فهرست
گزارش روز؛ تبریک برانکو به دشمن کی‌روش
گزارش روز؛ تبریک برانکو به دشمن کی‌روش

گزارش روز؛ تبریک برانکو به دشمن کی‌روش

آی اسپورت - همه ماجرا از زمانی آغاز شد که برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته در صفحه فضای مجازی‌اش با انتشار عکسی انتخاب زهره هراتیان به‌عنوان بهترین پزشک جوان آسیا را تبریک گفت. این در حالی بود که استنباط برخی رسانه‌ها از این عمل برانکو، حمایتش از رئیس ایفمارک ایران اعلام شده و به نوعی کسی به اتفاق واقعی رخ داده کوچک‌ترین اشاره‌ای نکرد. در واقع برانکو با پست خود به هراتیان تبریک گفته بود اما این مطلب طور دیگری انعکاس پیدا کرد!

زهره هراتیان هفته گذشته برای حضور مراسم انتخاب برترین پزشک‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا که هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود، به مقر این کنفدراسیون دعوت شد. بی‌خبر از همه‌جا او به‌عنوان بهترین پزشک جوان کنفدراسیون قاره کهن انتخاب شد و مسئولان‌ ای‌اف‌سی می‌خواستند هراتیان را غافلگیر کنند.

هفت گزینه از کشورهای ایران، ژاپن (دو نماینده)، عربستان، تایلند و چین (دو نماینده) برای انتخاب فقط یک پزشک جوان از سوی ‌ای‌اف‌سی انتخاب شد و قرار بود از بین آنها یک نفر انتخاب شود. تفاوت این انتخاب با ادوار قبلی در این بود که در دوره‌های قبل به هر تعداد پزشکی که انتخاب می‌شد، جایزه پزشک برتر تعلق می‌گرفت اما این بار از بین گزینه‌های نهایی فقط یک نفر باید انتخاب می‌شد!

فدراسیون ایران، بی‌خبر از همه‌جا!

این مراسم در حالی برگزار شد که نماینده‌های سایر کشورها با معرفی فدراسیون‌های کشورهای خود در آن حاضر شدند اما هراتیان اینجا هم یک تفاوت ویژه با سایرین داشت؛ او راسا و شخصا از سوی کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای این انتخابات معرفی شد و فدراسیون ایران در معرفی هراتیان دخیل نبود!

در واقع زهره هراتیان در حالی چنین افتخاری را به دست آورد که فدراسیون فوتبال ایران بی‌خبر از همه‌جا بود و مشخص نیست چرا و چگونه چنین افتخارآفرینی‌ای که به نام ایران تمام می‌شود، از کانال فدراسیون کشورمان معرفی نشده تا طعم این افتخار برای هراتیان توام با آبروریزی برای فدراسیون فوتبال ایران باشد!

چرا فدراسیون انتخاب نکرد؟

برای پاسخ به این سوال نباید خیلی به گذشته‌های دور مراجعه کرد! دعواهای گاه و بیگاه کی‌روش و هراتیان به نوعی رئیس ایفمارک را از چشم ساکت و تاج انداخت تا جایی که برنامه‌های پزشکی فدراسیون در ارتباط با ایفمارک نیز به نوعی در اولویت‌های بعدی قرار گرفت. شاید در این بین مسئولان فدراسیون فوتبال از ترس کی‌روش، هراتیان را برای انتخاب بهترین پزشک جوان آسیا معرفی نکردند تا چالش جدیدی ایجاد نشود! از طرفی دیگر همه از مشکلات مدیریتی در بدنه کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال خبر دارند و شاید برخی کارشکنی‌ها از سوی این کمیته باعث این امر شده و شاید هم تبعیض جنسیتی و نگاه کمرنگ به زنان این اتفاق مهم را رقم نزد! در هر صورت این سوال پیش می‌آید که مگر چه منافعی وجود دارد که برخی منافع شخصی را به منافع کشور ترجیح می‌دهند؟ چنین افتخاری درنهایت برای فوتبال ایران ثبت می‌شود اما چرا تاج و ساکت اهمیت چنین موضوعی را درک نکرده و هراتیان را از طرف فدراسیون ایران معرفی نکردند، خودش می‌تواند سوال روز فوتبال ایران باشد!

هراتیان قرار است در کنگره علمی که اردیبهشت سال آینده در چین برگزار می‌شود، جایزه خود را از دستان شیخ سلمان دریافت کند.

 

فرهیختگان

۱۶ ۹  
آی اسپورت
2018-09-22 10:39:00
نظر دهید

۹ نظر
آرش6
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۵۵
کیروش بر فوتبال ایران حکومت میکنه - تاج و کفاشیان در واقع آبدارچی کیروش هستند
محمد
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۱۳
اصلا کیروش با کسی هست که دشمن نباشه ؟؟؟ 8میلیارد آدم همه با کیروش بدند ؟؟


فردا به خود کیروش هم تبریک بگی بیانیه میده بر علیه خودش

طرفداراش رو نگاه کن دیگه مثل اون روانی گریه کن
....
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۱۲
حالا مثلا برانکو جه فیسی هست که امثال تو اینقدر پشتش بو میکشید.خودتون هم بکشید به فینال اسیا نمی رسید
۳
فرزاد مهریار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۳۵
خطاب به**یا....یا خربین
آدم بی مقداری که حتی این قدر وجود ندارد تا اسمش را بنویسد
اولا اینکه با تیم 13 نفره ثروتمندترین و قدرتمندترین تیم قطر رو حذف کردیم و مثل شما در آزادی....نشدیم خودش خیلیه . به خدا اگه ما فقط محرمی و امیری رو داشتیم می‌دیدی چی میشد .
دوماً اینکه ما جز نتیجه و بازی ای سرافرارانه توقعی در برابر تیم ژاوی و گابی نداریم . اما از لطف خدا ناامید نیستیم شاید دوباره اعجازی رخ داد و روی شما جماعت وقیح سیاه شد
فرزاد مهریار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۳۹
به زعم سرمربی تیم ملی ، این یعنی سمپاشی برانکو . اما یکی نیست توضیح دهد که عالیجناب کی‌روش ، برانکو از سال ۲۰۰۰ با خانواده افاضلی دوسته ، آیا یک نفر این حق رو نداره که بابت کسب موفقیتی به این بزرگی به خانواده دوست صمیمیش تبریک بگه؟
۸
....
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۱۱
.
علی پرسپولیسی
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۲۸
تاریخ میخونیم که عبرت بگیریم ولی خودمون به زمانش مایه عبرت آیندگان میشیم . حوصله توضیحشو ندارم!
تبریک به خانم هراتیان و ممنون که همچین عنوان بزرگی رو کسب کردی برامون . تاسف برای کشورم ، مردمم ، خبرنگارهامون ، فدراسیون فوتبالمون همه و همه برای نادیده گرفتن این افتخار بزرگ . از ماست که بر ماست.
۶
صمد آقا از آبادی بالا
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۳۳
از نظر دیکتاتور حقیر پرتغالی ، این یعنی سمپاشی . یعنی چون من از ایکس خوشم میاد هرکس باهاش عکس بگیره دشمن منه . در این حد حقیر در این حد مسخره
۷
//
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۱۶
هراتیان به عنوان بهترین پزشک جوان اسیا انتخاب شده فدراسیون از ترس کیروش خودش رو به نفهمی زده؛ تاسف برای فدراسیون که کاملا گوش به فرمان کیروش شده
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر