنند و آن یادآور امپراتوری بزرگ و باستانی است که در ایران حکمرانی می‌کرد. این کشور را همچنین به نام پارسی‌ها می‌شناسند. "تیم ملی" دیگر لقب ایران است. همچنین به این تیم شیران پارسی گفته می‌شود. از سال ۲۰۰۶ به خاطر در خطر انقراض بودن یوزهای ایرانی به ایران این لقب نیز داده شد. تصویر یوز ایرانی بر پیراهن تیم ملی دیده می‌شود.

ایران
ایران

گروه C

فرانسه: به این کشور اروپایی آبی‌ها گفته می‌شود که به پیراهن این تیم برمی‌گردد. همچنین به این تیم خروس‌ها، سمبل ملی این کشور گفته می‌شود.

فرانسه
فرانسه

استرالیا: ساکراس لقب این کشور است. این کلمه را استرالیایی‌ها کشف کردند که از ساکر (فوتبال) و کانگروها گرفته شده است. کانگرو یکی از حیوانات اصلی این منطقه است.

استرالیا
استرالیا

پرو: سفید و قرمزپوشان لقب این کشور نشانگر رنگ‌های پرچمشان است. به این تیم لا فرانخا گفته می‌شود چون یک نوار قرمز از وسط پیراهن سفید این تیم عبور می‌کند. به پرو، اینکاها نیز می‌گویند چون این قوم پیش از ورود اسپانیایی‌ها در این منطقه زندگی می‌کردند.

پرو
پرو

دانمارک: دینامیت دنیش بیش از دیگر لقب‌ها برای تیم اروپایی استفاده می‌شود. به این تیم به خاطر رنگ پیراهن‌شان نیز دینامیت قرمز گفته می‌شود. گوجه کوکی در سال ۱۹۸۶ لقبی بود که به دانمارک داده شد چون این تیم توانست نخستین قهرمانی‌اش را به دست آورد. این نام با لقب هلند که پرتغال کوکی بود مقایسه می‌شد.

دانمارک
دانمارک

گروه D

آرژانتین: آلبی سلسته لقب این تیم است که به خاطر رنگ‌های پرچم و پیراهن تیم ملی این کشور به آنها داده شده است. گاهی اوقات به آرژانتین لقب گائوچوس نیز می‌دهند. این نام به سرخ‌پوستان واقع در منطقه در قرن‌های گذشته برمی‌گردد.

آرژانتین
آرژانتین

ایسلند: استراکارنیر یعنی مردان ما لقب مهمان کوچک جام جهانی است. این اسم در اغلب نام‌های خانوادگی این کشور دیده می‌شود. همچنین تیم ملی ایسلند با لقب وایکینگ‌ها شناخته می‌شود.

ایسلند
ایسلند

کرواسی: نخستین لقب این تیم واترنی به معنای پر از آتش است. دومین لقب کرواسی کوکاستی یعنی شطرنجی‌ها است. این لقب به خاطر آرم و پیراهن این تیم به کروات‌ها داده شده است.

 

کروواسی
کروواسی

نیجریه: عقاب‌های برتر به این تیم آفریقایی نیز می‌گویند. همچنین به خاطر رنگ پیراهن‌شان از عقاب‌های سبز نیز استفاده می‌شود. این حیوان در نماد فدراسیون و کشورشان هم دیده می‌شود.

نیجریه
نیجریه

گروه E

برزیل: سبز و زرد لقب تیم آمریکای جنوبی است که به خاطر رنگ پرچم این کشور به آن داده شده است. با این حال چون بیشتر رنگ پرچم آن‌ها زرد است به آن‌ها قناری‌ها نیز می‌گویند.

برزیل
برزیل

سوئیس: تیم ملی سوئیس لقب این کشور است. گاهی اوقات به آن‌ها هم پیمانان نیز گفته می‌شود. همچنین به خاطر خاص بودن‌شان لقب شیرینی فروش‌ها یا ساعت‌سازها به آن‌ها داده می‌شود.

سوییس
سوییس

کاستاریکا: تیوکس لقب این تیم به معنای کاستاریکایی‌ها است. به این تیم، سه رنگ و قرمز هم گفته می‌شود.

کاستاریکا
کاستاریکا

صربستان: عقاب‌های سفید لقب این تیم است. در سال ۲۰۰۶ صربستان و مونته‌نگرو از هم جدا شدند و پرچم این کشور با یک عقاب ماند. به همین خاطر به تیم ملی‌شان لقب عقاب دادند.

صربستان
صربستان

گروه F

آلمان: دی مانشافت یعنی "تیم" به این کشور گفته می‌شود. همچنین ملی نیز لقب‌شان است. کمتر پیش می‌آید به آن‌ها عقاب‌ها بگویند که به خاطر سمبل جمهوری فدرال آلمان است. به آلمان ژرمن‌ها نیز گفته می‌شود.

 

آلمان
آلمان

مکزیک: ال تری (سه رنگ) لقب این تیم است چون پرچم این کشور از سه رنگ سبز، قرمز و سفید تشکیل شده است. آن‌ها به آزتک‌ها نیز معروف هستند. این امپراتوری بزرگ در قرن ۱۵ در این منطقه وجود داشت.

مکزیک
مکزیک

سوئد: آبی‌طلایی لقب این تیم اروپایی است. همچنین به این کشور آبی‌ها و زردها نیز گفته می‌شود که به خاطر رنگ پرچم‌شان است. به خاطر پادشاهی مشهور در شمال به سوئدی‌ها وایکینگ‌های زرد هم گفته می‌شود.

سوئد
سوئد

کره جنوبی: جنگجوهای تائه‌گوک لقب مشهور این تیم است و به تاریخ این کشور برمی‌گردد. علاوه بر این به تیم آسیایی پسرهای آسیایی و یا شرقی نیز گفته می‌شود.

کره جنوبی
کره جنوبی

گروه G

بلژیک: شیاطین سرخ مشهورترین لقب این تیم است. این لقب پس از پیروزی ۳ بر ۲ برابر هلند در سال ۱۹۰۶ توسط یک مجله به این تیم داده شد و سپس همه از آن استفاده کردند.

 

بلژیک
بلژیک

پاناما: توفان قرمز به این تیم می‌گویند چون رنگ پیراهنشان قرمز است. به این تیم همچنین کانالی‌ها گفته می‌شود که به کانال مشهور پاناما، مربوط است و دو اقیانوس آرام و آتلانتیک را از سال ۱۹۱۴ به هم پیوند زد.

پاناما
پاناما

انگلیس: سه شیرها و تیم رز بیشترین القاب مورد استفاده برای این تیم اروپایی است. اولین لقب به خاطر آرم پیراهن و فدراسیون‌شان است. دومین آن به خاطر سمبل و نماد کاخ پادشاهی بریتانیا است.

 

انگلستان
انگلستان

تونس: عقاب‌های کارتاژ لقب این تیم آفریقایی است. کارتاژ قومی قدیمی است که در نزدیکی شهر تونس زندگی می‌کردند.

تونس
تونس

گروه H

لهستان: قرمز و سفیدها لقب این تیم اروپایی است که به خاطر رنگ پرچم به آن‌ها داده شده است. گاهی اوقات به تیم ملی لهستان عقاب‌های سفید یا عقاب‌های لهستانی گفته می‌شود.

 

لهستان
لهستان

سنگال: شیرهای ترانگا لقب این تیم آفریقایی است. ترانگا به خاطر مهربانی ساکنین این کشور آفریقایی است.

سنگال
سنگال

کلمبیا: سه رنگ به این کشور گفته می‌شود که به خاطر رنگ پرچم‌شان است. پرچم کلمبیا سه رنگ زرد، آبی و قرمز است. قهوه‌ها دیگر لقب کلمبیا است و به قهوه مشهور کلمبیایی برمی‌گردد. از طرفی هواداران تیم ملی خود را تب زرد می‌نامند.

کلمبیا
کلمبیا

ژاپن: سامورایی‌های آبی لقب این کشور آسیایی است و به جنگجویان این کشور برمی‌گردد که پیراهن آبی رنگ می‌پوشیدند. همچنین به ژاپن تیم متولد شده از آفتاب گفته می‌شود چون در میان پرچم این کشور آفتاب دیده می‌شود. همچنین به خاطر منطقه جغرافیایی این کشور است. ژاپن در منطقه‌ای واقع است که خورشید متولد شده است. به این تیم نیپون‌ها نیز می‌گویند.

 

ژاپن
ژاپن

ایسنا

 

۳ ۵  
آی اسپورت
2017-12-18 01:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
آرش
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶، ۰۳:۴۳
باز هم تیم ملی و باز هم شعار نژاد پرستانه. مثل اینکه جام ملت ها درس عبرت نشد براتون.
۴
... ام جیگرم
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۰۵
به استقلول تهران هم گروهک شیطانی و مموتی می گویند.
۲
محمد
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۸
باز هم چرت و پرت . ایران کشور اقوام هست . پس پارس پارس پارس نکنید .
۲ ۲
مارال
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۱
#شعور هم آرزوست
۲
محمد
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۳۷
منظور از پارس پارس هم توهین نبود همون قوم پارس که فک میکنن کل ایران قوم پارس هست بود من مثل اکثر شما پارسی زبانها نژاد پرست نیستم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر