فهرست
۲۰۱۷؛ سال رویایی برای کهکشانی‌ها
۲۰۱۷؛ سال رویایی برای کهکشانی‌ها

۲۰۱۷؛ سال رویایی برای کهکشانی‌ها

آی‌اسپورت- یک (لالیگا)، دو (لیگ قهرمانان اروپا)، سه (سوپرکاپ اروپا)، چهار (سوپرکاپ اسپانیا) و پنج (جام باشگاه‌های جهان).  رئال‌مادرید شنبه‌شب در ورزشگاه زاید اسپورتس سیتی ابوظبی پرونده بهترین سال تاریخ فوتبالي‌‌اش را با فتح پنجمین جام قهرمانی در سال 2017 میلادی بست و این افتخاری بود که توسط زیدان و شاگردان فوق‌‌العاده‌‌اش به دست آمد.

این قهرمانی، ششمین قهرمانی مادریدي‌ها در جام باشگاه‌های جهان بود و بدین ترتیب شاگردان زیدان توانستند پرونده سال 2017 را با کسب جام‌های پنج‌گانه ببندند. کهکشاني‌ها حالا دیگر تبدیل به ماشین برد شده‌اند و از ابتدای فصل جاری تا حالا هرسه جام پیش ‌رو‌ي‌شان را فتح کرده‌اند.

سال 2017 با موفقیت‌های چشمگیری برای تیم مادریدی به پایان رسید که همین موفقیت‌ها آنها را به اوج رسانده. در شروع رقابت‌های این فصل صحبت‌های زیادی در مورد تیم مادریدی به گوش مي‌رسید اما رئال توانست در همین چند ماهه سه جام مهم را فتح کند: سوپرکاپ اروپا، سوپرکاپ اسپانیا و جام باشگاه‌های جهان‌؛ رئال تیم فینال‌هاست و هرگز در بازي‌های سرنوشت‌ساز و اساسی نلغزیده‌اند.

تنها سه سال بعد از آنکه کارلو آنچلوتی پرونده سال 2014 را با فتح 4 جام برای رئال بست، زیدان توانست از استاد سابقش در زمینه فتح جام‌ها برای رئال در طول یک سال پیشی گرفته و پرونده سال 2017 را با فتح 5 جام بست. از زمانی که زیزو هدایت رئال را در دست گرفته (اندکی کمتر از دو سال پیش)، رئال به پیروزی عادت کرده و تبدیل به یک ماشین برد شده است. رئالي‌ها از جام‌حذفی فتح شده در سال 2014 تا حالا، 12 جام قهرمانی فتح کرده‌اند.

 تفاوت‌ها حتی در شیوه جشن گرفتن موفقیت‌های رئال هم محسوس است. آنها حالا دیگر مثل قبل دیوانه فتح جام نیستند و رفتارهاي‌شان در جشن قهرمانی تیم حالتی طبیعی و منطقی دارد و از شادي‌های مستانه و هیجانات غیرقابل کنترل خبری نیست اما در قهرماني‌های پیشین رئالي‌ها، شادي‌های بازیکنان این تیم بیش از حد بود و عجیب و غریب مي‌نمود. رئال‌مادرید وارد دوران طلایی خود شده و آنها بیش از هر زمان دیگری به قهرمانی عادت کرده‌اند. با قهرمانی در ابوظبی، تعداد جام‌های قهرمانی رئالي‌ها از سال 2014 با کارلو آنچلوتی و قهرماني‌شان در جام‌حذفی اسپانیا به 12 جام رسیده است.

حالا و با فتح جام‌های پي‌درپی، رئالي‌ها یاد گرفته‌ا‌ند چطور شادي‌هاي‌شان را کنترل کنند اما این بدان معنا نیست که آنها عطش‌شان برای قهرمانی از بین رفته باشد و شاگردان زیدان این را با فتح جام قهرمانی در روز شنبه ثابت کردند. عملکرد درخشان شاگردان زیدان در دوره طلایی رئال باعث شد تا آنها با فتح 5 جام در یک سال میلادی، رکورد بهترین تیم تاریخ رئال از حیث کسب جام‌های قهرمانی را بشکنند و رکورد 4 جام فتح شده در سال 2014 با کارلو آنچلوتی را پشت ‌سر بگذارند.

ژست قهرمانی: لبخند پرس در کنار جیانی اینفانتینو، چهره کریس در آغوش زین‌الدین زیدان و ژست‌های شادي‌‌اش با بیل، اهدای جایزه بهترین بازیکن تورنمنت به لوکا مودریچ، جوایز فیرپلی، جایزه دومین بازیکن برتر تورنمنت به کریس و جام قهرمانی که در دستان راموس آرام گرفت، حکایت از آن دارد که عطش رئالي‌ها خاموش نشده و آنها همچنان تشنه جام‌های قهرمانی هستند.

رئالي‌ها در4 سال گذشته، توانسته‌اند 3 بار قهرمان جام بین قاره‌ای شده و سه‌گانه خود را در سال‌های 2014، 2016 و 2017 تکمیل کنند. همین قهرمانی به رئالي‌ها انگیزه فراوانی داد تا آنها ضمن خداحافظی شایسته با سال 2017 که سالی تاریخی براي‌شان بود، سال 2018 را هم قوی و مملو از انرژی شروع کنند.

غزال زیاری، خبرورزشی

۳    
آی اسپورت
2017-12-18 18:44:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر