فهرست
برانکو و عذر بدتر از گناه
برانکو و عذر بدتر از گناه

برانکو و عذر بدتر از گناه

آی اسپورت – ١- درباره پرسپولیس که بازى نکردنش خیلى بیشتر از بازى کردنش بود، چه باید گفت که ستاره این تیم (یعنى برانکو ایوانکوویچ) نگفته باشد؟ برانکو مقادیرى عذر آورد و مقادیر بیشترى هم متشبث شد به عذر بدتر از گناه تا بازى سردرگم پرسپولیس را توجیه کرده و لاپوشانى کند.

برانکو، کوتاه گفت و گویا گفت. بازى پرسپولیس «حرف‌خورش» هم کم بود. کمى اشاره به ناکارآمدى دفاع راست در نیمه اول. چند کلمه حرف روى هوا، درباره دفاع راست در نیمه دوم. پرسپولیس آیا مهاجم و فوروارد نداشت؟ پرسپولیس آیا هافبک از نوع توپ‌باز و از نوع بازیساز و از نوع پاسور و موقعیت‌سازش، نداشت؟ برانکو در روزى که پرسپولیس هیچ کارى نکرد، هیچ دلیل قانع‌کننده و هیچ بهانه مقبولى نیاورد. لیگ برتر سخت‌تر از همیشه است.

بى‌کاره‌ها، کم‌کاره‌ها

٢- علیپور در بازى سوم پرسپولیس چه‌کاره بود؟ نباید با این سؤال‌ها، علیپور را «دم‌چک» فرستاد. واقعیت این است که هیچ‌یک از مهاجمان پرسپولیس کارى نکردند. مثلاً سیامک نعمتى، کدام هنر از او سر زد؟ کدام پاس را گرفت که قدرش را ندانست؟ کدام فرصت را برایش ایجاد کردند که او هدرش داده باشد؟

یا گادوین منشا که روى نیمکت، تماشاگر یارانش بود و توى زمین هم بیشتر از یک تماشاچى نمى‌توانست و نتوانست باشد. هافبک‌هاى پرسپولیس، فوروارد شادکن و بازى راه‌انداز نبودند. نه بشار، نه روح‌اللهى و نه عالیشاه. نعمتى و سپس منشا هم با آدرس عوضى، مشغول بازى نکردن بودند. منشا که آمده بود تا انگار، از دروازه استقلال اهواز، هرچه مى‌تواند دور باشد؛ و دور هم بود. پرسپولیس، اولین ۲ امتیاز را از دست داد. تیم استقلال صنعتى- تیمى از شهر اهواز- نشان داد که از بازیکن تهى نمى‌شود.

نساجى و پارس جنوبى، هر دو قدم به قدم

٣- در روزى که پرسپولیس بد بود و برانکو عصبانى، شاهد سومین بازى مقبول داریوش یزدى شدیم. یکى از دیگرى بهتر. استقلال صنعتى اگر تماشاچى کم داشت، اما جوهر و گوهر فوتبالش زیاد بود. همان‌طور که پارس جنوبى را هم خوب دیدیم. تیمى سرحال‌تر از پارسال. مهدى تارتار، رفته‌رفته خویش را جا مى‌اندازد و تثبیت مى‌کند. یک مربى تیم‌ساز. یک مربى کاربلد که مى‌تواند کار را درآورد. پارس جنوبى، امسال هم نادیده نخواهد ماند. همان‌طور که سایپا با اعوجاج بیشتر، تیم على دایى نشان مى‌دهد. سختکوش و سختگیر. مبارز و اهل چالش. لقمه را از دهان شیر خارج مى‌کند.

صفت ذوب‌آهن این نیست. عصبیت در بازى ذوب‌آهن، هنوز کافى نیست. مثلث حسینى، مسلمان و حدادى‌فر هنوز تشکیل نشده و صاحب تشکیلات یک ترکیب جور نیستند. سه نفر هستند، مثلث نیستند. جواد نکونام در نساجى، قدم به قدم پیش مى آید، سرعت بیشترى در تیم قائمشهرى لازم است. تماشاگران اما، پرحوصله‌اند و این خوب است. دوستدار نساجى، علیه حریفان و نه برعکس.

 

خبر ورزشی

۱۱ ۱۹  
آی اسپورت
2018-08-11 13:49:00
نظر دهید

۱۹ نظر
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۵۵
استادِ قلم فروشان و رانت خوار بزرگ رسانه ها زبون باز کرد!
Hasan
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۷
باند کیروش تا آخر فصل کار با برانکو زیاد داره
SA ADI
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۳۸
انسان هر چه پیر تر میشه حریص تر میشه آقای لارودی قلم خود را چند فروختی؟
امید
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۵۵
از عکس انتخابی شما میشود هدفتون از این متن رو هم فهمید. شما دشمن علنی پرسپولیس هستید آقایان خبرورزشی. امیدوارم به زمین سرد بخورید
اکبر
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
هنوز جاش درد میکنه، معلومه
عمرعبدالرحمن
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۳۴
استقلالی کثیف به تو ربطی نداره تیم ما...یه هفته بردی دوباره شاخ شدی؟
فرهاد
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۰
به این میگن مقاله نویس احمق ، نادان و دوزاری . وقتی میگه هر نیمه یک طرف نداشته بخاطر وجود سنگ و کلوخ در طرف هواداران استقلال اهواز بود و بازی در اون شرایط گرما ، کمبود بازیکن و خیلی موارد دیگه بود . تازه بازی در زمین حریف است و تیم مقابل هم تمام تلاشش رو میکرد . آخر قضیه مگر قراره همیشه برنده باشه و باخت و مساوی د. کار نیست . جناب نادان ، برانکو با این اراجیف نه کوچک میشه و نه هوادار دست از حمایت از تیم و برانکو برمیداره . حالا برو تو ژاکت و پولهای اهدایی از رقبا رو بشمار و چرت و پرت بگو .
هادی 24
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۵۷
واقعا برات متاسفم مردک پیر تو الان باید هفتا کفن پوسونده باشی نه اینکه بیای در باره پرسپولیسی که 2 ساله داره با همین بازیکنا که امسال خیلیاشونم جدا شدن قهرمان میشه و کیسه حتی حاضر نمیشه تو سوپر جام باهاش بازی کنه
مارال
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۵۲
پرسپولیس با این همه بدبختی و کمبود بازیکن و محرومیت و بدهی و این همه حواشی بازم صدره اما استقلال با این همه بازیکن جدید و رسیدگی هنوزم هیچی !
خدایا فقط خودت هوامون و داشته باش
Mohammad
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۰۰
اردشیرخان
داداچ
چی زدی؟!؟!
بگو ما هم بزنیم یادمون بره چیکاره ایم و داریم چیکار میکنیم!!!
مارال
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۴۰
هر چی عشقته , اواع و اقسام چیزا وجود داره , کوتاه مدت هس بلند مدت هس همه چیز
Mn
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۴۷
جناب لارودی عیار مربی محبوب شما شفر ، زمانی مشخص میشد که با همون تیمی ادامه میداد که دوسه بازیکنش جدا شده بود همون تیمی که از ترس سوپر جام به ترکیه فرار کرد و کاملا در اون زمان اضطراب در چهره شفر مشخص بود و با آه و ناله و شلو غ کاری به لطف وزارت 22 بازیکن خرید در جو و حشتناک ورزشگاه اهواز هم قرار نگرفت و دیروز تراکتور به دلیل عدم شناخت مربیش در بدترین وضعیت بود پس خیلی سرمست نشین واگر به تیم محبوبتون علاقه دارین و به اون اعتماد دارین پس نیازی نیست دیگران را تخریب کنین و هر روز به دنبال ایجاد بحران در تیم رقیب باشین ..این فقط نشون دهنده این هست که از موفقیت دوباره پرسپولیس وحشت دارین وسعی میکنین به شکل ناجوانمردانه ای مانع موفقیت برانکو بشین ..این روزها حامیان کی روش و استقلال در تمام سایتها دست به هر کاری میزنن و نمونه بارز اون تلاشهای جناب راهبر که در سایتشون از هر راهی برای تضعیف پرسپولیس استفاده میکنه
.
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۰۸
عجب جوی کیسه کشا رو گرفته! بعد کلی ناله و زاری و گریه 20 تا بازیکن واسه شوفر گرفتین که بدون سرمربی هم میتونن کار کنن
فرهاد
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۴۰
جالبه 4 تا هواداران زیر 20 سال و 4 تا نویسنده تازه کار درست میگویند ولی پیر ورزش که باندازه عمر شماها بازی دیده و مطلب نوشته اشتباه میکند . واقعیت اینست که هوادارای و تعصب کورتان کرده . استقلال خوزستان بازی بسیار خوبی انجام داد و انها که معتقدند چوب و سنگ باعث نتیجه نگرفتن تیمشان شده از فوتبال که چیزی نمی فهمند هیچ ، متعصب بی منطقی بیش نیستند
۳
مصطفی
يكشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷، ۰۴:۰۶
پیر ورزش !!این یارو ....ر ورزشی هم نیست!!یادم نمیره چطور تا آخرین نفس از علی منصور و فوتبال شخمیش دفاع میکرد
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر