فهرست
حرف‏‌های نیمار را باور نکنید
حرف‏‌های نیمار را باور نکنید

حرف‏‌های نیمار را باور نکنید

آی اسپورت- نیمار زیاد حرف می‎زند. مهاجم پاری‎سن ژرمن یکشنبه‎شب گفتگویی انجام داد و مدعی شد هیئت مدیره و مدیران بارسلونا مشکل دارند و دلیل پیوستن او از بارسلونا به تیم فرانسوی بوده‎اند. اما یک کلمه از حرف‎های او را باور نکنید.

بیشتر هواداران بارسلونا هم با این حرف او که گفته بود در این باشگاه مدیرانی روی کار هستند که نباید باشند، موافق‎اند. در حال حاضر هم این افراد به خاطر وضعیت به وجود آمده در بارسا زیر فشار شدید انتقادات هستند. دیگر انتقادی که به باشگاه وارد است این است که ستاره‎ای از لاماسیا به تیم اصلی راه پیدا نمی‎کند. همچنین خریدها بی‎‌کیفیت هستند، سبک بازی قابل قبول نیست و بدتر از همه قرارداد لیونل مسی هنوز تمدید نشده است.

پس نیمار راست می‎گوید، حتی پیش از این دنی آلوس، هموطن او هم درست گفته بود، بازیکن دیگری که از مدیران بارسا انتقاد کرده بود.

بازیکنان دیگر هم حتما به حرف‎های این دو گوش می‎کنند. پیکه هم راست می‎گفت؛ او بعد از شکست تیم در دو دیدار رفت و برگشت سوپرکاپ اسپانیا گفته بود برای اولین بار بعد از 9 سال رئال مادرید تیمی قوی‌تر از آن‌ها است.

نیمار دلایل خاص خودش را برای انتقاد از سران بارسا داشته است. اول از هم این که او ناراضی بوده چون باشگاه زیر بار پرداخت 26 میلیون یورو افتخاری او بعد از امضای قرارداد در اکتبر سال 2016 نرفته است. اما او از این ابزارها استفاده می‎کند تا چهره‎ای که در ذهن هواداران از او و خیانتی که به بارسا کرده در ذهنشان مانده را پاک کند.

او در سال 2013 به بارسا ملحق شده بود، اما خانواده‎اش از سال 2011 از بارسلونا به عنوان صندوق پول استفاده کرده بودند. یعنی زمانی که باشگاه 10 میلیون یورو به پدرش پرداخته بود تا او تضمین کند که پسرش در آینده بارسلونا را انتخاب خواهد کرد.

بارسلونا همچنین در سال 2013 با ساندرو روسل با سانتوس توافق کرد تا یکی از بهترین بازیکنان با استعداد و آینده‎دار دنیا را در ازای 17.1 میلیون یورو به خدمت گیرد. چیزی که واقعا عجیب بود. اما در عوض 40 میلیون یورو دیگر به خانواده نیمار پرداخت شد. آن هم به عنوان بخشی از حق ترانسفر او.

پدر نیمار همچنین به خاطر انتقال او به پاری‎سن ژرمن هم 40 میلیون یورو دیگر به خانه برد و واقعیت این است که او بود که پسرش را تشویق کرد که به تیم فرانسوی ملحق شود.

در یک پست احساسی اینستاگرامی بعد از رفتن نیمار اعلام کرد پدرش از او خواسته تا در بارسلونا بماند و این رفتن تصمیم خودش بوده است. طبیعی است انتقالی که با پولشویی آغاز شود که به خاطرش روسل به دردسرهای زیادی هم افتاده است، با پولشویی هم به پایان می‏رسد.

چندی بعد نیمار اعلام کرد اولین کسی که موضوع پیوستنش به پاری‌سن ژرمن را به او گفته، ارنستو والورده بوده است. او گفته تصمیمش را دو روز قبل از ال‎کلاسیکو میامی گرفته بوده است، اما این هم دروغ است و از مدت‎ها قبل ذهنش مشغول تصمیم‎گیری بوده است.

بعد از آن کاری کرد که هم‎تیمی‎هایش باور کنند که او می‎ماند. حتی پیکه در پستی نوشت او می‏ماند، همان «سه کدا» که افسانه‎‏ای شد و برای مدافع اسپانیایی حاشیه‎های زیادی هم ایجاد کرد.

پس واقعا هربار که نیمار صحبت می‎کند سخت است که چیزی از صحبت‎هایش باورمان شود. بگذریم که این را درست می‎گوید و بارسلونا واقعا مستحق مدیران بهتری است. اما این صحبتش هم دلیل دارد و دلیلش 26 میلیونی است که به او پرداخت نشده است.

 

۱۰    
آی اسپورت
2017-08-22 17:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر