فهرست
چراغپور: برانکو این «بازی‌» را بلد است
چراغپور: برانکو این «بازی‌» را بلد است

چراغپور: برانکو این «بازی‌» را بلد است

آی اسپورت – جلال چراغپور یکی از کارشناسانی است که برانکو ایوانکوویچ را به عنوان یک مربی مولف و تاثیرگذار می‌داند. این کارشناس در آستانه بازی پرسپولیس و الهلال درباره این بازی حرف زده و گفته برانکو می‌تواند این بازی را به نفع پرسپولیس تمام کند.

-ما داده‌هایی را باید در نظر بگیریم. این داده‌ها را از صعود پرسپولیس به نیمه نهایی مد نظر قرار می‌دهیم، از حادثه‌ای که برای پرسپولیس اتفاق افتاد که آن هم بازی خوب مقابل الاهلی عربستان و شکست دادن این تیم بود، اما پرسپولیس بلافاصله بعد از آن برد در لیگ برتر به پیکان باخت که این شکست پیامی را برای ما داشت. اینکه بازیکنان فوتبال ایران نمی‌توانند در دو جبهه بازی کنند. در گذشته هم ما تیمی مثل مس‌کرمان را داشتیم که در آسیا بازی کرد و در لیگ برتر به دسته اول صعود کرد.

-استقلال هم بازیکنانش نمی‌توانند دوگانه بازی کنند این تیم بعد از 6 گلی که از العین خورد، رو به اضمحلال رفت، مربی‌اش را از دست داد و منفجر شد، اما پرسپولیس چون انسجام بیشتری داشت بعد از حضور در آسیا با یک شکست مقابل پیکان سر و ته قضیه به هم آمد. پرسپولیس اکنون هم باید نگران بعد  از بازی با الهلال عربستان باشد وقتی دوباره در لیگ بازی می‌کند زیرا این تیم مقابل الاهلی بازی کرد و پس از آن صدرنشینی در لیگ برتر را از دست داد. در حالیکه تقریبا خود را از سایر تیم‌های لیگ جدا کرده بود.

-سوال بزرگ این است که آیا بازیکنانمان ظرفیت دوگانه بازی کردن را دارند؟ دوگانه بازی کردن یعنی حضور در دو جام و بازی با دو سبک مختلف فوتبال،‌در لیگ برتر ایران شرایط تیم‌ها از نظر اجرای تاکتیک، سرعت و پیچیدگی بازی تقریباً یکسان است، اما وقتی در لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کنید با تیم‌هایی از عربستان، امارات و قطر روبه‌رو می‌شوید که پیچیدگی‌های خاص خود را دارند. مربی‌های متفاوت با سبک‌های متفاوتی را دارند، البته برانکو به خوبی فوتبال عربی را می‌شناسد و با این سبک از فوتبال آشناست.

-گفته می‌شود فوتبال عربی  کند است، اما واقعیت آن است که این فوتبال دیگر کند نیست، تیم‌های عربی با استفاده از بازیکنان خارجی نقاط ضعف خود را ترمیم کرده‌اند و تبدیل به یک فوتبال تند شده‌اند. برانکو فوتبال عربی را می‌شناسد و اسیر آن نمی‌شود.

-طارمی نیست اما پرسپولیس منشا را دارد که در گلزنی و کارآیی بهتر از طارمی است، منشا راحت‌تر از طارمی گلزنی می‌کند.

-استراتژی غلط این است که بگوییم مساوی در خانه حریف خوب است اما این استراتژی درست نیست، بنابر این برانکو قطعا استراتژی را در نظر می‌گیرد که در آن پرسپولیس هوشمندانه دفاع کند و حملاتی با شدت و سرعت زیاد داشت باشد، مانند آنچه که تیم ملی با کی‌روش انجام می‌دهد. یعنی دفاع پر نفس و حمله با شدت و سرعت زیاد و با حضور منشا هم پرسپولیس می‌تواند این استراتژی را انجام دهد.

۱۳ ۳  
آی اسپورت
2017-09-25 13:55:00
نظر دهید

۳ نظر
امیرعباس
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۳
بدون شک جناب اقای چراغپور متناقض ترین شخصیت تاریخ فوتبال ایران است مردیکه هر دودقیقه یکبار به سمتی چرخش می کند
این حد از چرخنده بودن ایشان شگفت اوره!!درست مثل چرخش اخیر استاد راجع به صلاحیت نظرمحمدی!!!
شاید ایشون روی الزایمری بودن ما حساب باز کرده اند نمی دونم ولی فکر می کنم هنوز فیلم های انتقادات کوبنده و خورد کننده ایشان از برانکو بعد از جام جهانی 2006 در ارشیو صداوسیما موجود باشد ایشان به طور واضحی برانکو رو برای نیمکت تیم ملی کوچک می دونستند اما حالا برانکو مولف شده !!!
مقایسه شکست استقلال از العین و شکست پرسپولیس از پیکان هم که دیگه اخرش بود اینکه استقلال منفجر شد مرتبط به ضعف های مدیریتی و فنی منصوریان بود نه در اثر دوگانه نبودن استقلال
استقلال تا قبل از بازی العین که بعلت استراتزی غلط منصوریان و نبود چند ستاره استقلال ان فاجعه رخ داد هم در لیگ و هم در اسیا روزهای موفقیت باری داشت اینکه جناب چراغپور از یک مسابقه برای یک فصل بلکه کلیت یک تیم نتیجه گیری کردند دیگه از اون مقایسه های اعجاب اوره
گامباماشیما
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۰
ارتباطی به آلزایمر و تناقض نداره.آدمیزاد نظرش هر لحظه ممکنه تغییر کنه حالا اینجا ما داریم درباره یه پروسه ده ساله حرف میزنیم نه لحظه.اون زمان نظرش رو گفته امروز هم نظرش رو میگه فردا هم شاید یه سری اطلاعات جدید به دست بیاره و نوع نگاهش به موضوعات عوض بشه دوباره از برانکو انتقاد کنه، اینا مواردی نیست که بخوایم ازش خرده بگیریم بلکه باید به عنوان یه موضوع مثبت ازش یاد بشه و اینکه یه شخصیتی تو این فوتبال هست که جرات تغییر دادن نظرش رو داره و منم منم کردن رو سر لوحه کارش قرار نداده.باقی صحبت هاش هم کاملن بر اساس تحلیل بود و اتفاقن دقت درستی هم داشت.
بابک پرسپولیسی
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۱
واقعا برانکو تیم ملی در گزشته با برانکو این 2 سال اخیر در پرسپولیس یکی هستند؟
به نظر شما قراره آدم ها ثابت باشند و قضاوت ها و تحلیل ها هم ثابت تا ابد باقی بمونند؟
عزیز جان فرهنگ صحیح نقد یعنی همین...ممکنه در دیروز من اشتباه کنم منتقد از من انتقاد کنه و فردا شاهکار کنم منتقد از من تمجید کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر