فهرست
لئو، چهره روزهای کریسمس؛ ستاره دنباله‌دار
لئو، چهره روزهای کریسمس؛ ستاره دنباله‌دار

لئو، چهره روزهای کریسمس؛ ستاره دنباله‌دار

آی‌اسپورت- لیونل مسی همچنان سوپراستار سیری‌ناپذیر بارسلوناست. او در اولین ال‌کلاسیکوی این فصل لالیگا سه رکورد مختلف را به نام خودش ثبت کرد. با گلی که از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند، تبدیل به بازیکنی شد که بیشترین گل‌ها را در طول تاریخ رقابت‌های لالیگا وارد دروازه رئال‌مادرید کرده است (با 17 گل) و در عین حال پاس گل او به ویدال که منجر به گل پایانی بارسا در این بازی شد، کافی بود تا تعداد پاس گل‌های مسی با پیراهن بارسا در تورنمنت‌های رسمی به عدد 200 پاس گل برسد.

از 18 شوتی که بارسایی‌ها به سمت دروازه حریف زدند، 13 تا توسط مسی زده شد که در کل یکی کمتر از تمام شوت‌های به دروازه‌های رئال در این بازی (14 شوت) بود. کاپیتان تیم ملی آرژانتین در عین حال رکورد شخصی دیگری را هم ثبت کرد: دادن 9 پاس سرنوشت‌ساز (که تنها یکی از آنها پاس گل بود) در یک بازی. رکورد قبلی‌‌اش دادن 7 پاس سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده در یک بازی بود.

مسی با گلزنی در این بازی تعداد گل‌هایش در رقابت‌های این فصل لالیگا را به عدد 15 رساند و حالا او تنها بازیکن تاریخ لالیگاست که توانسته در طول 10 فصل متوالی، 15 گل یا بیشتر به ثمر برساند. ستاره شماره 10 بارسا، حالا با اقتدار بیشتری در صدر جدول گلزنان لالیگا قرار دارد.

لئو با گلی که روز شنبه به رئال زد، تبدیل به بزرگترین کابوس کهکشانی‌ها شد‌‌؛ بازیکنی که با 17 گل، بیشترین گل‌ها را به رئال زده: از مارس سال 2007 و هت‌تریک تماشایی‌‌اش مقابل رئال تا به امروز. ضمن اینکه با این برد تماشایی، بارسا برای اولین بار در طول تاریخ، حالا در سه بازی متوالی در خانه رئال است که به پیروزی می‌رسد.

رکوردشکنی به سبک سوارس

 سوارس هم از زمان انتقالش به بارسا (در سه فصل پیش) تا به امروز توانسته 5 گل در رقابت‌های لالیگا به رئال بزند. این در حالی است که در طول تاریخ و در چنین بازه زمانی‌ای هیچ بازیکنی نتوانسته این تعداد گل را مقابل رئال به ثمر برساند. سوارس در بازی شنبه عملکرد فوق‌‌‌العاده‌ای را به نمایش گذاشت و حسابی واران و راموس را اذیت کرد و با حرکاتش در محوطه جریمه حریف، فضاهای خوبی را ایجاد می‌کرد. سوارس تعداد گل‌هایش در طول این فصل را به 10 گل رساند تا با سیمونه زاتزا، گلزن والنسیا برابر شده و خودش را به هم‌تیمی‌‌اش مسی، در صدر جدول گلزنان نزدیکتر کرد.

مسی پادشاه سال 2017

مسی با گلی که در برنابئو به ثمر رساند، تعداد گل‌هایش در بازی‌های ال‌کلاسیکو را به 25 گل و پاس گل‌هایش را به 13 پاس گل رساند. او حالا بازیکنی است که بیشترین گل‌ها را در لالیگا به رئال زده. او سال 2017 میلادی را به عنوان پادشاه گلزنان به پایان برد تا با گلزنی از روی نقطه پنالتی در این دیدار، تعداد گل‌هایش در سال 2017 را به 54 گل برساند. آمار گلزنی او در بازی‌های ال‌کلاسیکو هم خیره‌کننده است: 25 گل و 13 پاس گل. او در بازی‌های ال‌کلاسیکو در لالیگا هم 17 بار به رئال گلزنی کرده و از این حیث از رکورد 16 گل ساررا، ایگوآ و گوروستیسا برای رئالی‌ها پیشی گرفت.

آمار و ارقام مسی از حیث گلزنی در ال‌کلاسیکو به مراتب بهتر از کریس است: مسی 25 گل و 13 پاس گل دارد و کریس 17 گل و تنها یک پاس گل و اولین بازی لئو در ال‌کلاسیکو در فصل 2007-2006 بود که با یک هت‌تریک تماشایی همراه بود.

استراحت

بدین ترتیب و با این برد شیرین مسی و سایر بازیکنان بارسا تعطیلات زمستانی‌شان را آغاز کردند. تمرینات بارسا از 30 دسامبر (9 دی) از سر گرفته می‌شود تا بازیکنان والورده خودشان را برای مصاف با سلتا در جام‌حذفی آماده کنند. البته والورده به مسی، ماسچرانو و لوئیس سوارس اجازه داده که روز دوم ژانویه به اردوی تیم ملحق شوند.

 غزال زیاری، خبرورزشی

۳    
آی اسپورت
2017-12-26 15:47:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر