فهرست
گزارش آماری: کارنامه مربیگری علی دایی
گزارش آماری: کارنامه مربیگری علی دایی

گزارش آماری: کارنامه مربیگری علی دایی

آی اسپورت – هنوز 24‌ساعت از قهرماني نفت‌تهران در رقابت‌هاي حذفي نگذشته بود كه علي دايي با امضاي قراردادي رسمي به سايپا برگشت. شهريار كه مربيگري را از همين تيم آغاز كرده، اميد زيادي دارد با اين تيم به پنجمين جام قهرماني‌اش در فوتبال حرفه‌اي ايران برسد و خاطرات خوب گذشته را زنده كند. به بهانه بازگشت دایی به سایپا کارنامه مربیگری شهریار را بررسی کرده است.


فصل ششم:علي دايي در هفته‌هاي ابتدايي اين فصل جاي لورانت اخراجي را روي نيمكت سايپا گرفت و رسما وارد عرصه مربيگري شد. جالب اينكه شهريار در اين فصل با عوان مربي-بازيكن روي نيمكت سايپا نشست و در رقابت با استقلال مرفاوي، قهرمان ليگ ششم شد. دايي پس از اين قهرماني براي هميشه از دنياي بازيگري هم خداحافظي كرد و در مسير مربيگري قرار گرفت.


فصل هفتم:علي دايي در اين فصل هدايت سايپا را برعهده داشت و با اين تيم روي پله يازدهم جدول ايستاد. جالب اينكه دايي در اواسط اين فصل به عنوان جانشين قلعه‌نويي انتخاب شد و با حفظ سمت در سايپا، راهي تيم ملي شد. حضور در تيم ملي باعث شد تا علي دايي غايب بزرگ فوتبال باشگاهي ايران در فصل هشتم باشد.


فصل نهم:دايي در اواسط اين فصل و پس از كنار رفتن از سرمربيگري تيم ملي به پرسپوليس برگشت و جاي زلاتكو كرانچار كروات را گرفت. پرسپوليس در پايان اين فصل روي پله چهارم ليگ ايستاد اما با قهرماني در رقابت‌هاي حذفي، جواز حضور در ليگ قهرمانان را كسب كرد. اين اولين قهرماني دايي در رقابت‌هاي حذفي بود.


فصل دهم:درست مثل قلعه‌نويي كه در سپاهان از عنوان قهرماني ليگ برتري‌اش دفاع كرد، شهريار هم در اين فصل از قهرماني‌اش در حذفي دفاع كرد اما در ليگ نتوانست نتايج قابل‌قبولي بگيرد. پرسپوليسي كه در اين فصل با قهرماني در حذفي دبل كرده بود، در ليگ برتر به رتبه‌اي بهتر از چهارمي نرسيد تا مديران وقت اين باشگاه حكم اخراج دايي را صادر كنند.


فصل يازدهم:دومين قهرماني حذفي براي شهريار آمد نداشت و به حضور او در پرسپوليس پايان داد و باعث شد تا او به راه‌آهن كوچ كند. راه‌آهن در اين فصل با دايي روي پله يازدهم جدول ايستاد و پس از سال‌ها نگراني بابت سقوط نداشت. همين ماجرا باعث شد تا مديران وقت راه‌آهن قرارداد دايي را براي يك‌فصل ديگر تمديد كنند.


فصل دوازدهم:دايي در اين فصل هم هدايت راه‌آهن را برعهده داشت و براي دومين فصل متوالي به هيچ جامي دست پيدا نكرد. راه‌آهن در اين فصل با شهريار به رتبه هشتمي ليگ رسيد تا شهريار روي هم رفته فصل فوتبالي خوبي را پشت سر گذاشته باشد و مقدمات بازگشتش به پرسپوليس فراهم شود.


فصل سيزدهم:دايي در اين فصل به تيم محبوبش برگشت و سرمربي پرسپوليس شد. او در ليگ نتايج خوبي با قرمز‌ها گرفت و تا روز آخر مدعي كسب عنوان قهرماني بود اما در رقابت با فولاد شكست خورد و با نايب‌قهرماني فصل را به پايان رساند. شايد اگر ماجراي كارت‌هاي جعلي پايان خدمت زودتر لو رفته بود، دايي در اين فصل يك‌جام قهرماني ليگ برتر به كارنامه‌اش اضافه مي‌كرد.


فصل چهاردهم:دايي ليگ چهاردهم را با پرسپوليس آغاز كرد اما در همان هفته‌هاي ابتدايي به دليل كسب نتايج ضعيف از سمتش بركنار شد و جايش را به حميد درخشان داد. دايي تا پايان ليگ چهاردهم به تمام پيشنهاداتش جواب منفي داد و خانه‌نشين شد.


فصل پانزدهم:علي دايي در اين فصل هدايت صباي‌قم را برعهده گرفت و با تيمي كه كلي مشكلات مالي داشت، هفتم شد. دايي در اين فصل هم بدون جام ماند اما نگه داشتن صبا در ليگ خودش يك‌اتفاق بزرگ براي شهريار بود.


فصل شانزدهم:دايي امسال هدايت نفتي را برعهده گرفته بود كه ديگر تيم وزارتخانه نبود و با مشكلات شديد مالي دست‌و‌پنجه نرم مي‌كرد. نفت امسال در ليگ صاحب رتبه نهمي شد اما فصل را با قهرماني حذفي به پايان رساند تا دايي يك‌جام قهرماني ديگر به كارنامه‌اش اضافه كند.

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-05-18 09:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
م.م
پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۰:۱۸
«جالب اينكه شهريار در اين فصل با عوان مربي-بازيكن روي نيمكت سايپا نشست و در رقابت با استقلال مرفاوي، قهرمان ليگ ششم شد.»استقلال چهارم شد اون سال،اونوقت در رقابت با استقلال مرفاوی،جمله تاریخی مرفاوی تو همین فصل گفته شد:مهم نیست که ما بد بازی کردیم،مهم اینه که ۱۲ امتیاز از پرسپولیس بیشتر داریم.و اخر فصل از بین دو تا تیم مدعی، چهارم شدند،سایپا،استقلال اهواز خدابیامرز،پرسپولیس و استقلال به ترتیب اول تا چهارم شدن
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر