فهرست
احسان حاج‌صفی؛ دورخیز شماره دو
احسان حاج‌صفی؛ دورخیز شماره دو

احسان حاج‌صفی؛ دورخیز شماره دو

آی‌اسپورت- یک سال بعد از بازگشت به سپاهان از دسته دوم فوتبال آلمان، احسان حاج‌صفی دوباره ساز جدایی از این باشگاه را کوک کرده است. احسان که گرانقیمت‌ترین ستاره فصل گذشته لیگ برتر به شمار می‌رفت، در صورت باقی‌ماندن در سپاهان و یا پاسخ مثبت دادن به سایر پیشنهادهای داخلی‌اش، می‌توانست سنگین‌ترین قرارداد فصل جدید را نیز به امضا برساند اما اولویت مهم او در سال منتهی به جام‌جهانی، دومین دورخیز برای حضور در فوتبال اروپا خواهد بود. اولین تجربه حاج‌صفی در قاره سبز، چندان موفقیت‌آمیز نبود. او با نمایش‌های فراآسیایی‌اش در جام‌جهانی 2014، موردتوجه چند باشگاه قرار گرفت اما در بوندس‌لیگای 2 دوباره به پست دفاع چپ تبعید شد و هرگز نتوانست کمکی به خارج‌شدن تیمش از بحران کند. حاج‌صفی با استقبال خوب اصفهانی‌ها به سپاهان برگشت و در اولین مسابقه تیم ملی با قطر در مرحله مقدماتی جام‌جهانی نیز، هافبک ثابت تیم کی‌روش بود اما هر چه زمان بیشتری از فصل گذشت، جایگاه او در ترکیب ثابت تیم ملی کمرنگ شد. قرارگرفتن نام احسان در فهرست نهایی سرمربی پرتغالی برای جام‌جهانی، از همین حالا تقریبا قطعی به نظر می‌رسد اما انگیزه مهم او برای برداشتن قدم دوم به سمت فوتبال اروپا، پس گرفتن جایگاه اصلی‌اش در تیم ملی است. سعید عزت‌اللهی و علی کریمی که در آخرین مسابقه تیم کی‌روش هافبک‌های میانی فیکس ایران به شمار می‌رفتند، هر دو در فوتبال اروپا حضور دارند و این موضوع، احسان را بیشتر از همیشه برای ترک سپاهان و امضای یک قرارداد اروپایی مصمم می‌کند. به نظر می‌رسد سمت چپ خط دفاعی تیم ملی در تسخیر میلاد محمدی قرار نگرفته و سی‌کیو تمایلی به تغییر او ندارد. در میانه میدان اما رقابت برای احسان حاج‌صفی با جذابیت زیادی دنبال خواهد شد. به جز علی کریمی و عزت‌اللهی، امید ابراهیمی و حتی کمال کامیابی‌نیا نیز مدعی حضور در این بخش از ترکیب ایران هستند و حاج‌صفی در صورت پیوستن به فوتبال اروپا، در این نبرد یک قدم از امید و کمال جلوتر قرار خواهد گرفت. جدایی ستاره شماره 28، یک ضربه بزرگ برای سپاهان کرانچار است. اگرچه احسان در طول فصل گذشته نمایش‌هایی در حد و اندازه‌های نام‌اش نداشت اما یکی از قابل‌اتکاترین ستاره‌های برای سرمربی کروات تیم محسوب می‌شد. کرانچی حالا در بازار تابستانی باید به دنبال خریدی برای التیام‌بخشیدن به زخم جدایی احسان باشد.

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-06-19 15:45:00
نظر دهید
۱ نظر
بهرام
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۱۹
اروپا . بس کنید بیشتر از این اروپا اروپا نکنید . اخه بلژیک یا یونان کجای فوتبال اروپا هستند؟ .. حالا تک و توکی پیدا بشن مثل ازمون که اون هم با همه احترام در حد یازیکنان درجه دومه . یا طارمی که تکلیفش معلوم نیست . خیلی خوبه همه ما میخواهیم که بچه هامون مثل گذشته تو لیگهای درجه یک اروپا بازی کنند . ولی والله بالله اکثر بازیکنان ما در سطح فوتبال جهانی نیستند . نگاه کنید مثلا خوش تکنیک ترین هافبک ما کجا رفت جناب سروش خان ، الخور قطر . خدا وکیلی تا حالا اسم این تیم را شنیده بودید ؟ شارلوای بلژیک . نمی دونم اگه بازیکنی مثل تیم العین ( محمد.....) داشتیم چکار میکردیم . لطفا با جناب سروش خودمون مقایسه کنید . لژیونر . جدا باعث شرمندگیه . ولی ............ بیائیم واقع بین باشیم ، متعصبانه فکر و نگاه نکنیم . واینقدر برای بازیکنان خودمون نوشابه بدون گاز باز نکنیم . با این نوع تفکر فوتبال ما رشد نخواهد کرد . ما به بازیکنانی باید نگاه مثبت داشته باشیم که در طول 90 دقیقه 11 کیلو متر دوندگی داشته باشند . بعد انتظار دعوت از اروپا نه بازیکنی که تا توپ را از دست میده یا دور و برش را نگاه کنه یا به زور از زمین بلند شه .
یادمون باشه اگه بازیکنانی مثل مهدوی کیا ، باقری ، دائی ، هاشمی ، رحمانی و........ توانستند تو بهترین لیگهای دنیا دوام بیارن اولین وجه تمایز انها قدرت بدنی و خستگی ناپذیری بالای انها بود . چیزی که کیروش به ان تاکید صحیح دارد . با پوزش
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر