فهرست
حق با سرخيو راموس است؟
حق با سرخيو راموس است؟

حق با سرخيو راموس است؟

آی‌اسپورت- سرخیو راموس مدافع اسپانیایی رئال‌مادرید در بازی تیمش در هفته اول رقابت‌های لالیگا در ورزشگاه ریاسور از زمین مسابقه اخراج شد تا تعداد کارت‌های قرمزش در رقابت‌های لالیگا به 18 عدد برسد و از این حیث رکورددار لیگ اسپانیا شود. راموس مجموعاً 23 بار با پیراهن رئال کارت قرمز را مقابل رویش دیده است اما آنچه در این میان جلب توجه می‌کند و به نظر تصادفی هم نیست، این است که راموس هنوز با پیراهن تیم ملی اسپانیا از زمین اخراج نشده است. او بی‌تردید یکی از بهترین مدافعان فوتبال اسپانیا و حتی دنیاست ولی اخراج‌های فراوان او در تیم باشگاهی‌‌اش عجیب به نظر می‌رسد. خود راموس در پایان بازی یک‌شنبه گفت: «در اروپا و در فیفا، داوران قضاوت قابل قبول‌تری دارند. من از سیستم داوری در انگلیس بیشتر خوشم می‌‌آید که اجازه می‌دهند بازی جریان داشته باشد.»

او در ماه‌های گذشته کاپیتان تیم ملی اسپانیا شده و دست‌کم 143 بار پیراهن ماتادورها را به تن کرده و در این 143 بازی و در مصاف با بهترین مهاجمان فوتبال دنیا، هرگز از زمین اخراج نشده.

این در حالی است که راموس در فوتبال اسپانیا 20 بار کارت قرمز را مقابل چهره‌‌اش دیده‌؛ 18 بار در رقابت‌های لالیگا و 2 بار در جام‌حذفی و در مجموع 159 بار با کارت زرد جریمه شده است ولی تا به امروز با پیراهن تیم ملی اسپانیا کارت قرمزی از داوران نگرفته است.

او در لیگ قهرمانان اروپا هم بعد از انجام 103 بازی، تنها 3 بار از زمین بازی اخراج شده (یک بار مقابل المپیاکوس زمانی که جوانی 19 ساله بود و تازه به رئال پیوسته بود)‌؛ یک بار مقابل گالاتاسرای در سال 2014 و یک بار هم در مصاف با آژاکس که مورینیو به او و ژابی آلونسو دستور داد تا کارت زرد دوم را بگیرند تا بتوانند در مرحله یک‌هشتم پایانی تیم‌شان را همراهی کنند.

 اوضاع در بارسلونا و در مورد پیکه کاملاً متفاوت است. جرارد پیکه از زمانی که پیراهن بارسلونا را به تن می‌کند، هفت کارت قرمز از داوران دریافت کرده و یا سرخیو بوسکتس تنها یک بار از داوران کارت قرمز گرفته. فرناندو ایئرو هم در دورانی که پیراهن رئال را به تن می‌کرد، 14 بار از داوران کارت قرمز گرفته و به نظر می‌رسد که پوشیدن پیراهن رئال‌مادرید، جذابیت خاصی برای داوران ایجاد می‌کند تا با راحتی و سهولت بیشتری کارت زرد و نتیجتاً کارت قرمز را از جیب‌های‌شان خارج کنند!

 غزال زیاری، خبرورزشی

 

۳ ۲  
آی اسپورت
2017-08-24 03:14:00
نظر دهید

۲ نظر
جاهد
پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۵
به نظرم این اصلا منطقی نیست که اینجوری قیاس میکنید.یه بازیکن ممکنه خشن تر باشه و بیشتر اخراج بشه که این در مورد راموس مصداق داره.بهتر بود بجای این نوع قیاس بررسی میکردید ببینید چند بار اخراج راموس اشتباه بوده.راموس کلا خشن بازی میکنه و البته درگیری های زیادی هم داره و اخراج اول هفته ش هم کاملا درست بوده.
فرید
پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۰۳
تا بوده همین بوده داورا همیشه علیه رئال بودن خصوصا تو الکلاسیکوها
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر