فهرست
نکاتی از پرسپولیس-السد؛ پیرمردهای موثر
نکاتی از پرسپولیس-السد؛ پیرمردهای موثر

نکاتی از پرسپولیس-السد؛ پیرمردهای موثر

آی اسپورت - دیدار رفت دو تیم پرسپولیس و السد با پیروزی ۳ بر یک تیم قطری به پایان رسید. پرسپولیس بعد از آن بازی ۳ پیروزی مقابل الوصل در دو دیدار رفت و برگشت و مقابل نسف‌کارشی در تهران به دست آورد تا با یک تساوی خارج از خانه مقابل نسف قارشی بعد از السد با ۱۰ امتیاز در رده دوم قرار گرفت.

السد نیز با پذیرفتن یک شکست مقابل نسف‎کارشی و ۴ پیروزی مقابل پرسپولیس در قطر و رفت و برگشت مقابل الوصل با ۱۲ امتیاز در صدر جدول قرار دارد. این نتایج نشان می‌دهد پرسپولیس تنها در صورتی می‌تواند مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را با صدرنشینی به پایان برساند که بتواند با نتیجه ۲ بر صفر و یا نتیجه‌ای بهتر این تیم را شکست دهد.

* بغداد، بهترین گلزن السد و آسیا
بازیکنی که در دیدار رفت دو تیم ۲ گل از ۳ گل السد را وارد دروازه پرسپولیس کرد، حالا با ۷ گل زده بهترین گلزن آسیاست و در صدر جدول گلزنان قاره کهن قرار دارد. بی‌تردید قطری‌ها بیشترین امید را برای باز کردن دروازه پرسپولیس در ساق‌های مهاجم ۲۶ ساله و الجزایری شان جستجو می‌کنند. در مقابل، علی علیپور با ۳ گل زده بهترین گلزن تیم پرسپولیس در آسیا محسوب می‌شود و در این بازی بزرگ آسیایی یکی از اصلی ترین بازیکنانی است که سرخ پوشان روی چارچوب شناسی او حساب باز کرده‌اند. 

* گل‌سازترین بازیکن
اکرم عفیف هافبک ۲۱ ساله و قطری تیم السد با ۳ پاس گل در بین بازیکنان هر دو تیم گلسازترین بازیکن به حساب می‌آید. این بازیکن ملی‌پوش قطری در هر ۵ دیدار السد در ترکیب ثابت حضور داشته و یکی از بازیکنان اصلی در این تیم به حساب می‌آید. بعد از عفیف، ژاوی هرناندز با ۲ پاس گل دیگر بازیکن گلساز در بین بازیکنان دو تیم به حساب می‌آید.

در تیم پرسپولیس ۵ بازیکن و هر کدام یک بار با صدور پاس گل در گل‌سازی برای این تیم تاثیر داشته‌اند. وحید امیری، سید جلال حسینی، محمد انصاری، صادق محرمی و حسین ماهینی ۵ پرسپولیسی هستند که هر کدام یکبار برای گلزنان این تیم سازندگی کرده‌اند. نکته جالب اینجاست که بازیکنان خط دفاعی پرسپولیس بیشترین نقش را در ساختن گل ایفا کرده‌اند.

* ژاوی، معروف‌ترین و مسن ترین بازیکن السد
ژاوی هرناندز هافبک معروف و اسپانیایی تیم السد با ۳۸ سال سن مسن‌ترین بازیکن این تیم است. این بازیکن نه تنها مسن‌ترین و سرشناس‌ترین، بلکه مهم‌ترین و تاثیرگذارترین بازیکن تیم السد هم محسوب می‌شود. هافبک سابق تیم بارسلونا یکی از دیدارهای تیمش در آسیا را از دست داد و السد در همان یک بازی در غیاب این بازیکن نتیجه را به میزبانش نسف قارشی واگذار کرد تا نقش تعیین‌کننده این بازیکن در تیم السد مشخص شود.

* حسینی، مسن‌ترین بازیکن پرسپولیس
کاپیتان سرخ‌پوشان نیز مسن‌ترین بازیکن این تیم است. سید جلال حسینی با ۳۶ سال سن دارای بالاترین سن در بین بازیکنان پرسپولیس است. این بازیکن ملی‌پوش و با تجربه در همه دیدارهای تیمش به صورت کامل و ۹۰ دقیقه‌ای بازی کرده و یکی از مهره‌های کلیدی این تیم است که در خط دفاعی به کار گرفته می‌شود.

* جوان‌ترین بازیکنن دو تیم
در لیست آسیایی پرسپولیس بشار رسن با ۲۱ سال سن جوان‎‌ترین بازیکن این تیم به حساب می‌آید. این ملی‌پوش عراقی در ۳ دیدار از ۵ دیدار گذشته سرخ پوشان به عنوان بازیکن جانشین به میدان رفته و مجموع دقایق حضورش در این ۳ بازی ۳۰ دقیقه است که این آمار نشان می‌دهد وی جای ثابتی در تفکرات برانکو ندارد.

جوان‌ترین بازیکن تیم السد احمد سهیل هافبک ۱۹ ساله این تیم است. این بازیکن در هر ۵ بازی تیمش حضور داشته و مجموع دقایق حضور وی در میدان بالغ بر ۲۸۰ دقیقه است.

* ۶ بازیکن خارجی در دو تیم
دو تیم در حالی به مصاف هم می‌روند که در مجموع از ۶ بازیکن خارجی سود می‌جویند. گادوین منشا مهاجمی از کشور نیجریه و بشار رسن هافبکی از کشور عراق دو بازیکن خارجی سرخ‌پوشان هستند که البته برانکو در هفته‌های اخیر کمتر از این دو بازیکن استفاده کرده است.

السدی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا از ۴ بازیکن خارجی سود می‌جویند که سرشناس‌ترین آن‌ها ژاوی هرناندز کاپیتان سبق تیم ملی اسپانیا و تیم بارسلونا است. به جز ژاوی، مرتضی پورعلی‌گنجی مدافع ایرانی و ملی‌پوش این تیم، بغداد بونجاح مهاجم ۲۶ ساله و الجزایری که بهترین گلزنان فعلی آسیا است و یوغورطه حمرون دیگر بازیکن الجزایری است که در خط حمله تیم السد بازی می‌کند و در ۴ بازی از ۵ بازی آسیایی این تیم به میدان رفته و با یک گل زده و یک پاس گل به کارش در این تیم ادامه می‌دهد.

 مهر

۲ ۷  
آی اسپورت
2018-04-15 17:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
مازیار
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۰۳
دوست عزیز پرسپولیس با هر نتیجه ای که ببره سر گروهه .
۴ ۴
**
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۰۱
به مازیار
بزار برات بگم چه اتفاقی میوفته.پرسپولیس صدر نشین نمیشه و از اون طرف میخوره به تیم الاهلی.اونا هم با حرفه ای گری پرسپولیس رو حذف میکنن.اینم از من به یادگار داشته باش.پس برانکو اگه هنری داره باید بتونه السد رو ببره تا به الاهلی نخوره.وگرنه تو حذفی کار پرسپولیس رو میسازن حالا بشه حتی با ناداوری.تیم های عربستانی تو حذفی پا پس نمیزارن.
۳
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۳۱
خب ، فهمیدیم ، اینقدر نگو
نکنه معلمت جریمه ات کرده گفته چندبار از روی این جمله بنویسی!!!!!!!!
۲
**
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۳۱
الحمدالله که فهمیدین.اصلا انتظارش رو نداشتم
۲
به **
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۶:۵۸
بزار برات بگم چه اتفاقی میفته آوزیون. پرسپولیس السد را میزنه و مرحله حذفی را هم رد میکنه و روسیاهی به کیسه کشی مثل تو میمونه
معین
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۳۳
با این تفاوت که ژاوی سالهاست از سطح اول فوتبال اسپانیا خارج شده اما سید جلال امید اصلی ایران در خط دفاعی تیم ملی در جام جهانیه مایه تاسف برای فوتبال ایران که ناتوان در جایگزینیست..
۱
بهراد
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۴۳
پرسپولیس ضعیف شده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر