فهرست
رسانه‌ها یا ستاره‌ها/ مقصر کیست؟
رسانه‌ها یا ستاره‌ها/ مقصر کیست؟

رسانه‌ها یا ستاره‌ها/ مقصر کیست؟

آی اسپورت – باشگاه پرسپولیس در روزهای گذشته وارد بحران‌های پرتعداد و عجیبی شده. ماجرای طارمی و باشگاه ریزه‌اسپور، شب نشینی بازیکنان و مدیران در شب قبل از بازی با الاهلی، خوشگذرانی چند بازیکن روز بعد از باخت 4-0 به الهلال و افشای دریافتی‌های چند میلیونی مدیران این باشگاه، پرسپولیس را در حساس‌ترین روزهای تاریخ فوتبال این باشگاه وارد حاشیه کرده.

ورود رسانه‌ها و افشای بعضی از این اتفاقات، قبل از بازی رفت با الهلال هم کار مدیران باشگاه را برای لاپوشانی سخت کرد و باعث شد تا آنها از رسانه ها انتقاد کنند. علی‌اکبر طاهری از برنامه 90 و دیگر رسانه‌ها به دلیل ورود به حاشیه‌ها در شب قبل از بازی با الهلال انتقاد کرد و آنها را به حاشیه‌سازی متهم کرد. باشگاه هم موضعی مشابه گرفت و با صدور بیانیه‌ای از رسانه‌ها انتقاد کرد و مدعی شد که آنها ملاحظه شرایط حساس پرسپولیس را نکردند. کار به جایی رسید که مقصر اول و آخر ناکامی‌ها و نتایج ضعیف پرسپولیس، رسانه‌ها و برنامه 90 معرفی شدند!

درباره اینکه رسانه‌ها باید در این شرایط حساس وارد عمل می‌شدند یا باید صبر می‌کردند و بعد از بازی افشاگری می‌کردند می‌شود بحث کرد اما شکی نیست که بی‌ملاحظگی اصلی را در این ماجرا بازیکنان و مدیران باشگاه مرتکب شده‌اند که شب قبل از بازی حساس با الاهلی تا نیمه‌های شب به خوشگذرانی می‌پردازند. حاشیه بزرگ را کسانی ایجاد کردند که در حساس‌ترین روزهای تاریخ باشگاه، در جشن تولد پسر جناب مدیر شرکت کردند و توجهی به اوضاع تیم نکردند. البته این یکی هنوز توسط باشگاه تایید نشده ولی شواهد نشان می‎دهد که این اتفاق هم رخ داده است. در واقع بی‎ملاحظگی واقعی را همان کسانی مرتکب شده‎اند که مدعی هستند بازیکنان در اختیار خودشان بوده‌اند و این به معنای خوشگذرانی نیست! 

 جالب این که مدیران باشگاه پرسپولیس به جای برخورد با بی‌ملاحظگی بازیکنان و بعضی از مدیران، مدعی شده‌اند که رسانه‌ها بی‌ملاحظگی کرده‌اند و نباید وظیفه ذاتی خود را انجام می‌دادند! با این موضع‌گیری جالب، حالا رسانه‎ها متهم به قلم‎فروشی و قلم به مزد بودن و حاشیه‌سازی برای پرسپولیس شده‌اند و بازیکنان و مدیرانی که نام‎شان در لیست خوشگذران‌ها دیده شده مظلوم واقع شده‌اند! البته این فضاسازی از سوی کسانی انجام شده که رد پای خودشان در این اتفاقات وجود دارد و طبیعی است که برای فرار از پاسخگویی به افکار عمومی، رو به فرافکنی و دادن آدرس غلط بیاورند.

۹۳ ۱۴  
آی اسپورت
2017-10-10 16:31:00
نظر دهید

۱۴ نظر
فرهاد
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۶
کلا همه چیز تقصیر دیگران است بردها مخصوص برانکو و بازیکنان باخت ها گردن برنامه نود و رسانه ها است . برای همین است معتقدم پرسپولیسی ها بی منطق ترین تیم کل دنیا هستند
علی
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۵
یک سوال منطقی از هواداران لات آسمون جل استقلالی:
چرا دیسکو رفتن مربی استقلال که دوست صمیمی منصوریان بوده تا امروز بایکوت خبری شده بود?!
سوت بلبلی
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۴
غیر از دیسکو رفتن اون کچل همین بازیکنان استقلال بعد از باخت به العین رفته بودن دیسکو که اتفاقا حسن روشن هم گفت ازشون عکس داره
شله زرد و فرهاد عقده ای
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۲۶
عامو خدا وکیلی درگیر تیم ِ چهاردهم لیگ باش که سقوط نکنه :))

با شما بیشتر از این نمیگم چون درک بالایی ندارین که بخوان براتون توضیح بدن
۷
علی
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۲
اتفاقا تمامی این حواشی برای به حاشیه راندن خیانت و حاشیه سازی برنامه نود شکل گرفته و می گیرد. هواداران پرسپولیس نباید هرگز چنین خیانتی را فراموش کنند!
گیر بازار
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۳
؟؟؟؟؟حالت انگار مساعد نیست خیلی فشارت زده بیرون
علی
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۵
حضور در جشن تولد شاید سیاست باشگاه برای افزایش روحیه تیمی بوده که به خاطر حکم فیفا و حاشیه سازی برنامه نود دچار افت روحیه شده بود! ولی اکنون به ابزاری برای کوبیدن پرسپولیس تبدیل شده!!
ویلی
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۰۱
در واقع در این قضیه نه رسانه هامون "رسانه" بودن نه ستاره هامون "ستاره" ؛ مسئله خیلی سادست دیگه فلسفه بافی نمیخواد رسانه وظیفه بدیهیش اطلاع رسانی و افشاگریه باید اسم و مشخصات بازیکنان باید آورده بشه وگرنه اینطور خبررسانی سربسته و مبهم میشه شبیه گمانه زنی و شایعه ملاحظه چیو میکنید؟ اغلب بازیکنامون که شکر خدا پررو همیشه طلبکارن اگه در آستانه حساسترین بازی چند سال اخیر تیم خبطی کردن جای ترحم و بخشش ندارن پول میگیرن حمایت میشن واسه رعایت اصول اولیه یه زندگی حرفه ای، ابرمدیران دولتیمونم که طبق معمول تنها هنرشون فرار رو به جلو و سفسطه بوده گندی بالا میاد انتظار دارن رسانه ای نشه!!
عمرخریبین هستم
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۶
اسم بازیکنا رو هنوز نمیدونی؟مسلمان،طارمی،احمدزاده،کامیابی
خر فقط اسطوره شش تایی ها
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۲۷
همون که شش قلو براتون به یادگار گذاشته:))
۵
امید از تفت
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۲
آقای محترم، فوتبالیستها برایند همین جامعه هستند از کره مریخ که نیومدند!؟؟ به قول خداداد عزیزی ما الهی قمشه ای هم نیستیم. همه ماها در زندگی شخصی و کاری خود دچار اشتباهات و خطاهایی هستیم. آیا این درست است که شخص ثالثی آن را پیراهن عثمان کند و جار بزند و آبروریزی کند!!؟ آقای فردوسی پور با مدیرعامل پرسپولیس تماس می گیرد تا در مورد محرومیت باشگاه و طارمی توضیح دهد. آقای طاهری میگه سب قبل از مهم ترین بازی پرسپولیس است بگذارید من بعداً جواب میدم ولی آقای فردوسی پور بخاطر خصومت شخصی یا قدرتنمایی یا به هر دلیل دیگری یک طرفه به قاضی می رود. ما از رسانه های زرد و برخی روزنامه ها توقعی نداریم ولی از تلوزیون ملی ایران توقع داریم در یک بازی ملی، بخاطر نام ایران، بخاطر نا پرسپولیس، از خطاهای رخ داده عبور کنه و به یک تیم زخم خورده و شوک خورده روحیه بده نه اینکه لگد به جنازه اش بزنه. شما باز هم دارید اشتباه را تکرار می کنید و نمی خواهید اشتباه خود را بپذیرید و می خواهید در این زورآزمایی مچ مدیران پرسپولیس و بازیکنان را بخوابانید. اون وقت دود این موضوع به چشم کی میره!!؟ پرسپولیس و هوادارانش. هواداران پرسپولیس اگر موفقیت تیم را می خواهند نباید اجازه بدهند یه عده رسانه به این مسائل دامن بزنند. این مسائل قبلاً هم بوده چرا الان باید مطرح بشه!!؟ شما مخالف خوشگذرانی هستید!!؟ کیروش از سال 12 ماه 10 ماهش در حال جهانگردی و خوشگذرانی است. آقای فردوسی پور شما بیا و توی برنامت بگو آقای کیروش کجا هستند که هیچ وقت توی ایران نیستند!!!؟ عرف مرخصی یه مربی فوتبال دو ماهه نه 10 ماه در سال. چرا اینجا برخورد دوگانه دارید!!؟
تیم شانزدهم جدول با دو گل زده در هفت بازی
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۲۸
هواداران باید هشیار باشند
۴
حمید
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۳۹
بی اعتمادی به رسانه ها به نظر من کاملا قابل درکه. چرا؟ چون توی لیگ همه می دونن که
1-بازیکن های پارس جنوبی جم قلیون می کشند،
2-بازیکن های پدیده قلیون می کشند،
3-بازیکن های پرسپولیس قلیون می کشند،
4-بازیکن های پیکان قلیون می کشند،
5-بازیکن های فولاد قلیون می کشند،
6-بازیکن های سایپا قلیون می کشند،
7-بازیکن های ذوب آهن قلیون می کشند،
8-بازیکن های تراکتورسازی قلیون می کشند،
9-بازیکن های نفت تهران قلیون می کشند،
10-بازیکن های سپیدرود رشت قلیون می کشند،
11-بازیکن های استقلال قلیون می کشند،
12-بازیکن های صنعت نفت آبادان قلیون می کشند،
13-بازیکن های سیاه جامگان قلیون می کشند،
14-بازیکن های سپاهان قلیون می کشند،
15-بازیکن های استقلال خوزستان قلیون می کشند و در جایگاه آخر
16-بازیکن های گسترش فولاد قلیون می کشند.
پس چرا فقط و فقط اخبار مربوط به بازیکن های پرسپولیس مورد توجه قرار می گیره و بقیه فراموش میشه؟ شکی نیست که قلیون کشیدن کار پسندیده ای نیست و آدم های دلسوز فوتبال نمی تونن باهاش کنار بیان و باهاش برخورد می کنن. اما آیا واقعا این عده آدم های ظاهرا دلسوز تا حالا نمی دونستن؟ یا نکنه واقعا اونقدرها هم که نشون میدن دلسوز نیستن؟ نه عزیز من! خندم میگیره وقتی میشنوم که انعکاس اخبار این بچه ها در جهت اصلاح امور در فوتبال کشوره. چون متاسفانه برای یه عده از همکارای شما قلیون کشیدن وقتی میشه عمل ناپسند که از بازیکنای پرسپولیس سر زده باشه! همکارنی که هم شما و هم من خوب میدونیم که ممکنه خودشون هم خیلی از قلیون کشیدن بدشون نیاد. امیدوارم حالا درک کنین که چرا ما و باشگاه به این سطح از تمرکز روی بازیکنامون بدبینیم!
۲
گیر بازار
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۰۹:۱۲
فقط و فقط بی عرضگی و سیب زمینی بودن پرفسور محافظه کار عاملش هست.اگه قاطعیت داشت این بلا سرش نمیومد.برانکو هستم گلابی :تا من هستم طارمی پنالتی نمیزنه.لگد کریمی به فلاکس هم که ندیدم.شبگردی بازیکنها هم ندیدم چون زود لا لا کردم.اصلا هم به حرف علی دایی و دادکان نبودم.و سید جلال هم مصدوم بود.یک درصد هم رای اوردم.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر