فهرست
ستاره‌های جوان اسپانیا: آسنسیوی شگفت‌انگیز
ستاره‌های جوان اسپانیا: آسنسیوی شگفت‌انگیز

ستاره‌های جوان اسپانیا: آسنسیوی شگفت‌انگیز

آی‌اسپورت - واکنش‌ها به هت تریک مارکو آسنسیو در اولین بازی اسپانیا در یورو زیر 21 ساله‌ها تا حدی بوده که حالا دنیای مجازی فوتبال جایگاهِ او را کنار کیلین امباپه و اوزمان دمبله می‌داند. اما پدیده‌یِ رئال مادرید تنها ستاره‌یِ پیروزی 0-5 اسپانیا مقابل مقدونیه نبود. در زیر نگاهی می‌اندازیم به چهار ستاره‌یِ اصلی اسپانیا، به عنوان بخت اول قهرمانیِ این تورنمنت.

 

مارکو آسنسیو

پیش از اینکه این تورنمنت شروع شود خیلی‌ها اعتقاد داشتند یورو زیر 21 ساله‌هایِ 2017 پهنه‌ای برای درخشش مارکو آسنسیو خواهد بود، جایی که او پرچم خودش به عنوان یکی از درخشان‌ترین استعدادهای حال حاضر فوتبال اروپا را در چمن سبز فرو می‌کند. آسنسیو با هت تریک خودش در بازی اول این پیش‌بینی‌ها را کاملا درست جلوه داد.

گل‌های او مقابل مقدونیه و نوع خوشحالی‌اش بعد از زدن این گل‌ها نشان داد پدیده‌یِ این فصل رئال مادرید می‌تواند جانشینی مناسب برای کریستیانو رونالدو در برنابئو باشد. هر چه بگردیم در تورنمنت امسال در لهستان بازیکنی با اعتماد به نفس بیشتری از آسنسیو پیدا نمی‌کنیم، پدیده‌ای که می‌تواند همان نقشی را که رونالدو در راه قهرمانیِ کشورش در فرانسه، 12 ماه پیش بازی کرد را برای جوانان اسپانیا بازی کند. این تورنمنت می‌تواند اولین قدم بزرگ برای معرفی آسنسیو به عنوان یکی از درخشان‌ترین استعدادهای نسل خودش باشد، بازیکنی که البته همین حالا گل زدن در فینال چمپیونز لیگ را هم در کارنامه‌اش دارد.

 

مارکوس یورنته

درخشش آسنسیو در رئال از زمان بازگشتش از یک فصل حضور قرضی در اسپانیول شروع شد، شرایطی که می‌تواند فصل آینده برای مارکوس یورنته پدید بیاید. یورنته فصل گذشته به صورت قرضی در آلاوس حضور داشت و نقشی کلیدی در رسیدن این تیم تازه صعود کرده به لا لیگا به رده‌یِ نهم و همچنین فینال کوپا دل ری بازی کرد.

یورنته در آلاوس هافکبی دفاعی بود که چسبیده به خط دفاعی‌اش بازی می‌کرد و نقش اصلی‌اش خراب کردن بازی حریف بود. اما در ترکیب اسپانیا در بازی اول این تورنمنت شاهد بعد دیگری از بازی او بودیم و توانایی‌هایش به عنوان یک بازیساز و پاسور خلاق را مشاهده کردیم. آلونسو که در ترکیب لا روخا پشتِ دنیس سوارز و سائول نیگز بازی می‌کرد با پاس‌های کوتاه  و بلند خودش جریان بازی را در دست داشت و ریتمِ آن را کنترل می‌کرد. جدا از این بعد آلونسو وظایف دفاعی خودش به عنوان یک هافبک بازی خراب‌کن را هم به خوبی انجام داد.

 

جرارد دلوفئو

کاپیتان جوانان اسپانیا در یورو زیر 21 ساله‌ها با تجربه‌ترین بازیکن تیمش است. از اولین حضور جرارد دلوفئو برای بارسلونا پنج سال می‌گذرد و او حالا نزدیک صد بازی در لا لیگا، لیگ برتر و سری آ را پشت سر گذاشته است.

دلوفئو در بازی اول نشان داد قابلیت بدل شدن به یک کاپیتان درجه یک را دارد. او یک گل از روی نقطه‌یِ پنالتی زد و در حالی که آسنسیو ستاره‌یِ درخشان تیمش بود و دنیس سوارز و سائول نیگز هم با آزادی بیشتر در خط میانی بازی می‌کردند، دلوفئو با هوش بالایش در قلب حرکات هجومی اسپانیا جا داشت و شکل و ساختار تیمش را به خوبی حفظ می‌کرد. این بازی نشان داد دلوفئو آینده‌ای امیدوارکننده پیش رو دارد، چه این آینده در میلان باشد، چه در بارسلونا و چه در تیمی دیگر.

 

ساندرو رامیرز

به نظر می‌رسد اورتون در یک قدمی خرید ساندرو قرار گرفته، مهاجمی که فصلِ پیش در 30 بازی برای مالاگا 14 گل زد و سه پاس گل زد. با توجه به قیمت پیش‌بینی شده‌یِ تنها پنج میلیون پوند، این ترنسفری بسیار خوب برای تیم رونالدو کومن خواهد بود.

درسته که ساندرو در بازی اول اسپانیا گل نزد، اما دو بار تا آستانه‌یِ باز کردن دروازه‌یِ حریف پیش رفت و در مجموع با حرکات هوشمندانه‌اش و انرژیِ بالایش در بعد انتقالی و ضد حمله نقش موثری در نمایش مقدرانه‌یِ تیمش بازی کرد. پدیده‌یِ سابق بارسلونا که سالِ 2016 از این تیم جدا و راهی مالاگا شد، یکی دیگر از ستاره‌های جوانان اسپانیا در تورنمنت امسال است، جایی که به نظر می‌رسد تنها ایتالیا با تیم پر مهره و پر تجربه‌اش حریفِ لا روخا باشد.

۲    
آی اسپورت
2017-06-18 11:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر