فهرست
خط جلو برای مرسدس؛ رقابت داغ در اسپانیا
خط جلو برای مرسدس؛ رقابت داغ در اسپانیا

خط جلو برای مرسدس؛ رقابت داغ در اسپانیا

آی‌اسپورت- دیروز تمرین سوم و همچنین تعیین خط مسابقه اسپانیا در پیست بارسلون انجام شد و طی آن رانندگان تیم مرسدس توانستند رتبه اول و دوم مسابقه امروز را کسب کنند. همیلتون و بوتاس به ترتیب با زمان های ۱:۱۶:۱۷۳ و ۱:۱۶:۲۱۳ توانستند جلوتر از دو راننده فراری قرار گیرند. سباستین فتل و کیمی رایکونن هم موفق به کسب رتبه ۳ و ۴ شدند و نفس رانندگان رد بول را پشت سر خود احساس خواهند کرد.

برندون هارتلی با تصادفی که دیروز کرد مجبور است امروز از رتبه آخر مسابقه را آغاز کند. مگنوسن، آلونسو، ساینز و گروژان هم رتبه هفتم تا دهم مسابقه امروز خواهند بود که در پیست کاتالونیای اسپانیا برگزار خواهد شد. پیستی که از سال ۱۹۹۱ وارد مسابقات فرمول یک شده. رانندگان باید ۶۶ دور را طی کنند و هر دور ۴.۶۵ کیلومتر است. رکورددار پیست کیمی رایکونن فنلاندی است ولی برنده مسابقه سال گذشته لویی همیلتون بود.

با توجه به اندک اختلاف همیلتون و فتل، و از جهت تیمی مرسدس و فراری، مسابقه امروز بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. فتل بعد از مسابقه در مصاحبه خود اذعان کرد که با تمام قدرت به ماشین های مرسدس فشار خواهند آورد و نیم نگاهی هم به رتبه یک خواهد داشت. شاید اگر دمای هوا خوب باشه و استراتژی تیم فراری بر استفاده از لاستیک سافت باشد این اتفاق غیر محتمل به نطر نرسد. اتفاقی که دیروز هم افتاد و فراری با سافت نتیجه بهتری در تعیین خط نسبت به تمرین‌های سه‌گانه قبل داشت.

۳    
آی اسپورت
2018-05-13 15:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر