فهرست
سقوط پیام؛ نیمکت نشینی در لیگ یک ترکیه
سقوط پیام؛ نیمکت نشینی در لیگ یک ترکیه

سقوط پیام؛ نیمکت نشینی در لیگ یک ترکیه

آی اسپورت – جدایی از پرسپولیس، پیام صادقیان را مجبور کرد پیراهن صبا را بپوشد و همکاری با علی دایی را تجربه کند. صبا البته آن تیمی نبود که پیام انتظارش را داشت. البته صادقیان هم در حد و اندازه‌های دلخواه باشگاه قمی ظاهر نشد. همین مساله، جدایی آنها را زودتر از موعد مقرر قطعی کرد. صادقیان که باید تصمیمی برای آینده خود می‌گرفت به تبریز رفت تا برای ماشین‌سازی بازی کند.

پیام در ماشین، بهتر از صبا بود اما در حد انتظارها از یک ستاره بی‌نظیر بازی نکرد؛ ستاره‌ای که با حرکات ویران‌کننده‌اش در زمین، نتیجه بازی را تغییر بدهد و همه را انگشت به دهان کند. او 19 بازی برای ماشین‌سازی انجام داد، 1356 دقیقه در زمین حضور داشت و 4 گل هم به ثمر رساند. برای لیگ هفدهم، برنامه پیام حضور در یک تیم ایرانی بود، تیمی که بتواند خواسته‌هایش را برآورده کند اما او همه را با حضور‌ درسوپرلیگ ترکیه و باشگاه عثمانلی‌اسپور سورپرایز کرد.

صادقیان نه به‌عنوان ستاره‌ای که فوتبال ایران را به قبضه در‌آورد بلکه در قامت یک فوتبالیست تقریبا تمام شده پا به ترکیه گذاشت تا برای عثمانلی‌اسپور بازی کند. با قراردادی دو ساله که یک فصل آن در سوپرلیگ سپری شد و فصل دوم هم در لیگ یک تازه آغاز شده.

پیام فصل قبل 10 بار برای عثمانلی‌اسپور در سوپرلیگ بازی کرد، 310 دقیقه در زمین بود و یک گل هم به ثمر رساند. او البته در جام حذفی درخشید و با پاس گل‌هایی که داد جایگاه خود را کمی مستحکم کرد تا این فصل هم برای عثمانلی‌اسپور بازی کند.

در بازی‌های تدارکاتی پیش‌فصل، صادقیان هم در ترکیب ثابت قرار گرفت و هم به‌عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شد. او البته مقابل آلانیا‌اسپور در یک بازی تدارکاتی محک خورد تا آماده حضور در ترکیب ثابت عثمانلی‌اسپور شود. اتفاقی که البته در بازی نخست فصل رخ نداد.

عثمانلی‌اسپور در نخستین بازی خود میهمان بلو‌اسپور بود. در ورزشگاه بلو آتاتورک و در حضور حدود 5 هزار تماشاگر. برخلاف پیش بینی‌ها، پیام روی نیمکت نشست و بازی را همراه سایر بازیکنان آغاز نکرد. مصطفی آکای 59 ساله که جانشین عرفان بوز شده از ابتدای نیمه دوم صادقیان را به زمین فرستاد اما پدیده سابق فوتبال ایران هم نتوانست مانع شکست یک بر صفر عثمانلی‌اسپور شود.

صادقیان، بازیکنی که زمانی ستاره پرسپولیس بود و با حرکات تکنیکی‌اش در زمین همه را انگشت به دهان می‌کرد، حالا در لیگ یک ترکیه و در ترکیب عثمانلی‌اسپور به یک بازیکن ذخیره تبدیل شده. بازیکنی که می‌گفتند تا سال‌ها خط هافبک و حمله ایران را بیمه می‌کند اما نه تنها خیال همه را آسوده نکرد بلکه به مرز افول نزدیک شد و حالا می‌بینیم که در ترکیه هم روزگار بر وفق مراد او نیست. هر چند برای‌ عثمانلی‌اسپور بازی می‌کند اما آن پدیده کجا و این بازیکن نه چندان خطرناک و بی سر و صدا در زمین کجا.

 

ایران ورزشی

۵ ۲  
آی اسپورت
2018-08-16 11:42:00
نظر دهید

۲ نظر
حسون
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۰۰
شما خبرنگارا یا باید پول بگیرید و تعریف تمجید کنید یا حاشیه درست کنید و مخاطب جذب کنید. شغلتون اینه اگه اینکارو نکنید که نون شب ندارید.
بنده خدا هر وقت رفته تو زمین تاثیر خودشو گذاشته. لیگ ترکیه فیزیکیه میام هم توی کار دفاعی مشارکت نمیکنه برای همین تو ترکیب اصلی نیست. ولی وقتی به گل نیاز دارن کاملا مربی روش حساب باز کرده.
دیگه قرار نیست همه بازیا رو یه تنه در بیاره.
قباد
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۳
آخر و عاقبت بازیکنای لنگ همین میشه دیگه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر