فهرست
سرمربی زن در لیگ قهرمانان: جذاب‌ترین بازنده دنیا
سرمربی زن در لیگ قهرمانان: جذاب‌ترین بازنده دنیا

سرمربی زن در لیگ قهرمانان: جذاب‌ترین بازنده دنیا

آی اسپورت – در بین بازی‌های دور اول لیگ قهرمانان آسیا، بازی امروز گوانژو چین و ایسترن هنگ کنگ، بیشتر از همه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. دلیل این جذابیت، ستاره‌های پرتعداد ثروتمندترین تیم آسیا نبودند. گوانژو با مربیگری اسکولاری و داشتن جکسون مارتینز و پائولینیو در ترکیب، جذابیت ویژه‌ای به لیگ قهرمانان آسیا داده است اما حضور یک زن در راس کارفنی ایسترن، باعث شد امروز بیشتر توجهات به سمت این تیم باشد.

چان یئون تینگ، خانم 27 ساله‌ای است که فصل پیش به عنوان سرمربی ایسترن را قهرمان هنگ کنگ کرد و تبدیل به اولین مربی زنی شد که در سطح اول فوتبال مردان، به قهرمانی می‌رسد. او و تیمش امروز در چین، 7 گل از تیم پرستاره اسکولاری خوردند اما با این وجود، حسابی تشویق شدند و مورد توجه قرار گرفتند.

هنگ کنگ، جایگاه چندانی در فوتبال آسیا ندارد اما جوان‌ترین و اولین مربی زن در لیگ قهرمانان، ایسترن را به یکی از مهمترین تیم‌های این دوره لیگ قهرمانان تبدیل کرده است. تیمی که حتی اگر ببازد، باز هم شجاعت مدیران و سرمربی باشگاهش قابل تمجید و احترام خواهد بود.

۱۷ ۲  
آی اسپورت
2017-02-22 17:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
رضا
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۸:۵۲
حواشی جالبی داشتیم اگه با یه تیم ایرانی تو ایران بازی داشتن
۹
sia
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵، ۲۲:۵۸
"در ایران بانوان اجازه ندارند فوتبال را در استادیوم نگاه کنند و در هنگ کنگ بانوان میتوانند سرمربی تیم فوتبال مردان شوند!!!!"
فکر کنم سال های آینده (شاید عمر ما جواب ندهد) مردممون به این جمله در تعجب بخندن!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر