فهرست
کریمی-کی‌روش؛ نمایش خوبی بود اما تمامش کنید
کریمی-کی‌روش؛ نمایش خوبی بود اما تمامش کنید

کریمی-کی‌روش؛ نمایش خوبی بود اما تمامش کنید

آی اسپورت - یک - علی کریمی برنده این بازی بوده. بی‌­تردید. بدون این که دنبال چیزی باشد. بدون این که بخواهد بازی کند. محبوبیت‌­اش اضافه شده. بدون این که زحمتی بکشد و کار خاصی بکند. همانطور که در زمین فوتبال هم زحمت زیادی به خود نمی‌­داد اما محبوب و محبوب‌­تر می­‌شد. چون جنس‌­اش خوب بود. معلوم نیست کریمی بر سر چی دعوا راه انداخته. هرچند که حرفش، تا اینجا، درست بوده. مردم نگاهش کرده‌­اند و خوششان آمده. از این که با فدراسیون فوتبال درافتاده. از این که پته شان را روی آب ریخته. مردم از هر کس که با قدرت دربیفتد خوششان می‌­آید. حتی اگر احمدی‌­نژاد باشد و روزی خودش تسمه از گرده مردم کشیده باشد. علی کریمی احمدی­‌نژاد نیست اما. با خود احمدی­‌نژاد هم همینقدر سرشاخ بوده. قهر بوده. در روزهایی که کسی جرأتش را نداشت، به محمود محل نگذاشته. بعید است کریمی در سپیدرود به جایی برسد. با این حرف­‌ها هم قرار نیست جایش را تغییر بدهد و چیزی به دست بیاورد. اما محبوبیت‌اش دارد بیشتر می­‌شود. این خطرناک است. برای خودش و همه.

دو- فدراسیون فوتبال تکلیفش روشن است. تخلف کرده، تخلف می­‌کند و تخلف خواهد کرد. با تاج و ساکت و کفاشیان هم از اینجا جلوتر نخواهد رفت. فدراسیون پنج ستاره باشد یا ده ستاره. تهش صعود به جام جهانی است و این که دو تا تیم جوانان و نوجوانان را کمی بالاتر بیاورد یا نیاورد. فدراسیون فوتبال ما دور خودش می­‌چرخد و به آنها که باید نانی می­‌رساند و فوتبال را نمی­‌تواند جلوتر ببرد. چون اصلا نمی‌­داند جلوتر کجاست. نمی‌­داند جلوتر رفتن یعنی چی. این آدم‌ها سوادشان همین‌قدر است. حاضر هم نیستند به آدم باتجربه‌­تر و باسوادتر از خودشان میدان بدهند. اگر بدهند هم می­‌شود ماجرایشان با کی­روش. این که افسار را بدهند دستش و حرف شنوی کنند. اکبر ترکان می‌گفت ما فقط پیکان تولید می­‌کنیم. در همه زمینه‌­ها. فوتبال ما هم فقط می‌­تواند پیکان تولید کند و جز این انتظاری ازش نباید داشت. یک روز کریمی بهش حمله می‌­کند و چهار روز هم کسی کاری به کارش ندارد. نه طوریش می­‌شود، نه تغییر می­‌کند و نه به نابودی می‌­رسد. فقط ما را پیر می‌­کند.

سه- کی­‌روش اشتباه کرد آمد وسط معرکه. دعوای کریمی با فدراسیون می­‌توانست همین‌طوری ادامه پیدا کند یا تمام شود. این وسط دو تا لگد هم به کی‌­روش می­‌خورد. باید به روی خودش نمی‌­آورد و جواب نمی‌­داد. اشتباه کرد. علی کریمی، برانکو و مایلی­‌کهن نیست که بخواهی وارد مجادله با او شوی و برنده بیرون بیایی. پشت کریمی مردم ایستاده‌­اند و کریمی اشتباه هم بکند از او حمایت می‌­کنند. اغلب. حالا که کم و بیش حق هم دارد. کی‌­روش بی‌­جهت خودش را انداخت وسط و جواب داد. نتوانست خودش را کنترل کند. مثل بیشتر وقت‌­ها که عصبانی می­‌شود و به این و آن می‌­پرد. به فدراسیون و مربی‌­ها و همکارانش. اما آخرین دعوای او برایش بد شد. می‌­تواند بدتر هم بشود. کی‌­روش نشان داده وسط این دعواها می­‌تواند تیمش را هم اداره کند. اما فایده‌­اش چیست. او طولانی­‌ترین دوران مربی‌گری را در ایران تجربه کرده، محبوب‌ترین بوده و می­‌توانست با خاطره‌­ای خوش از تهران برود. چرا باید خودش را مقابل هواداران قرار دهد. کریمی اشتباه کرد و در بدترین زمان ممکن به تیم ملی و کی­‌روش حمله کرد. اما پاسخ کی­‌روش هم هوشمندانه نبود. او حواس‌اش نیست و دارد به خودش صدمه می‌­زند. شاید هم فکر می­‌کند مثل همیشه بازی را به نفع خودش تمام خواهد کرد. اشتباه می‌­کند. این تو بمیری از آن تو بمیری‌ها نیست.

چهار- سیما این وسط برنده بزرگ بوده. عادل فردوسی­‌پور با دعوای کریمی-فدراسیون و کریمی-کی­‌روش تا اینجا خوب کاسبی کرده. همه منتظرند این هفته هم کی‌­روش بیاید روبروی کریمی بنشیند و دوباره چند راند مبارزه خونین را تماشا کنند. سنگین‌­تر از مسابقه کلی-جو فریزر. شاید بد هم نباشد. سر مردم گرم می‌­شود و انرژی­‌شان تخلیه می­‌شود و اساتید هم حساب­‌هایشان را صاف می­‌کنند. شاید بهتر است همین هفته ماجرا را فیصله بدهند. اما قرار بگذارند که کش ندهند و تمامش کنند. دعوایی که دارد به تیم ملی و فوتبال ملی صدمه می­‌زند و جز همین سرگرم کردن مردم نتیجه­‌ای ندارد. بهتر است سنگ­‌هایشان را با هم وا بکنند و قرار بگذارند که بعد همه بروند سر کار و زندگی­شان. کریمی هم از تیم ملی حمایت کند. همه حمایت کنیم. همه این نمایش شاید جالب بود و بهمان خوش گذشت اما دارد فرسایشی می­‌شود و از اینجا به بعد فقط کشته و خرابی است. دست همگی درد نکند. خوش گذشت. اما دیگر وقت خداحافظی است.

فرهنگستان فوتبال

۳۵ ۱۷  
آی اسپورت
2018-02-17 15:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۷ نظر
فرهاد
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۳۷
گزارش خوبی بود ، ولی تیتر بی معنی داره . کسی که باید بگید بس کنه فقط رسانه و مطلب نویسانه .اینها نمی گذارن چون سوژه ای ندارند و سر ملت رو گرم این موارد میکنن
الی
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۱۱
یعنی علی کریمی و کیروش همچنان ادامه بدن ولی رسانه ها بازتاب ندن؟ شما یا رسانه رو نمیشناسی یا از خبر چیزی نمیدونی یا چیزی به اسم سلبریتی به گوشت نخورده عزیزم. زود اومدی فقط اظهارنظر کنی.
پیام
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۴۶
کلا این همه کیروش کیروش میکنید واسه 1 امتیاز بازی با مراکشه؟
کریمی اسطوریه یه ملته...
**
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۵۵
اس طوره زرشک.میشه بگی مثلا مارادونا اسطوره هست که یه تنه ارژانتین را قهرمان جهان کرده یا کریمی؟لطفا بیخود این القاب را خرج هر کسی نکنید.اسطوره لقب بزرگی هست که راحت نمیشه رو سینه هر کسی گذاشت
روستایی
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۰
انگار یک مسابقه انشاءسراسری گذاشتند ؛
"علی کریمی راتعریف کنید"

چه ولوله ای افتاده بین مثلا خبر نگارا ، اووووف
۴
علی پرسپولیسی
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۷
کریمی که کاری با این یارو نداشت .‌ خودشم گفت کاش رابطم مربی و شاگردی میموند پس به کار فنیش احترام میذاره. طرف خودش خارید و جرات هم نکرد بیاد رو خط شروع کرد خاله زنک بازی و فحش دادن با اس ام اس . طرف حساب علی آقا فدراسیون بود و دیدیم هرچی هم گفت بعدش تقش در اومد که درست بود . بزرگترینش هم همین اساسنامه فدراسیون که هرگز به تایید فیفا نرسیده و طبق همین اساسنامه جعلی دوستان فدراسیونو به سیستم پوتین مدمدوف به همدیگه پاسکاری میونن و البته همشونم میگن ما حقوق نمیگیریم و به عشق مردم کار میکنیم :)))) تشخیص من هوادار اینه که علی کریمی حقه و فدراسیون باطله . حالا طبیعتا هرکسی پشت یه کدوم از ۲ طرف این ماجرا در بیاد مشخص میشه که ذاتش حقه یا باطله. شتر سواری دولا دولا نمیشه.
علی آقا کریمی تا هرجا بری من هوادار پا به پات بیام . تنهات نمیذارم. البته موضوع کیروش به زودی تموم میشه مطمئنا هم خودش فهمیده اشتباه پریده وسط ماجرا هم کریمی تمایلی نداره که بحثش از فدراسیون منحرف شه سمت تیم ملی ولی داستان ما با فدراسیون دزد و خبرنگارا و ورزشی نویسای منفعت طلب و بی وجود سر جاشه.
ميلاد
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۸
علي كريمي بايد يكم به خود بره ببينه ايا اين برنامه دستاوردي هم داشته ايا به پاك شدن فوتبال كه هدف اصلي بود كمي كرده؟ يا اينكه خيال اقايون راحت شده حالا كه علي كريمي با كروش رو در رو شده كسي با قرارداد برهان مبين و فساد در سازمان ليگ كاري داره؟ كريمي صادق ولي خيلي ساده است.
۹
مهدی
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
این نویسنده از اساتید ماله کشی برای کیروش هست. شماها دیگه اعتباری ندارید. برید آخرین دستمالهاتون رو برای کیروش بکشید!
نبی
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۱۲
واسه همه که همین چیزا رو میگین. رحمانی رو قبلا میگفتین ضد پرپولیسه. بعد گفتن چقدر قرمزه. یه بار میگین کیروشیه. یه بار میگین علیه کیروشه. یه بار میگین رفیق فردوسی ÷وره بعد میگین با فردوسی پور دشمنه. یه چیزی نوشته. بگو دوست نداشتم یا اینجاش غلطه. چرا همه اش غر میزنی
۵
یوسف
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۴۴
دقت کردین از وقتی دعوای کریمی عادل به دعوای کریمی کیروش تبدیل شده دیگه خبری از کوبیدن کریمی نیست؟! یاد صحبتای مهدی رحمتی میفتم یه زمانی که گفت از رفت و آمد عادل به هتل کیروش هم خبر دارم! عادل ناظر بر فساد نیست جزوی از فساد هست. فسادی که حاضر شد امتیاز بده به کریمی تا به قیمت نابودی برنامه ش تموم نشه اون حرف بیجا و مایه گذاشتن از ۴۰ میلیون ایرانی که شاید یه دقیقه از برنامه رو میبینن خیلیاشون!
حق با علیست
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۱۶
آخ گفتی. حرف ته دل کیروش و تاج رو زدی !!!
امیرعباس
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۳۴
ایکاش ای اسپورت فرهنگستان فوتبال بود و حسین غفوری سیامک رحمانی هر دو در طرفداری از پرسپولیس تندند و اتشین اما دریغا که این کجا و ان کجا!!!
۱
جيم
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۲۵
راست ميگي اخه كريمي. شجاع دل كارنامه قوي و هوش مربي گري بالايي داره ... حكما نظرات كارشناسي ش قوي ه... به هر حال خونه بخونه، نفت و سپيدرود تيم هاي كمي نيستن... بخصوص سه استعفا در سه ماه و هشت شكست در ده بازي ...
قرش نزنه چلسي اين شاخ مربيگري رو؟ كنته احتمالا اخراج شه، ابراموويچ منتظره ...

يكي نيست به برلدر احمق ساده كه بازيچه يا عضو باند عزيز محمدي شدي، بگه اگه ميخواس طبق نظر تو انتخاب كنه اون هم از ده تا بازي هشت تاش رو ميباخت
۸
ناشناس
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۱۸
تا وقتی که ما نتوانیم مرز میان منافع شخصی و منافع ملی را خوب درک کنیم، در بسیاری از موارد دچار اشتباه می شویم.
منافع ملی باید همیشه در اولویت باشد... .
یا علی
۷
آرش
يكشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۵۸
زیاد باهاتون موافق نیستم، فدراسیون و کیروش مسابقه رو باختند به دلایل درستی که گفتید ولی علی کریمی رو برنده نمیدونم چون اگر به جای اینکه به سوالات خودش فکر کنه به جوابهای ساکت گوش می کرد با ظرافت تمام میتونست ساکت و فدراسیون رو بندازه گوشه رینگ بطوریکه ساکت نتونه با لفظ قلم حرف زدن این ذهنیت رو بوجود بیاره که علی کریمی ادبیات خوبی نداره. البته کسی هم توقع نداره علی کریمی مثل آقای ساکت با 20 سال سابقه مدیریت صحبت کنه.به نظر من علی کریمی یک فرصت طلایی رو سوزاند چون میتونست خیلی بهتر از این و با استراتژی بهتر به هدفش برسه .....و اما برنده واقعی فردوسی پور بود نه به دلیل کاسبی در دعوای کیروش و کریمی. به این دلیل که کسی رو که تا هفته پیش به برنامه اش بد و بیراه می گفت و لوگوی برنامه اش رو پرت میکرد آورد تو برنامه اش و کاری کرد که تو همون برنامه عذرخواهی کنه. به نظر من تنها برنده فردوسی پور بود. من اگه جای کریمی بودم اولا میرفتم تو یه برنامه دیگه و مناظره می کردم مطمئنا هر برنامه دیگه ای بود اگر کریمی و ساکت یا تاج مناظره یا مفاهمه یه هر چیز دیگه ای که اسمشو میزارین جلسه برگزار می کردن همینقدر مخاطب داشت.ثانیا با یه وکیل صحبت می کردم که چگونه مستدل تر و منطقی تر موضوع رو مطرح کنم که یکی مثه تاج یا ساکت نتونن به شعور مخاطبشون توهین کنن.
حسین
يكشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۱۰
حالا که کی روش قراره کریمی رو رسوا کنه ، دستور آتش بس دادید ؟؟؟؟!!! کارلوس بزرگ باید تا تهش بره و کار رو یکسره کنه !!! کریمی برنده نبود !! فقط یک بازنده داشت و اونم تیم ملی !!!!!
۴
حمید
يكشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۶
اندر حکایات ماله کش مرباهای وطنی !!!!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر