فهرست
در این دربی، از ملال خبری نیست
در این دربی، از ملال خبری نیست

در این دربی، از ملال خبری نیست

آی‌اسپورت- دوران بازی‌های ملال‌آور تمام شده است؛ یعنی فراموش کرده‌ایم بازی‌هایی را که پشت سر هم مساوی تمام می‌شد و تماشاگران کلافه و خسته، بخصوص آنهایی که از دورترین نقاط ایران خود را به ورزشگاه آزادی رسانده بودند، دست خالی به خانه‌های خود می‌رفتند. شهرآورد آن روزها نه برنده داشت و نه بازی زیبایی ارائه می‌شد. احتیاط و محافظه‌کاری بیش از حد – که با گماشتن داور خارجی از لحظه ورود دو تیم توی ذوق می‌زد - بازی‌ها را کسالت‌بار کرده بود.

اما دوره آن بازی‌های بی‌خاصیت تمام شده است؛ در سال‌های اخیر، استقلال مظلومی، به پرسپولیس حسابی می‌چربید و در ۴ بازی پیاپی حریف بزرگ خود را به سادگی شکست می‌داد.
دوران طلایی بردهای مظلومی، با آن نمایش خاطره‌انگیز و گل‌های ایمون زاید به پایان رسید. پس از فروکش کردن بردهای آبی‌ها، چند سالی هست که پرسپولیس در شهرآوردها قدرت مطلق بوده و اوج کار آنها در بازی ۴ بر ۲ فصل پیش مشاهده شد. مسابقه‌ای که فارغ از برد پرسپولیس ۶ گل داشت و انواع و اقسام هیجانات را به هواداران هدیه کرد.

حالا در آستانه یک شهرآورد دیگر قرار داریم. مسابقه‌ای که رنگ و بوی بازی‌های ملال‌آور را ندارد. شاید خبری از کری‌های سابق به سبک دوره هاشمی‌نسب و انصاریان نیست که این به حرفه‌ای شدن باشگاه‌ها و مدیریت مطلوب‌تر تیم‌ها برمی‌گردد اما اصل رقابت به سمت و سویی سوق داده شده که باید باشد؛ درون مستطیل سبز.

این روزها کمتر استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها در رسانه‌ها علیه هم جنجال می‌سازند و در عوض خوب تمرین می‌کنند، حریف را ارزیابی و در زمین حرف خود را می‌زنند. سال‌هاست که خط بطلانی کشیده شده بر این تابو که تیم‌های ضعیف‌تر شهرآورد را می‌برند یا شانس و بخت و اقبال با هر تیمی یار باشد پیروز می‌شود.

زمانه عوض شده؛ زمانه، زمانه فوتبال بهتر و باکیفیت‌ است و در سال‌های اخیر هر تیمی از نظر تاکتیکی و نحوه بازی بهتر عمل کرده، نتیجه مطلوب را گرفته. بازیکنان هم حرفه‌ای‌تر شده‌اند و مثل گذشته نیست که تا صبح از ترس و نگرانی شهرآورد نخوابند. اتفاقا خوب و راحت استراحت می‌کنند تا تمام انرژی و توان خود را در زمین بگذارند و مبادا خطایی بزرگ که منجر به شکست تیم‌شان بشود را مرتکب شوند.

شهرآورد ۸۴، با وضعیت دو تیم در جدول، با نمایش‌های خوب پرسپولیس از ابتدای فصل – که گل سرسبد آن پیروزی مقابل تراکتور در هفته گذشته بود – و از آن طرف با عملکرد درخشان استقلال در ۵ هفته ابتدایی نیمه دوم همه را امیدوار کرده که یک شهرآورد پرهیجان، زیبا و جذاب را ببینند. شهرآورد ۸۴، با حساسیت‌هایی که جدول مسابقات دارد می‌تواند یکی از دیدنی‌ترین مسابقات سال‌های اخیر باشد؛ مگر در این ۲۴ ساعت اتفاقی پیش‌بینی نشده رخ دهد. با نگاهی مثبت به استقبال شهرآورد پیش‌رو می‌رویم و بی‌صبرانه یکشنبه ظهر، ساعت ۱۵ را لحظه‌شماری می کنیم.

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-02-12 01:25:00
نظر دهید

۱ نظر
Ramin
يكشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۳۶
لطفن فنی و چشم نواز بنویسید. قدری به نثر و زبان اهمیت بدهید تا متن لذت خواندن بیافریند. فوتبال در قالب ادبیات فاخر زیباتر می شود.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر