فهرست
نگاه آمار؛ برنده جدال اولدترافورد کیست؟
نگاه آمار؛ برنده جدال اولدترافورد کیست؟

نگاه آمار؛ برنده جدال اولدترافورد کیست؟

آی‌اسپورت- در حساس‌ترین بازی هفته دهم لیگ برتر انگلستان، منچستریونایتد و تاتنهام، تیم‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی از ساعت 15 روز شنبه به وقت تهران در ورزشگاه اولدترافورد به مصاف هم خواهند رفت. جان ماس، قاضی این دیدار حساس خواهد بود. به این بهانه سری به آمار اوپتا درباره این جدال زدیم که می‌خوانید.

تاتنهام در 25 سفر خود به اولدترافورد در لیگ برتر، 2 پیروزی و 3 تساوی کسب کرده و متحمل 20 شکست شده است. تاتنهام در خانه هیچ تیمی در لیگ برتر این تعداد باخت را تجربه نکرده است.

اسپرز در ماه می 2017 توانست با گل‌های ویکتور وانیاما و هری کین در مقابل تک گل وین رونی، یونایتد را در وایت هارت لین شکست دهد. در صورت کسب پیروزی، تاتنهام برای اولین بار بعد از آپریل 1990 موفق به کسب دو پیروزی متوالی مقابل یونایتد در بازی‌های لیگ خواهد شد. در حقیقت فصل 90-1989، فصلی درخشان برای تاتنهام در تاریخ رویارویی این تیم مقابل یونایتد بود. تاتنهام در لیگ، دو بار منچستر را شکست داد. (1-0 و 2-1) و در لیگ کاپ هم با 3 گل بر این تیم چیره شد. جالب آن که از 5 گل تاتنهام در این سه بازی، 4 گل را گری لینکر به ثمر رساند. تاتنهام یک بار دیگر هم در فصل 82-1981 توانست در یک فصل سه بار یونایتد را شکست دهد.

شیاطین سرخ هر 5 بازی آخر خود در لیگ برتر در ورزشگاه اولدترافورد را برده‌اند و در تمامی این بازی‌ها، دروازه خود را بسته نگه داشته‌اند. آخرین باری که یونایتد توانسته در لیگ برتر 6 بازی متوالی خانگی را ببرد، به مارچ 2010 بازمی‌گردد. (در آن فصل یونایتد 7 پیروزی متوالی کسب کرد)

منچستر در دو بازی آخر خود در لیگ برتر تنها 1 گل به ثمر رسانده است (0-0 مقابل لیورپول و شکست 2-1 مقابل هادرزفیلد) و در این بازی‌ها تنها 4 شوت در چارچوب حریفان داشت. نکته جالب توجه آن است که دو حریف از سه حریف قبلی تاتنهام در لیگ برتر نیز لیورپول و هادرزفیلد بودند و قیاس آمار یونایتد با تاتنهام در این زمینه جالب توجه است؛ تاتنهام به این دو تیم 8 گل زد (4-1 مقابل لیورپول و 4-0 مقابل هادرزفیلد) و 13 شوت در چهارچوب هم داشت.

مائوریسیو پوچتینو در مقابل ژوزه مورینیو 4 بار طعم تلخ شکست در لیگ برتر را چشیده تا ضعیف‌ترین عملکرد خود در مقایسه با مربیان لیگ برتری را در مقابل آقای خاص به ثبت رسانده باشد.

مارکوس رشفورد در روز 31 اکتبر 20 ساله خواهد شد و بنابراین دیدار مقابل تاتنهام، آخرین بازی لیگ برتری او به عنوان یک نوجوان است. با 13 گل زده، او در جایگاه دهم بازیکنان نوجوان تاریخ لیگ برتر قرار دارد و در یونایتد، تنها وین رونی توانسته با 15 گل زده، آماری بهتر از رشفورد تا پیش از 20 سالگی داشته باشد.

با وجود آن که غیبت هری کین در این بازی قطعی شده، مرور آمار او خالی از لطف نیست. کین در 26 بازی لیگ برتری خود در سال 2017، 29 گل به ثمر رسانده است. این آمار، تنها 7 گل کمتر از بهترین رکورد تاریخ لیگ برتر است که توسط آلن شیرر در سال تقویمی 1995 به ثبت رسید. از این تعداد گل، 15 گل کین در بازی‌های خارج از خانه به ثمر رسیده که او را از این حیث در مکان سوم قرار می‌دهد. (بعد از 17 گل سرخیو آگوئرو در سال 2016 و 19 گل رابین فن‌پرسی در سال 2011). 7 گل هری کین در سال 2017 توسط کیران تریپیر ساخته شده است. کین از 14 موقعیتی که تریپیر برای او ساخته، موفق شده دقیقا نیمی از آن‌ها را وارد دروازه حریفان کند.

آمار ضعیف لوکاکو مقابل تیم‌های بزرگ؛ روملو لوکاکو در 58 بازی خود مقابل 6 تیم بزرگ لیگ جزیره تنها 15 گل زده. این یعنی او به طور متوسط، هر 289 دقیقه یک بار توانسته دروازه این تیم‌ها را باز کند.

۷    
آی اسپورت
2017-10-27 22:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر