فهرست
شایعه در شهر؛ بحرین میزبان گروه ایران؟
شایعه در شهر؛ بحرین میزبان گروه ایران؟

شایعه در شهر؛ بحرین میزبان گروه ایران؟

آی اسپورت - برگزاری دیدارهای باقیمانده انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های آسیا 2023 چین با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا باز هم به تعویق افتاد و قرار است این مسابقات به‌صورت متمرکز برگزار شود. AFC از تمام کشورهای شرکت‌کننده درخواست کرده است در صورت تمایل برای میزبانی متمرکز دیدارهای گروه خود، اعلام آمادگی کنند.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه C انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه آسیا با تیم‌های عراق، بحرین، هنگ‌کنگ و کامبوج هم‌گروه است که دیدارهای دور رفت خود را با دو پیروزی و دو شکست به پایان رسانده است، چهار دیداری که سه دیدار آن خارج از خانه بود و ایران در دور رفت فقط از کامبوج میزبانی کرد. با توجه به استراحت ایران در هفته اول دور رفت و دور برگشت دیدارهای گروه C طبق قرعه، چهار تیم دیگر فقط سه بازی دیگر خواهند داشت و فقط تیم ملی ایران چهار دیدار را برگزار خواهد کرد که طبق برنامه باید در سه دیدار مقابل هنگ‌کنگ، بحرین و عراق میزبان باشد، با این حال طبق اصول جوانمردانه نیز ایران باید برای میزبانی گروه C در اولویت باشد و کنفدراسیون فوتبال آسیا شانس بیشتری برای ایران قائل شود.

از میان تیم‌های ملی حاضر در گروه C فدراسیون فوتبال ایران و بحرین برای میزبانی متمرکز بازی‌ها درخواست خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کرده‌اند، این در حالی است که بحرین در دور برگشت، فقط دو میزبانی دارد که آن هم مقابل کامبوج و هنگ‌کنگ است و دیدار مهم آنها مقابل ایران باید خارج از خانه برگزار شود. از آنجایی که بحرین رقابت نزدیکی هم با ایران برای صعود به مرحله بعدی دارد، می‌خواهد با گرفتن میزبانی از ایران شانس خود را بالاتر ببرد. آنها حتی می‌توانند با میزبانی از سه دیدار دیگر ایران مقابل سه تیم دیگر، شرایط روانی را به‌ضرر تیم ملی ایران و به‌سود رقبایش فراهم کنند تا حذف ایران و صعود خودشان را رقم بزنند، مسئله‌ای که به هوشیاری فدراسیون فوتبال و درایت مسئولان این فدراسیون بستگی دارد.

فدراسیون فوتبال بحرین حتی پیش از این درخواستی را به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرده بود که تمام هزینه‌های میزبانی تیم ملی ایران را پرداخت می‌کند تا دیدارهای گروه C به‌صورت متمرکز در بحرین برگزار شود، مسئله‌ای که با اعلام مخالفت صریح ایران همراه بود، آن هم در شرایطی که هر کشوری که میزبان می‌شود بایستی تمام شرایط میزبانی را فراهم و هزینه‌ها را به‌صورت کامل پرداخت کند، تنها هزینه بلیت رفت و برگشت داوران از سوی فیفا پرداخت می‌شود و همچنین کشور میزبان موظف است سیگنال پخش تلویزیونی بازی‌ها را به‌صورت رایگان در اختیار چهار تیم دیگر گروه قرار دهد.

در شرایط فعلی که زمان زیادی هم تا اعلام میزبان‌های متمرکز گروه‌های مختلف انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های آسیا 2023 چین باقی نیست، در کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین عراق که صدرنشین گروه C است، شنیده شده است که بحرین میزبان دیدارهای متمرکز این گروه خواهد شد، این شایعه به‌صورت جدی شنیده می‌شود و در همین حال فدراسیون فوتبال ایران هنوز مشغول برپایی جشن انتخاباتی است، آن هم در حالی که تا روز دوشنبه هشتم مارس (18 اسفند) باید کشورهای خواهان میزبانی مدارک خود را به AFC ارسال کنند.

با توجه به تعطیلی روز جمعه در ایران و شنبه و یکشنبه در مالزی و همچنین اختلاف ساعت چهار ساعت و نیمه تهران با کوالالامپور، فدراسیون فوتبال ایران به‌صورت ایده‌آل تا ظهر فردا (پنجشنبه) زمان دارد که مدارک خود را به‌صورت کامل به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کند و تضمین‌های لازم را برای میزبانی بدهد که مهمترین آنها پروتکل‌های بهداشتی و ایجاد حباب ایمنی است، به این علت که در صورت نقص مدرک و یا مشکلی دیگر در این زمینه که ممکن است با ایراد از سوی AFC روبه‌رو شود، اصلاحات لازم تا روز دوشنبه هفته پیشِ‌رو صورت بگیرد.

فرصت برای تیم ملی در حال از دست رفتن است و باید به‌صورت جدی به فدراسیون فوتبال هشدار داد که اقدامی انجام دهند. هیئت رئیسه جدید فدراسیون فوتبال مسلماً پیش از انتخابات می‌دانستند که به‌محض انتخاب باید کار خود را آغاز کنند و حتی شروع کار پس از انتخابات هم دیر بود، اما گویا جشن‌های انتخاباتی، سخنرانی و انجام مصاحبه‌، مهمتر از سرنوشت تیم ملی است.

 

 

     
آی اسپورت
2021-03-03 21:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر