فهرست
هدف بزرگ استقلال؛ جانشین ۵۵ میلیاردی پاتوسی
هدف بزرگ استقلال؛ جانشین ۵۵ میلیاردی پاتوسی

هدف بزرگ استقلال؛ جانشین ۵۵ میلیاردی پاتوسی

آی اسپورت - جدایی آیاندا پاتوسی، ضربه بزرگی به استقلال بود. استقلالی‌ها به گفته فتحی، مجبور شدند برای محروم نشدن در پرونده پرو پییچ، هزینه رضایتنامه پاتوسی را صرف پرداخت مطالبات این بازیکن کنند. حالا مسئولان باشگاه، مجبورند دنبال جانشینی برای پاتوسی باشند. جانشینی که رسانه‌های ایتالیایی، نوشته‌اند قرار است از این کشور بیاید و هموطن استراماچونی خواهد بود.

مانوئل پوچارلی بازیکنی است که طبق اخبار توتو مرکاتو وب، استراماچونی به استقلال معرفی کرده تا مذاکرات‌شان با او را آغاز کنند. پوچارلی، معمولا به عنوان مهاجم سایه یا هافبک تهاجمی بازی می‌کند. پستی که قرار بود در استقلال فصل آینده، پاتوسی در آن به میدان برود. البته پوچارلی، توانایی بازی در خط حمله و به عنوان مهاجم هدف را هم دارد. او فصل پیش، روزهای خوبی را سری آ نگذراند. بیشتر هفته‌های فصل، یا روی نیمکت نشست یا بخاطر مصدومیت خارج از لیست ۱۸ نفره تیمش بود. فقط سه بار در سری آ جزو ترکیب اصلی تیمش قرار گرفت و در مجموع ۱۰ مسابقه‌ای که به میدان رفت، روی هیچ گلی تاثیرگذار نبود. کیه‌وو، تیم او هم به عنوان تیم آخر جدول سقوط کرد. انتقال به کیه‌وو، در کل انتقال موفقی برای پوچارلی نبود. او فصل قبل از آن هم کمتر از نصف بازی‌ها در ترکیب کیه‌وو قرار گرفت و فقط روی ۲ گل تاثیر داشت.

تا قبل از سال ۲۰۱۷، پوچارلی بازیکن ثابت امپولی محسوب می‌شد و ستاره ارزشمندی برای این باشگاه به حساب می‌آمد. پوچارلی با زدن و ساختن ۹ گل در فصل ۲۰۱۳، با امپولی به سری آ رسید و در سه فصل حضور در سری آ با پیراهن این تیم، ۱۴ گل زد و ۷ گل ساخت. اینتر، میلان و ناپولی، مهمترین تیم‌هایی بودند که پوچارلی در این سه فصل دروازه‌شان را باز کرد.

بزرگترین ابهام درباره حضور پوچارلی ۲۸ ساله در استقلال، مبلغی است که کیه‌وو چند روز قبل برای او به حساب امپولی ریخت. پوچارلی دو فصل گذشته را به عنوان بازیکن قرضی در کیه‌وو بازی می‌کرد و ۱۱ روز قبل، آن‌ها برای قطعی کردن خریدش ۳.۷۵ میلیون یورو به امپولی پرداختند. یعنی اگر کیه‌وو حاضر باشد پوچارلی را با همان قیمتی که ۱۱ روز قبل خرید به استقلال بفروشد، آن‌ها به پول ایران باید ۵۵ میلیارد تومان برای رضایتنامه‌اش هزینه کنند! پاسخ این ابهام، قراردادی است که او دو سال قبل با کیه‌وو امضا کرد. دو سال پیش، که ارزش پوچارلی را در بازار به مراتب بیشتر در سایت ترانسفر مارکت ۳ میلیون یورو بود، کیه‌وو و امپولی بر سر قرارداد قرضی ۲ ساله و تعهد خرید در سال سوم به توافق رسیدند. طبق این قرارداد، پوچارلی از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در کیه‌وو بازی می‌کرد و اول ژولای ۲۰۱۹، یعنی شروع نقل و انتقالات این فصل با ۳.۷۵ میلیون یورو قراردادش تا سال ۲۰۲۱ قطعی می‌شد. طبیعتا اگر قرار باشد این بازیکن به ایران بیاید استقلال با رقمی معقول او را به خدمت خواهد گرفت نه قرارداد میلیون یورویی.

دوران ناموفق در کیه‌وو، قیمت پوچارلی را پایین‌تر آورده و این باشگاه هم با وجود اینکه موظف بود مبلغ ۳.۷۵ میلیونی را برای خریدش به امپولی پرداخت کند، علاقه‌ای به نگه داشتن این بازیکن ندارد. بعید است آن‌ها، با پیشنهادی ارزان قیمت و حتی قرضی، برای فروش پوچارلی مخالفت کنند. مانع اصلی حضور پوچارلی در استقلال البته، احتمال پیشنهاد باشگاه‌های ایتالیایی به این بازیکن است. باشگاه‌هایی که امیدوارند، او را دوباره به روزهای خوبش برگردانند. با این حال، شانس استقلال برای خرید مهاجم ناکام دو فصل اخیر کیه‌وو کم نیست. شاید چند روز دیگر، او پس از پرداخت ۵۵ میلیارد برای خریدش توسط کیه‌وو، با پیراهن آبی و در شهر تهران عکس یادگاری بگیرد.

 

90tv

۵ ۱  
آی اسپورت
2019-07-12 17:10:00
نظر دهید

۱ نظر
عارف
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸، ۰۱:۳۳
خدا نگهداره بابا مسعود و ابجی اشک ریز و خاله پروانه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر