فهرست
دیسلایک:‌ مضحکه‌ای به نام کمیته اخلاق
دیسلایک:‌ مضحکه‌ای به نام کمیته اخلاق

دیسلایک:‌ مضحکه‌ای به نام کمیته اخلاق

آی‌اسپورت - در آستانه دربی شماره هشتادوپنج، وقتی همه نگاه‌ها به استقلال و پرسپولیس دوخته می‌شود و اخبار سرخابی‌ها بیشتر از همیشه زیر ذره‌بین قرار می‌گیرند، بهترین زمان ممکن برای عرض اندام کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال از راه می‌رسد. آن‌ها با حکمی تازه، ثابت می‌کنند که هنوز هستند. هنوز وجود دارند و هنوز بخشی از بودجه مملکت، برای کمیته‌ای هزینه می‌شود که تا امروز بنای فوتبال را حتی به اندازه یک آجر، ارتقا نداده است. کمیته «محترم» اخلاق، وریا غفوری و محسن مسلمان را به «جرم» استعمال دخانیات، تا اطلاع ثانوی از همراهی تیم‌های‌شان محروم کرده است.

همه جای دنیا چنین خبری، می‌تواند بالاترین سطوح مدیریتی فدراسیون فوتبال را وادار به استعفا کند اما در ایران، هیچکس به عملکرد حیرت‌انگیز کمیته اخلاق معترض نمی‌شود. این، همان کمیته‌ای است که به خاطر لباس یک هوادار در عکس یادگاری با مهدی رحمتی در ارمنستان، گلر آبی‌ها را محروم کرد. همان گلری که حتی روی عکس‌های اینستاگرامی همسر محسن فروزان حساس شد و برای او محرومیت شش ماهه برید. این چه اخلاقی است که انقدر مبتذل، سطحی و دم‌دستی است؟‌ که بزرگ‌ترین جرایم فوتبال را نادیده می‌گیرد و روی همه ناپاکی‌ها چشم می‌پوشد تا شبیه خالک‌زنک‌ها در آیین پاک‌کردن سبزی، برای ویدئوهای تلگرامی و اینستاگرامی حکم صادر کند؟‌ این کمیته قبل از هر چیز، اخلاق را زیر سوال می‌برد و به تصویر فوتبال در ذهن مردم، لطمه‌ای جدی وارد می‌کند.

اعضای کمیته اخلاق برای برقراری عدالت در ظلم‌کردن، وریا غفوری و محسن مسلمان را کنار هم نشانده‌اند و در فاصله چندروزه با حساس‌ترین بازی فصل، هر دو بازیکن را محروم کرده‌اند. وریا بازیکن ثابت تیم ملی است و محسن، یکی از بااستعدادترین فوتبالیست‌های ایرانی. البته که آن‌ها مرتکب اشتباه شده‌اند اما مرجع رسیدگی به این اشتباه، باشگاه‌هایی هستند که با این بازیکنان قرارداد دارند و نه کمیته‌ای که در فدراسیون فعالیت می‌کند. كمیته اخلاق قبل از این محرومیت باورنكردنی، باید برای رسانه‌ها و هواداران فوتبال توضیح بدهد كه بر اساس کدام قانون شفاف و کدام بند از کدام قرارداد حرفه‌ای، قلیان کشیدن یک فوتبالیست جرم است؟‌ آن‌ها در چه اساسنامه‌‎ای به ممنوعیت مصرف قلیان اشاره كرده‌اند كه حالا به شكل یك مطالبه به آن نگاه می‌كنند؟

البته كه محروم‌كردن دو بازیكن جوان به خاطر تصاویری كه معلوم نیست توسط چه كسانی و با چه انگیزه‌ای در این مقطع پخش شده‌اند، ساده‌ترین كار ممكن است اما كاش كمیته اخلاق پرونده‌های سخت‌تر را برای همیشه به بایگانی نفرستد. پرونده‌هایی مثل آزار و اذیت پسربچه‌ها در فوتبال پایه و یا گسترش ناپاكی در فوتبال كه هرگز با تحقیق و تحفص جدی كمیته اخلاق روبرو نشده‌اند. وریا و محسن از سوی جامعه فوتبال و توسط هوادارها، متوجه اشتباه‌شان بشوند اما كاری كه كمیته اخلاق انجام می‌دهد، آن‌ها را به جای سرزنش، با موجی از تحسین و حمایت روبرو می‌كند. دو ستاره سرخابی تا اطلاع ثانوی از همراهی تیم‌های‌شان محروم هستند اما ‌‌«تا اطلاع ثانوی‌» مهم‌تری كه فوتبال ایران به آن نیاز دارد، تعطیلی كمیته‌ای است كه هر روز دودش به چشم فوتبال و به چشم اخلاق می‌رود.

۱۶۳ ۲۹  
آی اسپورت
2017-10-22 12:27:00
نظر دهید

۲۹ نظر
امیر
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۳۴
جالب اینجاست که اصلا زمان فیلم و عکس مشخص نیست. بر چه اساس الان باید محروم بشن... حتی اکه بگیم محرومیت حقشونه... از این به بعد همه با یه دوربین از سیگار یا قلیون کشیدن یه فوتبالیست فیلم میگیرن و یه هفته قبل از بازی با تیم خودشون عکس رو پخش میکنن تا محروم شه. چجوری میشه برای اتفاقی که زمانش مشخص نیست الان حکم برید. اگر خبرنگارید و وجدان دارید پیگیر باشید.
عه! آقا چرا می خندی؟
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۸
عجب! شما رسانه ها نبودید که همین قلیان کشیدن بازیکنان پرسپولیس را وسیله تضعیف این تیم در برابر تیم های عربی قرار داده بودید؟
حالا چون پای وریا غفوری وسط آمد عقب نشینی کردید؟
م.
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۱
توضیح میخوای من برات توضیح می دم!!!

اگه جرمی اتفاق بیفته اون کمیته انضباطیه که ورود میکنه و در ادامه اگه جرمی جنبه عمومی هم داشته باشه خود دادگاه صالحه هم ورود میکنه !! مثلا کتک کاری یا چاقو کشی که جرم واضحه...

اما چرا این کمیته اسمش اخلاقه؟ تا حالا به این فکر کردید؟ چون مرجع رسیدگی به رفتارهای خلاف روح ورزشکاریه! مثل بحث تبانی یا تزریق پول کثیف به بازار فوتبال و یا رفتارهای ناشایست و غیر ورزشی! فقط هم برای ایران نیست!!

تا اینجا یاد گرفتی؟ قلیان کشیدن و دخانیات جرم نیست ولی رفتار غیر ورزشیه که کشورهای مختلف میتونن قوانین سفت و سختی برای بحث رفتارهای غیرورزشی اجرا کنند. مثلا المان نمونه جالبیه:

"کشور آلمان قانون دولتی برای مقابله با استعمال دخانیات ندارد. در این کشور مثل همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا استعمال دخانیات در اماکن سربسته (منجمله استادیوم‌های سقف‌دار) ممنوع است. در این کشور تیم‌ها با حمایت فدراسیون قوانین داخلی برای مقابله با استعمال دخانیات وضع کرده‌اند."

در آلمان هم سیگار کشیدن جرم نیست (مثل قلیان در ایران) ولی فدراسیونشون مستقلاً خودش محرومیت و تنیبیه تعیین میکنه برای استعمال کنندگان این مواد! تازه برای تماشاگر اینقدر حساس هستن دیگه بازیکن چقدر باید مراقب باشه!
۳ ۴
Ashkanred
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۴
دوست من همه این حرف ها که گفتی درست . اما بایستی ابتدا لیست ضد اخلاق و یا جرم و یا بزه مشخص بشه بعد در صورت مرتکب شدن مجازات بشی. مثلا در ایران حمل سلاح جرم است و داشتن آن مجرم و در نص صریح قانون هم هست ولی آیا در آمریکا هم اینگونه هست . پس ابتدا باید جرم و یا به قول آقایون ضد اخلاق معرفی گردد.
میم
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۳
عزیز دل، استادیوم فضای عمومی ست و تماشاگر ها هم موظف به رعایت قوانینی مربوط به اماکن عمومی هر کشور و مللی هستند. و البته تماشاگر چون مثل بازیکن قرارداد حرفه ای با باشگاه ندارند، نظارت به عهده نهاد های بالادستی ست.
اما بازیکن وقتی قرارداد حرفه ای داره و در اون قرارداد متعهد به انجام بند بند اون قرارداد فی مابین باشگاه میشه که یقینا مسایل اینچنین هم شامل میشه، پس باشگاه بهترین نهاد و بازخواست کننده ست. باشگاه و کمیته انظباطی باشگاه برای همین موارد طراحی شده اند. وقتی در باشگاه های ما کمیته انظباطی وجود داره ، چرا باید از خارج از باشگاه در امور شون دخالت بشه.
بنظرم اینم یه شو و نمایش جدید برای سرگرمیه. مثل احکامی که برای کرار جاسم عراقی صادر و ملغی شد اما برای پیام صادقیان ایرانی چنین نشد. و البته بازیکنان دیگر ایرانی.
۴
م.
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۰۱
@Ashkanred

بحث ضد اخلاق بودن قلیان کشی فوتبالیست ها بارها اعلام شده و مسئله چند سالست! رفتار خود بازیکنها هم با توجه به توسل به دروغ و فتوشاپ جهت حاشا و تکذیب عمل انجام شدشون موید غیر اخلاقی بودن عمل در اون جایگاهه!

اخلاق و عرف در هر صنف و رسته شغلی بر اساس اجماع شاغلین در اون زمینه صورت میگیره که بهش اخلاق حرفه ای میگن و نیاز به لیست دادن هم نداره !!! (مثل شکستن قیمت تصویب شده برای جذب مشتری و اسیب زدن به بازار که جرم نیست ولی غیراخلاقیه و صنف پروانت رو میگیره پاره میکنه!!)

کاملا کاری که این کمیته کرده قانونی و قابل توجیهه که باید زودتر از اینها وارد میشد و انجامش میداد چرا که مصرف دخانیات برای یک ورزشکار توسط تک تک ورزشکارا تقبیح شدست و رفتار غیر اخلاقی بشمار میره (یاد اون پیام بازرگانی که بیگ زاده میومد میگفت بابا سیگار نکش! میفتم...)
۴
طاها
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۴
در ترم اول رشته حقوق اولین چیزی که به ما یاد دادن "اصل قانونی بودن جرم و مجازات " بود یعنی هیچ عمل جرم نیست مگر اینکه "قانون" به صراحت آنرا جرم دانسته و برای آن مجازات تعیین کرده باشد.
کجای قانون گفته قلیان کشیدن جرمه و اگر کسی قلیان بکشد این مجازات را دارد ؟
alik
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۹
بهتر نبود این مطلب رو موقع محرومیت کیانی می نوشتید که 6 ماه محرومیت بی دلیل براش بریدن؟
البته خب رسانه ها همیشه حامی سرخابی ها هستن. انتظاری هم جز این نمیره ...
استقلالی
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
چاقو سلاح سرد محسوب میشه و حتی حمل اون جرمی معادل با استفاده از اسلحه داره.
علی
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۰
نه بابا اون وقت قلیان هم دخانیات محسوب می شه کار کیانی هیچکس ندیده ولی عکی بازیکنان پرسپولیس همه جا منتشر شده تاسف به سایت آی اسپورت وقتی کیانی ما به ناحق اون هم دو ماه محروم کرده اند سکوت کرد الان ولی صداش دراومده
۵
ویلی
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۱
محرومیت بازیکن فقط برای تخلفات داخل زمین فوتبال معنی میده، اگه از بازیکن رفتاری مغایر اصول حرفه ای سرزده و یا رسوایی بالا آورده توسط باشگاه محاکمه و جریمه "مالی" میشه در واقع این باشگاهه که بابت بازیکن هزینه داده و بابت افت بازیکن متضرر میشه پس بهترین عامل بازدارنده برای پایبندی یک بازیکن به زندگی حرفه ای کاهش دستمزده نه محرومیت، با محرومیت بازیکن درواقع باشگاهی جریمه و تنبیه میشه که حقوق بازیکنو میده ولی نمیتونه ازش استفاده کنه!! خدا میدونه در مغز مسئولین مملکت چه میگذره که همیشه در همه حوزه ها شیپورو از سمت گشادش میزنن....
a
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۴
چه یهو خونتون به جوش اومد؟! برای مهدی کیانی به به برا این دوتا که کلا گند کاری تو دستشون و براشون روزمره است اه اه؟! دیگه پاره کردین مرزهای طرفداری رو شما!!!
۷ ۲
Ashkanred
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۶
بزرگوار مهدی کیانی چاقوکشی کرده . که حکمش سه تا شش ماه زندانه !!! حداقل برو نص صریح قانون رو بخون. اینجوری باشه کل استادیوم های ایران رو به جرم کشیدن سیگار و قلیون باید تعطیل کنند . اصلا نصف نماینده های مجلس به جرم کشیدن سیگار باید محروم بشن.
مهدی
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۲
دوست عزیز تنها جایی که درست وارد شد همینجا بود، چاقو کشی ارازل تراکتورسازی در رختکن نه توی خونه ی خودشون، قاضی احمقه تو هم احمقی
a
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۴
چه یهو خونتون به جوش اومد؟! برای مهدی کیانی به به برا این دوتا که کلا گند کاری تو دستشون و براشون روزمره است اه اه؟! دیگه پاره کردین مرزهای طرفداری رو شما!!!
۶
روش عن فکر
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۹
گند این کار وقتی در اومد که خود شما ورزشی نویسا شروع کردید قضیه رو کش دادن. مخصوصا همین هرزنامه ای اسپرت.اگه اینطور قلیون قلیون نمی‌کردید کمیته اخلاق هم وارد کار نمیشد.
یاسر
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۴
حرف حق از زبان ناحق. وقتی بازیکنان تیم های شهرستانی اینجوری محروم میشن رسانه های پایتخت نشین هیچ عکس العملی که نشون نمیدن چند تا مطلب هم در محکومیت بازیکن و .... اما همینکه نوبت به دردانه های با فرهنگ و باادب پایتخت میرسه که هوای مدیران و نویسنده های سایت رو به انواع مختلف دارن داد و بیداد بعضیا شروع میشه. قلیان کشیدن خوبه. کی گفته بده؟ چاقو کشی هم خوبه. قاچاق مواد مخدر هم خوبه. روابط نامشروع و راه انداختن خانه فساد هم خوبه. دزدی و مال مردم خوری هم خوبه. ادم کشی هم خوبه. به خاطر تعصب کورکورانه میشه همه چیز رو توجیه و تفسیر کرد. اینا گوشه ای از ویژگی های جوامعی هستن که در اون اخلاق هیچ جایی نداره.
۴ ۴
AVA-86
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۰
توی ماهای اخیر کدوم بازیکن شهرستانی رو برای قلیون محروم کردند؟؟؟ البته الان هواداران تیم تراکتور سازی دارند از آب گل آلود ماهی میگیرن و محرومیت کیانی به خاطر چاقو کشی رو به این قضیه می چسبونن در حالی که هیچ ربطی بهم ندارن. چاقو کشی یه جرم که براش قانون جزایی و حقوقی پیش بینی شده در قانون اما قلیون کشی یا حتی کشیدن سیگار فقط از نظر اخلاقی درست نیست بارحقوقی نداره. اگر اینطور باشه از بوفون گرفته تا راجا ناینگولان و رحیم استرلینگ وکلی بازیکن دیگه توی دنیای فوتبال باید مدام در حال محروم شدن باشند. کمیته اخلاق وقتی می تونه حکم به محکومیت بابت قلیون بده که قانونی در مورد منع قلیون کشی توی مملکت باشه . چند سال پیش هم بارها بارها سوشا مکانی بابت پوشیدن شلوار اونم توی مهمونی محروم میشد وبه کمیته اخلاق احضار میشد. اما اون محرومیت ها آخرش به کجا رسید؟
پاسخ به 86
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۰
یه کم بررسی کنید از این دست موارد زیاد میبینید. بعدشم کی دیده که رختکن تراکتور چاقو کشی شده؟ چیزهایی که گفته میشه ساخته و پرداخته همین سایت ها و روزنامه هاست که یه کلاغ چهل کلاغ میکنن. هرچیز کوچکی بزرگ میشه.بعدشم هرچیزی شرایط و مقتضیات خودش رو داره. مراحل قانونی داره. اگر شاکی وجود داشته باشه میره پیگیری میکنه از طریق مراجع قانونی. متاسفانه بعضیا یه چیزایی به گوششون میخوره میشن همه چیز دادن وکیل سیاستمدار ... انگار اینجور مشاغل و رشته ها معبر عمومی هستن. مگه کسی گفته کشیدن قلیون یا سیگار جرم هست؟ اما وقتی وارد فضای مجازی میشه عکسها در اونجا منتشر میشن قضیه فرق میکنه. درثانی کمیته اخلاق قبلا هم گفته بود با استعمال دخانیات بین ورزشکاران حرفه ای برخورد میکنه.بازیکن حرفه ای باید حرفه ای رفتار کنه نه اینکه فقط پول حرفه ای بگیره. مثلا الگوی شما ها هستن. وقتی هرکاری انجام میدن معلومه هوادارانشون هم چه رفتاری دارن. مسئله هیچکدوم از اینا نیست. شما خودت هم میدونی این رفتار درستی نیست. اما چون هوادار اون تیمی هستی سعی دارید تفسیر و توجیه کنید. کسی که الگو میشه باید در فضای عمومی رفتار و کردارش حرفه ای باشه. در ضمن هرجایی فرهنگ خودش رو داره. اونجا خیلی کارها میکنن. اینجا هم همینطور. نمونه اش هم دست گل ها و ابروریزی های امثال طارمی و شیت رضایی و نصرتی و... یادتون که نرفته وسط بازی....
۱
AVA-86
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۸
در اینکه کی دیده چاقو کشی شده شما باید از بانداژ دست آغاسی بپرسید و احتمالا افرادی که توی رختکن آمار این خبر ورسوندن به رسانه ها. چاقو کشی همیشه جرمه چه توی چهاردیواری باشه چه در جلوی چندصد نفر. اگر بنا باشه بگیم توی رختکن تراکتور بوده و موضوع شخصی پس با این حساب تمام افرادی که توی چهار دیواری چاقو کشی می کنن باید از مجازات نشن. کمیته اخلاق مرجع قانون گذاری در فوتبال نیست. در هرکشوری فقط یک مرجع هست اونم کمیته انضباطی باشگاهها و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هرکشوری هست. وگرنه کمیته اخلاقی که معیار گیردادنش نظر روحانیون عضوش باشه معلومه تهش به کجا میرسه. کمیته اخلاق خیلی دغدغه داره می تونه بره ماجرای تبانی فساد و تجاوز وهزار یک گند کاری دیگه فوتبال بپردازه. این حضرات سر قضیه محروم کردن سوشا مکانی به خاطر شلوار هم یه بار فوتبال ایران رو تبدیل به سوژه تمسخر فوتبال دنیا کرده بودند حالا هم گیر دادند به قلیون کشی. اصولا رفتارهای یک بازیکن تا زمانی که درون زمینه به کمیته های انضباطی فراتر از فدراسیون مربوطه بعد از اون و مثلا ماجرای مثل قلیون کشی توی قهوه خونه ماجرا به کمیته انضباطی باشگاهها و همین طور مدل قرارداد با تیم برمی گرده. خداروشکر باشگاه پرسپولیس قبل اینکه حضرات زحمت بکشن مسلمان رو تنبیه کرده بود نیازی به زحمت آقایون نبود
یوسف
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۵۱
آب گل آلود رو شما میگیرین. چاقو ممکنه سر هر تمرینی باشه! کم تولد میگیرن سر تمرین!؟ کم قربونی میکنن!؟ اینا چاقو نمی‌خواد!؟ کسی تو رختکن تمرین تیم بوده دیده که چاقوکشی کرده یا واقعا شوخی بوده؟
۱
محسن
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۶
سر بزنگاه،مثل خاله زنکها در آیین سبزی پاک کنی!!! خداییش خیلی وصف به جا و کاملی بود. کمیته اخلاق، و اعضای ان و بنیانگدار ان از نظر محبوبیت و اقبال عمومی،شباهت کاملی به شورای نگهبان و نوع نگرش ان دارد.
e
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۶
هوادار در عکس یادگاری با مهدی رحمتی در ارمنستان، گلر آبی‌ها را محروم کرد. همان گلری که حتی روی عکس‌های اینستاگرامی همسر محسن فروزان حساس شد و برای او محرومیت شش ماهه برید
همان گلر؟ احمق جون؟ اقلا به خودت زحمت بده اصلاحش کنی. به جای گلر باید بذاری همان کمیته ای
واقعا تاسف میخورم برات
مارال
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۴۳
تا حالا ندیده بودن کور بودن ؟؟!! سر دربی یادشون افتاده!!
۸
بی طرف
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
برای قدیمی تر ها و مسن ترها، این ضرب المثل آشناست که می گن فلانی شتر را گم کرده و دنبال افسارش می گرده. یعنی اصل را رها کرده ایم دنبال فرعیاتیم و برای فوتبال ما و کمیته اخلاق هم همین قصه حاکم است:
برای فوتبالی که هنوز نمی تواند حق پخش تلویزیونیش را بگیرد،
برای فوتبالی که هنوز نمی تواند بازیهای باشگاههایش در لیگ آسیا را در کشور خودش برگزار کند،
برای فوتبالی که تیم لیگ برتریش در 8 هفته 4 بار مربی عوض کرده،
برای فوتبالی که آقای گلش از یک مشاور حقوقی ساده و بی طرف هم محروم است،
برای فوتبالی که دلال ها در آن آقایی می کنند،
برای فوتبالی که کارت به کارت کردن در آن (حتی برای داوران) چندان هم جرم نیست،
برای فوتبالی که ...
برای این فوتبال چیزی که باید خیلی اهمیت داشته باشد، این است که کدام فوتبالیست در یک زمانی، در یک جایی، قلیان به دست گرفت، با کسی عکس انداخت، مویش را با فلان مدل کوتاه کرد، و ...
شما از فدراسیون انتظاری بیش از این دارید؟
سعیدر
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۰۸
من نمیدونم فیلم مسلمان مال دو سال قبل هس.ووریا غفوری هم مشخصه از رو قیافش مال جدیدا نیس این عکس.
فقط کمیته اخلاق بگه کجای دنیا بازیکنارو بخاطر استعمال دخانیات یا مصرف مشروبات محروم میکنن
محمد
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۵۹
یادش بخیر یه فصل که استقلال صدرنشین بود و پرسپولیس تو بحران وزیر ورزش میخواست مدیر پرسپولیسو به خاطر کسب نتایج ضعیف توبیخ کنه برای اینکه عدالت رعایت بشه استقلال صدرنشین رو هم گذاشت تنگش و بیانیه داد به دنبال نتایج ضعیف تیم های استقلال و پرسپولیس مدیرانشون تذکر گرفتند. الان هم کامیابی نیا و احمدزاده رو ول کردن چون قلیون کشیدن مسلمان ثابت شده غفوری رو هم گذاشتن تنگش!
فرناز آبيدل
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۴۸
قابل توجه فرافكنان و بندبازان!

بازيكن ملي پوش و بدون جايگزين دفاع راست استقلال كه اين روزها هم در تيم كيروش و هم شفر در اوج آمادگي خودش و تركيب ثابت ٩٠ دقيقه اي است را با بازيكن افت كرده و سراسر حاشيه ساز و پر حرف و حديث كه از قضا سه هافبك جايگزين اماده دارد، نبود و ضررش را يكي مي كنيد؟!!

اثانياً : انتظار داريد باور كنيم كه محروميت غفوري بي غرض و غيرسفارشي بوده در حالي كه از مسلمان "فيلم غير قابل انكار قليان" منتشر ولي در مورد غفوري عكسي كه منتشر شده از سوي دو بازيگر رسانه ( چهره ي پابليك) كاملا تكذيب شده و عدم صحتش عيان و توسط شهاد رد شده...
۱
ایمان
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۰:۲۷
به نظر شما آیا قرداد بستن با یه تیم وقتی با یه تیم دیگه قرداد داری، یا جعل اسناد مدارک برای گرفتن سهمیه ای اف سی، یا پرداخت نکردن حقوق بازینکن های و مربی ها، یا قالب کردن یه بازینکن گرون و بنجل به یه تیم برای دریافت حق دلالی، یا پرداخت نکردن حق پخش بازی ها، یا بستن قرداد با یه پوشاکی بنجل برای تیم ملی جهت به جیب زدن پول دلالی،، مسایل غیر اخلاقی نیستند که کمیته اخلاقی بهشون ورود کنه؟؟ البته که نیستند. در جامعه ما دزدی، دروغ گویی و کلاه بردادری و توهین مصادیق اعمال غیر اخلاقی نیستند بنابرین کمیته اخلاق در این مسایل ورود نمیکنه. اخلاق در ایران در پوشش و مو و عکس تعریف میشه که همون حدود وظایف کمیته اخلاق هست که بهش ورود می کنه.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر